Kupovina drveta

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
produzni_kabal
Posts: 136
Joined: 01 Dec 2010, 00:54
Location: Kragujevac

Re: Kupovina drveta

Post by produzni_kabal » 16 Nov 2012, 11:58

Ne znam koje ti sirine treba, ali mogu ja da ti posudim malo rebrasa

luci
Posts: 460
Joined: 14 Apr 2011, 22:02
Location: Odzaci

Re: Kupovina drveta

Post by luci » 16 Nov 2012, 17:37

Perce wrote:
luci wrote:
Perce wrote:Zanimljivo, nema sta.

Nego, niko da mi odgovori, gde kod nas moze da se nadje rebrsti javor i rozvud?

imas rebrasa, mislim da paning toga ima ponekad, ako i nema uputice te na nekoga ko ima, e sad rouzvud vec ne znam, isto tamo treba pitati, ili ono stovariste u staroj pazovi, sto nikad ne mogu za zapamtim kako se zove :)

mislim da je sada od drveta skoro sve moguce naci kod nas...
Zvao ja pre nekog vremena Paning i uputi me lik na svojeg "saradnika" koji ima rebrastog javora. Zvao sam i njega.. Ima, kaze lik, al' da se use®es koliko kosta.

Ne znam, mozda je realno dati 70-150 jura za dve daske za telo ali meni je to zaista puno. Da je sretnije vreme, mozda nebi bilo, ali sad trenutno jeste.

L(es) P(roject) ce cekati jos neko vreme kanda :O.o:

Edit: Tnx Dersu za linak. Ce da vidim dal' mogu neku varijantu da napravim sa tom pilanom.
bio je na kupujem prodajem jedan lik koji je prodavao ,cene su isle od tipa 10e do 80e ili tako nekako, u tri klase podeljeno... pokusaj da iskopas, ako ne uspes reci da potrazim mail adresu sto sam ja komunicirao sa njim...

User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Re: Kupovina drveta

Post by Perce » 16 Nov 2012, 20:54

produzni_kabal wrote:Ne znam koje ti sirine treba, ali mogu ja da ti posudim malo rebrasa
:1:
@luci
Prodaje i dalje samo sto su cene spasavaj se ko moze.

luci
Posts: 460
Joined: 14 Apr 2011, 22:02
Location: Odzaci

Re: Kupovina drveta

Post by luci » 16 Nov 2012, 22:28

cekaj, pa cene su zadnji put bile 10 do 80 e ili tako nesto, komadi su bili taman da se napravi bookmatched top za lp... tipa 25x50x5 ili nesto tako, taj je bio negde u srbiji, a bio je jos jedan mislim iz sremske mitrovice, e on je imao malo jace cene...

SkyHero94
Posts: 126
Joined: 05 Sep 2010, 14:12
Location: Sremska Mitrovica

Re: Kupovina drveta

Post by SkyHero94 » 17 Nov 2012, 00:27

Covek je iz Valjeva. Ja sam uzimao od njega javor za top i koliko se secam da je bilo 30e + postarina mozda 800 i koji din. Msm da mi je rekao da je to da li 1 ili 2klasa. Spomenuo je da ima i neku ekstra klasu.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Kupovina drveta

Post by Dersu Uzala » 17 Nov 2012, 00:38

Pa to onda nije uopste skupo ako je 30 Ojra.

http://www.stewmac.com/shop/Bodies,_nec ... odies.html

luci
Posts: 460
Joined: 14 Apr 2011, 22:02
Location: Odzaci

Re: Kupovina drveta

Post by luci » 17 Nov 2012, 01:37

e taj, iz valjeva... mislim da su mu cene bile sasvim povoljne... samo mi reci kakavo je drvo bilo, jesu bile daske izuvijane ili nesto tako, bitno je da nisu jako deformisane i popucale...

User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Re: Kupovina drveta

Post by Perce » 17 Nov 2012, 08:26

Covek deli svoje daske na 3 klase. I klasa je 30 ojra. Imho, ne isplati se uzimati. Flejmovi su jedva vidljivi na pocetku daske da bi se vec od druge trecine povrsine pa do kraja potpuno izgubili. Ima jos i extra klasa (50 jura) i najbolji primerci (70-100 jura). Ovakvih kao sto su na stewmac-u sa lepim uravnotezenim flejmovima nema, ili bar covek nije poslao slike.
Da citiram sam sebe:
Perce wrote: Ne znam, mozda je realno dati 70-150 jura za dve daske za telo ali meni je to zaista puno. Da je sretnije vreme, mozda nebi bilo, ali sad trenutno jeste.

SkyHero94
Posts: 126
Joined: 05 Sep 2010, 14:12
Location: Sremska Mitrovica

Re: Kupovina drveta

Post by SkyHero94 » 17 Nov 2012, 08:36

Cim obradim taj javor postavicu slik. Meni se cini da ok drvo. Za te pare ne ocekujem bog zna sta ali se nadam da ce za burst finish biti ok.

luci
Posts: 460
Joined: 14 Apr 2011, 22:02
Location: Odzaci

Re: Kupovina drveta

Post by luci » 17 Nov 2012, 19:55

pa uvek mozes naci furnir pa ga nalepiti na obican javor... a za vrhunske komade i jeste cena ta koju on trazi... ne ocekuj da ces dobiti insane flame za 10, 20, 50 evra...

User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Re: Kupovina drveta

Post by Perce » 17 Nov 2012, 23:44

Naravno. Cene su takve kako kome odgovara. Ako je cena napolju za nesto veca nego sto bi bila kod nas, onda i nasi prodavci prate taj trend, a ako je cena npolju pak manja nego kod nas onda.....

A cekaj, koliko treba platiti za vrhunski komad flamea? Ovo sto je meni ponudjeno za ~100e je daleko od vrhunskog komada (iako ga prodavac tako naziva). Znaci 150 200e? Gde je granica? Jbt da na gradjaru i da uzmes dasku mahagonija da napravis gitaru iz komada nece te izaci koliko parce za bookmached top. C'mon....

luci
Posts: 460
Joined: 14 Apr 2011, 22:02
Location: Odzaci

Re: Kupovina drveta

Post by luci » 18 Nov 2012, 01:12

pa neko je na forumu spominjao da se za bas ono, vrhunske komade broji 1000 i vise evra, mada to nije samo u svetu gitara nego to traze i majstori koji izradjuju namestaj..

mahagoni je mahagoni, uvek je isti, uslovno receno, a flame je deformacija koja se javlja samo jednom u tom obliku, mahagoni je vrlo slican jedan drugom, a flame je svaki poseban... isto kao i birdseye ili spalted ili bilo koja druga mutacija, bilo da se javlja cesto ili ne...


neko ce me ispraviti, sigurno, ali stablo flame javora se ne razlikuje po nekim jako ociglednim obelezjima od obicnog javora, verujem da razlika postoji i da neki iskusan inzinjer sumarstva vidi razliku, ali vecina ljudi je ne vidi... znaci sve je stvar lutrije i ponude i potraznje...

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Kupovina drveta

Post by Dersu Uzala » 18 Nov 2012, 01:52

luci wrote:pa neko je na forumu spominjao da se za bas ono, vrhunske komade broji 1000 i vise evra, mada to nije samo u svetu gitara nego to traze i majstori koji izradjuju namestaj..
Evo, ja cu da te 'ispravim', Delfina.

150$ maksimalno. U Vespuciji. Ipak je to samo za top, znaci cca pola incha maksimum (kad se bookmatchuje) i to je super luksuz koji samo radi Leo Scala. Ostali su previse cheap.

Kapiras ti kakav je ovo javor?

Image

Image

Aaaaj odatle, breeee.


User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Kupovina drveta

Post by Dersu Uzala » 18 Nov 2012, 02:05

Ovo je najskuplji komad mahagonija od kojeg sam ikad imao gitaru, i kostao je jeftinih 500$ okruglo. Imam i bolje slike ali nisam prebacio u komp. Ovo je bilo tad, 2000. dok je pravljena gitara. Samo je blago bio utrljan wax. Potamnelo je u medjuvremenu.

Ovo je komad koji je kupljen od legendarnog privatnog (one man shop) dobavljaca/susitelja drveta iz LA-ja, 25 godina je samo kod njega lezao. Pazaren je oko 1999. give or take a month, sto znaci da je kod njega bio od 1974., debelo pre zabrane sece u Hondurasu. Ne moze nista da se meri sa tim, ljudi se pomokre na licu mesta kad ga vide/cuju/prosviraju. Oces da se mazis sa tim drvom. It's a one-piece.

Image

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Kupovina drveta

Post by Dersu Uzala » 18 Nov 2012, 02:11

Opusteno, na nekim starim Fendjerima. Nis komotnije nego da sednes na vintidj Fendjera.

Razdeljak se vec proredio. :ziveli:

Image

Da, ic still the best guitar I have. Kazu ljudi. Bemliga, ja sam onedotupaveo.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest