Pomoc Zujanje na bass-u!

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Change84
Posts: 7
Joined: 11 Mar 2013, 13:28

Pomoc Zujanje na bass-u!

Post by Change84 » 13 Jun 2013, 23:21

Pozdrav imam pitanje,elem imam Ibanez Sound gear sdgr 800 japanac aktivan je kad se ukljuci sve radi savrseno,ali kad se nedrzi za zice na velikim binama i pojacalima on ima zujanje i kad sam kuci kad se upali svetlo sa neonkama zuji a kad se ugasi nezuji a pritom da ponovim nedrzim ruku na zicama prakticno kao da nema uzemljenje masu,a ima inace sve je savrseno uzemljeno masom stavio sam i aluminiski shielding i opet isto zuji kao da nije masa zakacena ima Volumen pan bass i treble potove sad neznam sta je frka tu sta se desava...ako imate neko resenje za to? :roll:
Veliki pozdrav! :)

Mare_87
Posts: 159
Joined: 07 Sep 2008, 19:24

Re: Pomoc Zujanje na bass-u!

Post by Mare_87 » 14 Jun 2013, 00:30

Vidi na netu mora da ima na njihovom sajtu blok sema povezivanja.Otvori gitaru i pogledaj da li su zice povezane kao na blok semi.
Ja sam imao gotovo slican problem, nasao sam blok semu i uporedio sa gitarom, i na mojoj gitari je falila jedna zica.A gitaru sam kupio novu u radnji. Squier P-Bass je bio u pitanju.
Pogedaj greske se desavaju i profesionalcima,samo oni teze priznaju gresku. :XD:

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Pomoc Zujanje na bass-u!

Post by faks » 14 Jun 2013, 06:59

pre sve ga,neonsko svetlo radio amateri mrze bas zbog toga. postoji neko zracenje kada se upali ziva u njima.. ili kako vec
kod tebe ce pre biti da je problem sa instalacijom sto se toga tice.
ako sam dobro razumeo. imas problem samo sa neonkama i na velikim binama ?

kao sto covek kaze,proveri masu i uzemljenje..
nije to bas tako bezopasno. moze da te protrese struja.
u sustini si pod naponom,imas funkciju kondenzatora :)

Change84
Posts: 7
Joined: 11 Mar 2013, 13:28

Re: Pomoc Zujanje na bass-u!

Post by Change84 » 14 Jun 2013, 14:21

faks wrote:pre sve ga,neonsko svetlo radio amateri mrze bas zbog toga. postoji neko zracenje kada se upali ziva u njima.. ili kako vec
kod tebe ce pre biti da je problem sa instalacijom sto se toga tice.
ako sam dobro razumeo. imas problem samo sa neonkama i na velikim binama ?


kao sto covek kaze,proveri masu i uzemljenje..
nije to bas tako bezopasno. moze da te protrese struja.
u sustini si pod naponom,imas funkciju kondenzatora :)
Da generalno imam problem gde su velike snage ili jaka osetljivost pa cak i na studiskim preampovima i monitorima....Sad ako resenje ima sta bi trebalo da uradim,da promenim zice od instalacija,jer sve je inace po instrumentu za merenje otpora i mase uredu kobilica je savrseno uzemljena svaki pot je u masi kako treba kao i pick upovi sa shelingom i masom......Hvala na odgovoru veliki pozdrav...:)

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: Pomoc Zujanje na bass-u!

Post by michabass » 16 Jun 2013, 19:30

Jesu li humbuckeri ili singlovi?

Change84
Posts: 7
Joined: 11 Mar 2013, 13:28

Re: Pomoc Zujanje na bass-u!

Post by Change84 » 17 Jun 2013, 00:56

michabass wrote:Jesu li humbuckeri ili singlovi?
Jazz singl i Precision magnet poseduje bass....sad imas ideju mozda sta da uradim...:) Pozdrav

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest