Mahagoni sa primesama oraha

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
jecaisale
Posts: 257
Joined: 13 Mar 2011, 00:33
Location: Bečej
Contact:

Mahagoni sa primesama oraha

Post by jecaisale » 14 Jun 2013, 21:41

Gotova jos jedna akustara Dreadnought oblika. Evo i slikica
Spoiler:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

teodorica
MF veteran
Posts: 300
Joined: 26 Sep 2007, 19:58
Location: Sremska Mitrovica

Re: Mahagoni sa primesama oraha

Post by teodorica » 15 Jun 2013, 15:22

Prvoklasno,majstorski nema sta.Da li ima nekih oscilacija u tonu u odnosu na cistu mahagoni pozadinu,ili je vise radi estetske prirode(ili knap materijala 8) )?

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Mahagoni sa primesama oraha

Post by andrej] » 15 Jun 2013, 15:49

posto je ovo muzicki, a ne drvodeljski forum, verujem da su svi veoma zainteresovani kako ovo cudo zvuci. izgleda super, sto se toga tice. mozemo li ocekivati kakav pristojan snimak uskoro? takodje, bilo bi korisno kad bi znali kako se krecu cene - ako Vam se ne objavljuju javno, moze pp? naravno, snimci pre svega 8)

User avatar
Bohem
Posts: 51
Joined: 09 Jan 2012, 17:31

Re: Mahagoni sa primesama oraha

Post by Bohem » 15 Jun 2013, 18:37

Kao ponosan budući vlasnik ovog divnog instrumenta mogu da vam obećam da ću sigurno napraviti neki dobar snimak kada je preuzmem, a verujem i da će majstor to da uradi ovih dana :wink:

Moja ideje su bili svaki detalj na ovog gitari koje je majstor sproveo u delo, ideja mi je bila da bude nešto nalik na martin d35 po obliku i ledjima, samo naravno od oraha i mahagonija(skup rosewood ko djavo), i ova linija od oraha koja prolazi kroz celu gitaru, nisam video da je neko pravio ovu kombinaciju drveta, videćemo kakav će biti zvuk :)

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Mahagoni sa primesama oraha

Post by Kristijan » 15 Jun 2013, 18:59

Диван инструмент. Чекамо сви снимке с нестрпљењем!

User avatar
istiqrac
Posts: 488
Joined: 10 May 2008, 16:51
Location: Beograd

Re: Mahagoni sa primesama oraha

Post by istiqrac » 15 Jun 2013, 21:55

Evo ja javno da obecam da cu napraviti snimak ove lepojke cim je buduci vlasnik preuzme :)

User avatar
Bohem
Posts: 51
Joined: 09 Jan 2012, 17:31

Re: Mahagoni sa primesama oraha

Post by Bohem » 16 Jun 2013, 00:22

istiqrac wrote:Evo ja javno da obecam da cu napraviti snimak ove lepojke cim je buduci vlasnik preuzme :)
Može, hvala :)

P.S. Kako da stavim sliku na avatar, stalno mi kaže da je ta opcija onemogućena, može odgovor na pp da ne davimo temu.

User avatar
jecaisale
Posts: 257
Joined: 13 Mar 2011, 00:33
Location: Bečej
Contact:

Re: Mahagoni sa primesama oraha

Post by jecaisale » 16 Jun 2013, 11:41

Hvala svima za pohvale.
teodorica wrote:Da li ima nekih oscilacija u tonu u odnosu na cistu mahagoni pozadinu,ili je vise radi estetske prirode(ili knap materijala 8) )?
Pa cini mi se da je malo basovitija u odnosu na cist mahagoni, ali to ja onako po secanju sto i nije neko merodavno sredstvo, jer nemam trenutno drugu da bih uporedio. A sto se tice izbora materijala, mislim da je Bohem hteo i jedno i drugo, sto estetski sto zvucno, da bude drugacije. I uspeo je u tome ako se ja pitam.
andrej] wrote:posto je ovo muzicki, a ne drvodeljski forum, verujem da su svi veoma zainteresovani kako ovo cudo zvuci. izgleda super, sto se toga tice. mozemo li ocekivati kakav pristojan snimak uskoro? takodje, bilo bi korisno kad bi znali kako se krecu cene - ako Vam se ne objavljuju javno, moze pp? naravno, snimci pre svega 8)
Sto se tice snimka, moracu da se oslonim na dato obecanje clana istiqrac. Nisam uspeo da se dogovorim sa drugarom, ali mozda i bolje da je snimi buduci vlasnik, on ce je prikazati u najboljem odnosno najgorem svetlu.
Cene ne bih ovde javno pisao nego koga zanima neka se obrati na pp, a ja cu mu u najkracem mogucem roku odgovoriti.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest