Leslie kabinet. Proračun?

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Leslie kabinet. Proračun?

Post by komil » 23 Jun 2013, 14:10

Može li neko da mi kaže na šta da obratim pažnju pri pravljenju Leslie kabineta? Bio bi vrlo slican kao ovaj sa slike: https://en.wikipedia.org/wiki/File:Leslie_Speaker.jpg

U principu, mislio sam da prosto prekopiram takav neki model, ali možda da ipak obratim pažnju na neke dimenzije?
Kabinet bi se koristio za gitaru, dole ce biti neki Celestion 12", verovatno Vintage 30.

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Leslie kabinet. Proračun?

Post by Trooper » 23 Jun 2013, 14:24

Ne znam nist' vezano za temu iskreno, samo ti ne bih preporucio v30. IMHO on najbolje radi jedino u oversized closed-back kabinetima, retko ga ljudi preporucuju za bilo sta drugo

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Leslie kabinet. Proračun?

Post by komil » 23 Jun 2013, 16:01

Hvala. Nemam nekog baš velikog iskustva sa zvučnicima, mada mi nije jasno zašto ljudi pričaju za Vintage 30 da je neodgovarajući ovde-onde, da je skričav i slično... Meni lepo radi :D
Taj imam jedan kao polu-slobodan, pa zato.

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Leslie kabinet. Proračun?

Post by andrej] » 23 Jun 2013, 16:08

Trooper wrote:Ne znam nist' vezano za temu iskreno, samo ti ne bih preporucio v30. IMHO on najbolje radi jedino u oversized closed-back kabinetima, retko ga ljudi preporucuju za bilo sta drugo
ja ga imam bas u takvoj kombinaciji: jede malu decu. potvrdjujem: ne valja nista open back.

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Leslie kabinet. Proračun?

Post by Trooper » 23 Jun 2013, 16:17

komil wrote:Hvala. Nemam nekog baš velikog iskustva sa zvučnicima, mada mi nije jasno zašto ljudi pričaju za Vintage 30 da je neodgovarajući ovde-onde, da je skričav i slično... Meni lepo radi :D
Taj imam jedan kao polu-slobodan, pa zato.
Doduse, ja pricam o hajgejn primeni (jer samo to i sviram uglavnom :mrgreen: ), pa tu ljudi kazu da je nedovoljno definisan zvuk kada se ne uklopi sa kabinetom kako treba

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest