Boston lenjir za nut-ove

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Boston lenjir za nut-ove

Post by komil » 13 Oct 2013, 21:58

Imam lenjir za određivanje širina kod pravljenja nut-ova, lep lenjir od nerđajućeg čelika, marke Boston. E, ima samo jedna sitnica: ne umem da ga koristm :)

Evo skena, pa ako neko ima ideju:

Image

(sa druge strane su brojevi 6, 7 i 8 )

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Boston lenjir za nut-ove

Post by majtimika » 14 Oct 2013, 08:31

Postavis debelu i tanku e zicu na novi nut, obelezis ih kako bi trebalo da stoje i onda setas lenjir dok ti se obe linije ne poklope sa nekim na lenjiru i onda samo obelezis pozicije izmedju i to je to

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Boston lenjir za nut-ove

Post by komil » 14 Oct 2013, 10:12

majtimika wrote:Postavis debelu i tanku e zicu na novi nut, obelezis ih kako bi trebalo da stoje i onda setas lenjir dok ti se obe linije ne poklope sa nekim na lenjiru i onda samo obelezis pozicije izmedju i to je to
To tako radi na Stewmac-ovom lenjiru, ovde je sigurno neki drugi princip u pitanju.

Za sada mi se čini da su prosto stavili nekoliko gotovih varijanti: oni 3-ki ima 6 (kao 6 žica), onih 2-1 opet ima 6, ovih 4-5 opet ima 6.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Boston lenjir za nut-ove

Post by Funkomat » 14 Oct 2013, 11:02

Gde si ovo uzeo?
Ja bih uzeo njihove turpijice

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Boston lenjir za nut-ove

Post by komil » 14 Oct 2013, 13:27

Funkomat wrote:Gde si ovo uzeo?
Ja bih uzeo njihove turpijice
To sam dobio sa njihovim turpijicama. Naručio sam preko Mix Music-a, oni imaju dosta Boston stvari.
Mogu da ti pozajmim turpijice kad ti budu trebale.

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Boston lenjir za nut-ove

Post by majtimika » 14 Oct 2013, 16:34

kakve turpije imaju za nut ili onaj set sto ima razne oblike, i da lenjir sigurno radi kako sam ti rekao

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Boston lenjir za nut-ove

Post by komil » 14 Oct 2013, 18:50

ali kako miko, kad su rastojanja izmedju ovih brojeva potpuno jednaka, nema uopste prostora da se nastima da nesto odgovara nekom custom razmaku prve i šeste žice.

To se zove Guitar Set Up Kit http://www.session.de/Boston-Guitar-Set-Up-BTS-08.html
ima tri turpije, svaka po dve strane. ne pišu dimenzije samo da je npr. crvena turpija sa jedne strane za prvu a sa druge za četvrtu žicu. turpije su dosta oštre.

Ja sam mislio da odštampam ovo:
Image

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Boston lenjir za nut-ove

Post by Funkomat » 14 Oct 2013, 20:44

komil wrote:
Funkomat wrote:Gde si ovo uzeo?
Ja bih uzeo njihove turpijice
To sam dobio sa njihovim turpijicama. Naručio sam preko Mix Music-a, oni imaju dosta Boston stvari.
Mogu da ti pozajmim turpijice kad ti budu trebale.
e pa hvala brate ali mislim da ce mi svakako trebati pa bi bilo pametno da kupim.
Koji je to mix? Onaj standardni ili onaj neki drugi mix koji se vrti po oglasia...
Daj molim te neki sajt ili bilo sta

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Boston lenjir za nut-ove

Post by komil » 14 Oct 2013, 22:38

Funkomat wrote:e pa hvala brate ali mislim da ce mi svakako trebati pa bi bilo pametno da kupim.
Koji je to mix? Onaj standardni ili onaj neki drugi mix koji se vrti po oglasia...
Daj molim te neki sajt ili bilo sta
Taj po oglasima, tj. Mix Music iz Niša. Al ja sam njima to naručio još letos, jul ili avgust je bio, oni su to naručili od nekog dobavljača, a tek skoro im je stiglo (ili su mi tek skoro javili, to već ne znam). Nadam se da su naručili više komada :) Izvoli i link: http://www.kupujemprodajem.com/Guitar-s ... -oglas.htm
Interesantna je i ova motalica što dolazi u paketu: može da se skine gornji deo i stavi na pištolj za šrafljenje.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Boston lenjir za nut-ove

Post by Funkomat » 14 Oct 2013, 22:52

E super, hvala brate :ziveli:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Boston lenjir za nut-ove

Post by Funkomat » 17 Oct 2013, 12:37

sranje, i meni kazu da trenutno nemaju

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Boston lenjir za nut-ove

Post by komil » 17 Oct 2013, 18:56

onda su stvarno naručili 1-2 komada...jbg... Ma nisu ni imali u ponudi, ja sam pitao onako naslepo jer imaju dosta Boston stvari, pa su mi odgovorili da će poručiti.. Ako ti je za utehu, nisam baš siguran da su ove turpije dovoljno precizne. Jesu oštre, ali neke mi se čine predebele... Čuo sam od iskusnih majstora da oni ovakve stvari prave od običnih testerica. Ja sam probao, uzeo jednu testericu, ne baš onu za tehničko, već malo veću. Čekićem sam je kuckao da se se "stanji", da zahvat bude mali, nije loše ispalo.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest