L.P. 59 u mojoj izvedbi

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
rockozaurus
Posts: 597
Joined: 22 Jan 2009, 14:40
Location: London

Re: L.P. 59 u mojoj izvedbi

Post by rockozaurus » 25 Oct 2013, 09:51

I,sta sad!?Citajuci ovu i slicne teme,ispada da u Srbiji svako moze da napravi zeljenu gitaru i to dosta dobro!Svaka cast!Sad,ono,inleji ,ovo-ono,to je stvar ukusa ali sve to nesumnjivo odaje onu tezinu skupocenog i jedinstvenog instrumenta.Ako smem da primetim samo jednu stvar;civije koje si odabrao(po meni) bi vise legle na neku akustaru?Ja bi tu pribegao tradicionalizmu u svakom slucaju... :ziveli:

User avatar
oboss
Posts: 689
Joined: 16 Mar 2009, 22:47
Location: beograd

Re: L.P. 59 u mojoj izvedbi

Post by oboss » 25 Oct 2013, 10:54

Stvarno lepa gitara . Svaka cast. :bravo:
Ovde bi se moglo reci da je 59 samo inspiracija posto je i materijalom i konstrukcijom napravljen veliki pomak. Kako i naslov kaze nije replika, postujem , dat je licni pecat.

User avatar
jecaisale
Posts: 257
Joined: 13 Mar 2011, 00:33
Location: Bečej
Contact:

Re: L.P. 59 u mojoj izvedbi

Post by jecaisale » 25 Oct 2013, 14:07

Gitara izgleda vrhunski. :bow:
Svaka cast. Samo napred.

GArt
Posts: 30
Joined: 12 Jul 2013, 21:15

Re: L.P. 59 u mojoj izvedbi

Post by GArt » 26 Oct 2013, 01:00

rockozaurus wrote:I,sta sad!?Citajuci ovu i slicne teme,ispada da u Srbiji svako moze da napravi zeljenu gitaru i to dosta dobro!Svaka cast!Sad,ono,inleji ,ovo-ono,to je stvar ukusa ali sve to nesumnjivo odaje onu tezinu skupocenog i jedinstvenog instrumenta.Ako smem da primetim samo jednu stvar;civije koje si odabrao(po meni) bi vise legle na neku akustaru?Ja bi tu pribegao tradicionalizmu u svakom slucaju... :ziveli:
Pa sada, ne znam da li baš svako može. Ne želim da zvučim prepotentno, pogotovu posle samo jednog projekta. Naglasio sam na početku da nemam iskustva sa obradom drveta, ali sa metalima i te kako sam radio, od projekata pa do realizacije istih. Mnoga od tih znanja sam primenio i ovde. U svakom slučaju, pošto smo svi svedoci da ovakvih tema na M.F.-u ima mnogo, je dokaz koliko smo kreativni. Mogu samo pretpostaviti koliko samo ima graditelja instrumenata koji se nisu predstavili na M.F.-u, pošto sam i sam na nagovor prijatelja na ovom forumu.
Evidentno je da su zahvaljujući internetu mnoge veštine i znanja svima dostupne, ali daleko od toga da su svi u stanju da izrade neki instrument.
Što se tiče čivija u pravu si. Jesu za akustaru ili Archtop, ali sam ih kupio relativno povoljno i rekoh sebi: "ako može on onda mogu svi".
Image
:ziveli:
Hvala na pohvalama, mnogo mi znače. :D
Last edited by GArt on 26 Oct 2013, 01:17, edited 1 time in total.

GArt
Posts: 30
Joined: 12 Jul 2013, 21:15

Re: L.P. 59 u mojoj izvedbi

Post by GArt » 26 Oct 2013, 01:07

oboss wrote:Stvarno lepa gitara . Svaka cast. :bravo:
Ovde bi se moglo reci da je 59 samo inspiracija posto je i materijalom i konstrukcijom napravljen veliki pomak. Kako i naslov kaze nije replika, postujem , dat je licni pecat.
Hvala. Tvoji komentari mi posebno znače, s obzirom da sam puno naučio prateći postove sa tvojim potpisom. :bow:

GArt
Posts: 30
Joined: 12 Jul 2013, 21:15

Re: L.P. 59 u mojoj izvedbi

Post by GArt » 26 Oct 2013, 01:10

jecaisale wrote:Gitara izgleda vrhunski. :bow:
Svaka cast. Samo napred.

Hvala. Pohvale posebno gode kada su upućene od velikih majstora. :bow:

User avatar
ApplePie
Posts: 744
Joined: 30 Apr 2009, 02:22
Location: Beograd
Contact:

Re: L.P. 59 u mojoj izvedbi

Post by ApplePie » 26 Oct 2013, 11:53

Madža & jasen, meni baš nepoznata kombinacija. Daj malo elaboriraj razloge i rezultate za te kombinacije. Izrada je odlicna (pogotovo za prvi komad) a estetika stvar ukusa. Ja lično ne volim LP, ne volim ni teleta al im ne osporavam zvuk. Inače, imao sam sivog mačka (prsijanca) kao asistenta :) :ziveli:

User avatar
Шмајсер
Хинт-Лорд
Posts: 1055
Joined: 17 Feb 2008, 22:03
Location: Мош пит

Re: L.P. 59 u mojoj izvedbi

Post by Шмајсер » 26 Oct 2013, 15:49

Oдлично, свака част и ишчекујемо следећу мајсторију :)

GArt
Posts: 30
Joined: 12 Jul 2013, 21:15

Re: L.P. 59 u mojoj izvedbi

Post by GArt » 08 Dec 2013, 23:11

Evo jednog snimka. Nije tonski korektan, ali to je jedino što imam do sada. Nikako da se organizujem za nešto bolji tonski snimak.
https://www.youtube.com/watch?v=RNT6_exI1EE
:music-smiley2: :music-smiley5:

Александар
Posts: 2
Joined: 16 Jan 2010, 20:25

Re: L.P. 59 u mojoj izvedbi

Post by Александар » 17 Dec 2013, 22:17

Zdravo GArt! Pokušao sam te kontaktirati na PP, ali nisam siguran da si primio poruku. Zanima me dali primaš narudžbe? Ako da, koliko bi koštala izrada gitare tipa 59 Les Paul, sa možda nekim malim custom izmenama (još malo deblji vrat, možda i malo veće telo, chambered) u prirodnoj boji, samo lakovana i sa tradicionalnim izborom materijala (mahagoni, javor, rosewood)? Isto tako, ako nije problem, navedi cenu sa i bez hardverom. Pitanje mi je za sad čisto informativno.

Pozdrav!

dzale75
Posts: 1
Joined: 06 Jan 2015, 17:57

Re: L.P. 59 u mojoj izvedbi

Post by dzale75 » 06 Jan 2015, 18:13

Svaka Čast,Gitara je vrhunskog kvaliteta !

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest