Nikola Custom Guitars - Stratocaster

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Nikola Custom Guitars - Stratocaster

Post by andrej] » 27 Nov 2013, 19:23

ovo je isti jasen kao na mom telcu (Nikola pravio, isto, ako neko nije video).
jeste, tezak je. gitara zvuci savrseno, so it's worth it.

ne mogu da ne primetim da za sad ima skroz isti stajling ko moj telac (natural + tortoise). kako ce biti lakirana na kraju?

User avatar
Stevan Hinic
ex Muzicar koji pije!
Posts: 292
Joined: 19 Sep 2008, 14:22
Location: Beograd

Re: Nikola Custom Guitars - Stratocaster

Post by Stevan Hinic » 27 Nov 2013, 21:05

Posto se ovaj Strat radi za mene :metal: :metal: :metal: red je da se i ja oglasim.
Najbitnije detalje u vezi gitare Nikola je vec objasnio.
Dakle, ideja je da to bude Strat sa fiksnim mostom jer tremolo nikada nisam koristio niti planiram, otvori su HSH kombinacija cisto ako mi se nekada prohte da ubaci humbucker-e.
Sto cu u nekom trenutku sigurno da uradim. Sto se tice finisa, trebalo bi da ispadne ovako nesto
Image
Ovom prilikom stavarno moram da kazem da je Nikola potpuni car. Covek sa kojim je stvarno super saradjivati, retko prizeman i posvecen.
Sto se tice do sada uradjenog, ja sam PREZADOVOLJAN!!! :ziveli:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Nikola Custom Guitars - Stratocaster

Post by Baba Slim » 27 Nov 2013, 21:17

Super izgleda za sad, samo napred Nikola, i buduci vlasnik da je roka u zdravlju. :) :ziveli:

Nikola, logo na pozadini headstock-a mi je bas bas super. :D

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Nikola Custom Guitars - Stratocaster

Post by andrej] » 27 Nov 2013, 21:20

wow, ovo je bas lepo - lepse i od obicnog bursta i od onog jarkocrvenog bursta sto ima u mitrosu (i lici na ricka).
mnogo lepo!

btw, preporucujem da stavis neke push-push ili push pull potove za series/parallel i dodavanje neck magneta (ovo sluzi da bi dobio kombinacije neck/brige i sva tri magneta).

@Nikola: bilo bi zanimljivo (meni, barem) da si se potpisao rucno na poledjini, posto je rucni rad.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Nikola Custom Guitars - Stratocaster

Post by Baba Slim » 27 Nov 2013, 21:32

andrej] wrote:@Nikola: bilo bi zanimljivo (meni, barem) da si se potpisao rucno na poledjini, posto je rucni rad.
Ja recimo obozavam taj detalj kod americkih PRS - na SVAKOM je rukom napisan serijski broj na pozadini headstock-a, a na mom je bio rukom napisan i model isto na pozadini (mozda je to na svakom ali ne znam).

Tako da :1: za rucni potpis nazad i preko toga lak, ako se vec bira lakiranje. :)

User avatar
oboss
Posts: 689
Joined: 16 Mar 2009, 22:47
Location: beograd

Re: Nikola Custom Guitars - Stratocaster

Post by oboss » 27 Nov 2013, 22:12

Ovo je tako uredno i lepo uradjeno da prosto coveku nabije kompleks. Nemam reci stvarno odlican rad Nikola.
Slazem se da je handmade gitaru lepo potpisati rucno i ja cu najverovatnije poceti to koristiti u praksi.

User avatar
NikolaNis
MF veteran
Posts: 1282
Joined: 03 May 2007, 15:14
Location: Niš - Srbija

Re: Nikola Custom Guitars - Stratocaster

Post by NikolaNis » 28 Nov 2013, 08:19

Eto, Andrej je dao svoje viđenje ovog jasena, uostalom on već dovoljno dugo svira Telca od istog materijala tako da je najmerodavniji. Jasen jeste teži nego onaj močvarni američki, obećao sam i Stevanu da ću izmeriti tačno koja je težina tela i vrata pa ću podeliti tu informaciju i ovde sa vama.

Stevane, hvala ti na tako lepim rečima :ziveli:

Meni se isto dopao izbor finiša, na Fenderovom sajtu ga vode kao tobacco burst, ali meni se ovo više dopada od onog klasičnog tobacco bursta koji je meni u glavi. Glavna ideja kod finiša koji ću da radim je da ova braon nijansa ne bude mnogo tamna, treba da dozvoli da se kroz nju vide "šare" drveta.

Razmišljao sam o potpisivanju na glavi ali sam u tripu da bi možda čudno izgledalo. Naime, ja uvek pišem ćirilicom pa mi je i potpis ćirilični, bilo bi mi nekako čudno uz ovo latinično slovo N na poleđini glave. Ali definitivno planiram da označim na neki način telo, verovatno na samom džepu za vrat. Razmišljao sam da dam da mi se izradi pečat sa onim "malim" logom koji je na poleđini glave pa da tako samo pečatiram taj znak gde želim. Jedino me brine šta će biti sa onim mastilom za pečate kada se lakira preko? Još bolje rešenje bi bilo da mi neko izradi žig koji bih grejao i tako večno utisnuo u drvo, samo nemam pojma ko bi to mogao da uradi...

Oboss, nemoj toliko da me hvališ, ja još uvek pamtim onog tvog "PRS-a" tako da je diskutabilno ko kome nebija komplekse... :ziveli:

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Nikola Custom Guitars - Stratocaster

Post by komil » 28 Nov 2013, 09:44

Izgleda neverovatno! Koliko je uredan i precizan rad!

Nemoj zaboraviti da skineš deo tela koji naleže na telo muzičara. :bambi:

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Nikola Custom Guitars - Stratocaster

Post by guv'nor » 28 Nov 2013, 10:56

andrej] wrote: jeste, tezak je. gitara zvuci savrseno, so it's worth it.
Vidi se težina. :) Čim su tako paralelno zbijeni godovi na jasenu, mene krene da boli rame. :mrgreen:
Mada, što kaže Andrej, sve to može da zvuči opasno ako se dobro sklopi, a kako izgleda Nikola ih opasno sklapa. :ziveli:

User avatar
oboss
Posts: 689
Joined: 16 Mar 2009, 22:47
Location: beograd

Re: Nikola Custom Guitars - Stratocaster

Post by oboss » 28 Nov 2013, 12:07

Image

nesto gledam kako su smekerski godovi ispali na gornjoj polovini kao da si namerno crtao plamenove . mnogo je dobro.

User avatar
NikolaNis
MF veteran
Posts: 1282
Joined: 03 May 2007, 15:14
Location: Niš - Srbija

Re: Nikola Custom Guitars - Stratocaster

Post by NikolaNis » 28 Nov 2013, 16:03

Hvala komil i guv'nor :) Nisam zaboravio da uradim i belly-cut, slede i te slike...

Oboss, ti si kriv što je taj jasen završio kod mene :ziveli: Inače, pre sečenja sam birao šta će da otpadne a šta da ostane, nadam se da sam lepo namestio. Hteo sam da baš taj deo, koji pominješ, bude vidljiv, zato sam tako i sekao da pickguard slučajno ne pokriva te "plamenove"...

A evo i rada na belly-cut-u...

Image

Image

Image

Image

I jedna bonus fotka...

Image

User avatar
NikolaNis
MF veteran
Posts: 1282
Joined: 03 May 2007, 15:14
Location: Niš - Srbija

Re: Nikola Custom Guitars - Stratocaster

Post by NikolaNis » 28 Nov 2013, 16:11

Mislim da se ovako najbolje vide te obline, malo sam se igrao svetlom i nadam se da sam uspeo da uhvatim to što je trebalo...

Image

Image

Ovde sam već naneo i tamno braon filler na telo i ošmirglao. Preko fotografija se i ne vidi neka razlika ali uživo je drugačije. A tek će posle laka sve dodatno da bude istaknuto. Ako zagledate deo gde sam kopao za potove i površinu prema manjem rogu možda možete da vidite kako su tu na površini malo tamnije ove uspravne "šare" zbog fillera...?

Image

Image

User avatar
NikolaNis
MF veteran
Posts: 1282
Joined: 03 May 2007, 15:14
Location: Niš - Srbija

Re: Nikola Custom Guitars - Stratocaster

Post by NikolaNis » 28 Nov 2013, 16:17

I za kraj još jedna proba onako sa delovima u kompletu. U međuvremenu sam izbušio rupe za "dugmad" gde se kači kaiš.Ostalo mi je još da izbušim i rupe za montiranje maske, da još jednom sve prekontrolišem i spremam se za lakiranje. Ne idu mi na ruku vremenski uslovi ali smisliću nešto :)

Image

Image

Image

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Nikola Custom Guitars - Stratocaster

Post by Kristijan » 28 Nov 2013, 17:53

Много лепо. Само се надам да ће burst да буде супер дискретан, штета је овакво дрво много покривати.

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Nikola Custom Guitars - Stratocaster

Post by sirac-šunka » 28 Nov 2013, 22:56

Op, gotova gitara na samo tri strane.
Inače meni se samo ne dopada kombinacija ove perloidne maske plus sunburst, mnogo mi to različitih tekstura na malom mestu, inače rad, extra :bravo:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest