Nova custom gitara

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Nova custom gitara

Post by bancika » 01 Dec 2013, 12:48

Ovog puta nije moja, radio cale po narudzbini. Bila je kod mene na povezivanje elektronike, pa rekoh da podelim fotke. Sto se tice specs, magneti su SD JB i quaterpounder, kobilica ona ultra-podesiva schaller roller bridge i grover civije. Vrat je petodelni, kao ibanez prestige - flame maple, ebony board. Na osnovu kratkog drndanja, odlicno se cuje. Ovaj full sized JB mi mnogo bolje zvuci nego onaj JB Jr koji sam imao. Manje nazalni, a opet zvuci kao da ce da prodje kroz sve. Podsetio me malo na FRED, bez toliko harmonika. Quarterpounder se ne uklapa lose sto se tice zvuka i jacine. Jak je za single magnet, u djavola, sto ovde nije lose jer bi se obican single cuo mnogo slabije od buckera. Ja bih radije stavio neki rail, pa da i neck bude besumni, ali dobro, tako hteo covek. Srednja pozicija splituje bridge i dodaje neck magnet koji je jaci od svakog pojedinacnog kalema bridge magneta, pa ostaje malo suma koji ne moze da se potre. Da sam ostavio ceo bridge koji je vec humbucking, ostao bi sav sum sa neck magneta, sto bi bilo gore.

Image
Image
Image
Image

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Nova custom gitara

Post by Baba Slim » 01 Dec 2013, 12:53

Super, svidja mi se G&L detalj na headstock-u. :) :ziveli:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Nova custom gitara

Post by bancika » 01 Dec 2013, 13:03

hehe, tnx, tako trazio :)

User avatar
Rax13
MF veteran
Posts: 1619
Joined: 14 Aug 2007, 04:08

Re: Nova custom gitara

Post by Rax13 » 01 Dec 2013, 16:09

I sta nema volumen potenciometar ili je ovo volume, samo pise ton? Lepo izgleda btw, koje je drvo korisceno za telo? :ziveli:

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Nova custom gitara

Post by mislim_stvarno » 01 Dec 2013, 16:46

super izgleda, bas charveloliko.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Nova custom gitara

Post by bancika » 01 Dec 2013, 22:53

Tnx momcad :ziveli:
Ima samo volume pot. Stavio sam kapicu tone jer mu jos nije stigla volume...mada da se ja pitam, ostavio bih je, cool je ovako. Ako nista drugo, moze da bude "conversation piece" :) A sto se tice tela, chambered mahagoni sa javorovim topom. Prilicno lagana. Primetno laksa od mog ibaneza koji spada u lakse gitare. Jbg, nema tremolo i srednji magnet pa i to pomaze sa tezinom.

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Nova custom gitara

Post by guv'nor » 02 Dec 2013, 00:25

bancika wrote:mada da se ja pitam, ostavio bih je, cool je ovako.
:1: Ja tu ništa ne bih dirao.
Image
Spoiler:
Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest