Maestro FSH-1, sample and hold filter

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Maestro FSH-1, sample and hold filter

Post by Cortex » 06 Dec 2013, 13:01

BIo sam treci na nekom pedal takmicenju pa sam dobio pcb za ovaj efekat koji zelim da uradim vec milion godina. Sa fabricki uradjenim pcb-om izrada i ovako komplikovane pedale je neverovatno prijatno iskustvo, prosto nista ne moze da krene naopako.
Sample and hold strana je jako agresivna, i totalno one trick pony ali je i strasno zarazna, medjutim ipak sam joj dodao clean blend kako bi mogao da sviram lagane baladne deonice uz taj out of this world throb u pozadini. Onda sam dodao i boost, jer mi takva pedala uvek stoji prva u lancu a treba mi uvek nesto da mi nagoji drajvove te stoga i boost. Ok. Priznajem. Uradio sam to samo da bi knobovi bili simetricni! Jbg, ocd...
Imam jako malo vremena za building kao i za sviranje uopste, tako da se nisam mnogo trudio oko finish-a. To se uvek moze i nadograditi. Na ovakav build ovaj chinese crap X wing DPDT zaista ne ide, ali nista drugo nisam imao pri ruci. Planiram da predjem na opto-tron, opticki bypass firme 1776 effects, pa cu i ovde to da unapredim na ovoj pedali.

Hipsterizovane slike

Image

Image

Image

i nekakav demo, pokusao sam da imitiram Mike Hermann-a sa mnogih demo-a na netu :lol: :lol: medjutim evo kako se to zavrsilo..

https://soundcloud.com/kuato-design-stompboxes/maestro-fsh-1-jam

Ziveli! :ziveli:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Maestro FSH-1, sample and hold filter

Post by Funkomat » 06 Dec 2013, 13:44

sad ne mogu da cujem ali izgleda veoma fino i pedantno

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Maestro FSH-1, sample and hold filter

Post by dweezil » 06 Dec 2013, 21:07

drazesno nema se shta reci :bambi: vaistin je fabricki uradjen pcb radost i za shakicu i za lemilicu a i za oci :) i izdize celokupan workmanship na novi nivo ozbiljnosti

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Maestro FSH-1, sample and hold filter

Post by Cortex » 07 Dec 2013, 22:10

Hvala cika dweez :)

Evo snimio sam jos jedan demo clean blend funkcije.

https://soundcloud.com/kuato-design-stompboxes/maestro-fsh-1-clean-blended

Ona u mnogome podize iskoristivost pedale, a naredni korak bi bio tap-tempo jer je ovako jako tesko pogoditi tempo, cak sam i u ovom malom kliku pogresio tempo ali stvarno je zajebano pogoditi vrteci knob...

User avatar
Nedalm
Urednik
Posts: 216
Joined: 23 Dec 2011, 15:11
Location: Novi Sad

Re: Maestro FSH-1, sample and hold filter

Post by Nedalm » 08 Dec 2013, 20:07

Uh covjece, i finish i build ti je odlican :bravo:
ne mogu da provalim zbog hipsterizovanosti slika, jesu ti slova bijele boje? kako si to odradio?

User avatar
Midnight Rider
Posts: 267
Joined: 06 Feb 2013, 18:02
Location: Novi Sad

Re: Maestro FSH-1, sample and hold filter

Post by Midnight Rider » 13 Jan 2014, 09:13

najs :bravo:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest