Koji model Graphtech String Saver sedla za Jackson Dinky

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Heavy Jerk
Posts: 17
Joined: 05 Feb 2014, 21:53
Location: Beograd

Koji model Graphtech String Saver sedla za Jackson Dinky

Post by Heavy Jerk » 06 Feb 2014, 02:23

Pokusavam da resim problem iz naslova, jer hocu da umesto stock sedala u moj sedmozicani Jackson COW stavim Graphtech String Saver sedla. Problem je sto ne mogu da provalim koji mi je model potreban, a na njihovom sajtu nema mog modela kobilice (JT390-7, oznaka BH-99-7 na poledjini kobilice; Tune-O-Matic je u pitanju).

Kontaktirao sam Graphtech-ov tim za podrsku, i nisu mogli da mi daju odgovor.
Zato bi bilo super ako bi mi neko pomogao da pronadjem odgovor na ovo pitanje (npr. ako je neko mozda u Tune-O-Matic Jackson Dinky-ja stavljao ova sedla pa zna sta pase, ili slicno).

Hvala unapred!

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Koji model Graphtech String Saver sedla za Jackson Dinky

Post by komil » 06 Feb 2014, 23:05

Možda sam promašio temu, ali, zar ne postoje na netu dimenzije svih tih Graphtech sedala? Možeš da izmeriš svoja sedla pa da vidiš koja odgovaraju po dimenzijama.

Heavy Jerk
Posts: 17
Joined: 05 Feb 2014, 21:53
Location: Beograd

Re: Koji model Graphtech String Saver sedla za Jackson Dinky

Post by Heavy Jerk » 07 Feb 2014, 07:50

Mogu naravno, ali mi je lik iz Graphtech podrske u mailu rekao da samo merenje nije siguran pokazatelj da li sedla odgovaraju, vec da je jedini nacin da se pogleda oznaka na poledjini kobilice, pa da se prema tabeli sa njihovog sajta nadje odgovarajuci set. Mog modela na sajtu nema, pa sam zato pitao da li je neko vec ugradjivao. Na sajtu ima set za Gotoh kobilice, pa mozda pokusam sa njim jer mi je dzitra made in Japan, kao i Gotoh. To su mi preporucili na stranim forumima.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Koji model Graphtech String Saver sedla za Jackson Dinky

Post by komil » 07 Feb 2014, 08:21

Ne znam iz kog si mesta, možda možeš lepo uživo da probaš, mislim da su u MIx u Nišu, recimo, imali izbor Graphtec sedala.

Heavy Jerk
Posts: 17
Joined: 05 Feb 2014, 21:53
Location: Beograd

Re: Koji model Graphtech String Saver sedla za Jackson Dinky

Post by Heavy Jerk » 07 Feb 2014, 16:00

Iz BG-a sam. Graphtech ovde drzi Maric, otici cu da vidim kakav izbor imaju u svakom slucaju.

Hvala na pomoci :)

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Koji model Graphtech String Saver sedla za Jackson Dinky

Post by bancika » 07 Feb 2014, 17:37

Jesi siguran da ti treba graphtech? :) Ja sam stavljao graphtech na strata i iskreno, nije mi se dopalo uopste. Ne ocekujuci da ce suck-ovati, originalna kineska sedla sam poklonio odmah nakon zamene pa sam onda izgubio silno vreme da nadjem odgovarajuce za mog squiera posto je uzi od svih stratova. Long story short, mehanicki su graphtech radili to sto treba ali sam osetio da su ubili primetno ton, odsekli visoke. Ton je bio bolji i sa kineskim sedlima od onog generickog kineskog metala (mislim da je legura magnezijuma), a jos primetnije je bolji sad sa celicnim GFS kojim sam ih zamenio. Od tada sam mnogo obazriv po pitanju materijala koji stavljam svuda gde zica ima fizicki kontakt. Koska, mesing i celik, nista vise ne dolazi u obzir :)

Mozda kod tuneomatic-a ne bi bila tolika razlika jer su sedla mnogo manja nego stratova, ali imaj u vidu da je i to moguce. Obrati paznju na ton pre i posle zamene.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest