Ibanez RG770 refinish

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
alucard_earl
Posts: 251
Joined: 05 Mar 2012, 21:53

Ibanez RG770 refinish

Post by alucard_earl » 01 Mar 2014, 12:57

Skoro sam dosao u posed gitare koju sam vijao jako dugo i sad sam vrlo srecan(osim sto je u jadnom stanju sto se tice pragova a o telu da ne pricam) Elem,hteo bih da vidim kako bih mogao da odradim refinish tela da bude u originalnoj boji.Predhodni vlasnik(vlaisnici) navodno nisu je farbali ali se vidi iz aviona da je telo druge boje nego glava,uostalom ima sve po katalozima koji se mogu naci bilo gde na netu,a usput sa zadnje strane stara boja je izasla na videlo jer se druga koja je stavljena ogulila od znoja ili cega vec.Nije bila bas mnogo pazena i sluzila je kao tezgaroski instrument,nije da mi smeta amo bih voleo da nije farbana.Pitanje je sledece: da li da pokusavam da skinem gornji sloj pa da dodjem do stare boje(posto u procesu farbanja nije skinuta originalna) i kako bi to mogao da uradim.Ili da pokusam ipak da skinem sve do drveta pa da probam da uzmem boju i lak pa da odradim nesto najslicnije originalnoj??? Postavicu slike da vidite o cemu je rec i hvala na predlozima i sugestijama unapred. Hail!!! :metal:
P.S. Da li bi trebalo da radim nesto sa vratom sa zadnje strane? Jer se skroz ogulio do drveta pa me brine da li ima sanse da se iskrivi dal od vlage ili cega vec...Postavio sam slike da se sto detaljnije vidi o cemu se radi.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

User avatar
Rax13
MF veteran
Posts: 1619
Joined: 14 Aug 2007, 04:08

Re: Ibanez RG770 refinish

Post by Rax13 » 01 Mar 2014, 13:11

Cestitke, nista ja tu ne bih dirao, samo stavio neki dimarzio ili TV Jones i to je to... Zavisi sve kakav zvuk hoces, meni se dosta popravio kad sam ibanezove na RG550 zamenio sa Dimarzio Evo2 i Air Norton... :ziveli:

User avatar
alucard_earl
Posts: 251
Joined: 05 Mar 2012, 21:53

Re: Ibanez RG770 refinish

Post by alucard_earl » 01 Mar 2014, 13:32

Rax13 wrote:Cestitke, nista ja tu ne bih dirao, samo stavio neki dimarzio ili TV Jones i to je to... Zavisi sve kakav zvuk hoces, meni se dosta popravio kad sam ibanezove na RG550 zamenio sa Dimarzio Evo2 i Air Norton... :ziveli:
Hvala druze :ziveli: Nego ne bih menjao magnete jer su u stvari DiMarzio koje su pravili samo za ovu seriju.Zvuce kao san, i na klinu i na drajvu. Al bih stvarno voleo da joj telo vratim u originalnu boju jer mi ova na ****c ide ::ranting::

User avatar
rockozaurus
Posts: 597
Joined: 22 Jan 2009, 14:40
Location: London

Re: Ibanez RG770 refinish

Post by rockozaurus » 01 Mar 2014, 17:14

A,ljubicasti potovi i magneti ti ne smetaju..? :kokice:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Ibanez RG770 refinish

Post by Baba Slim » 01 Mar 2014, 18:46

Pa originalna je ljubicasta, koju covek voli. :)

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Ibanez RG770 refinish

Post by dweezil » 01 Mar 2014, 19:28

lepa djitrica

User avatar
ApplePie
Posts: 744
Joined: 30 Apr 2009, 02:22
Location: Beograd
Contact:

Re: Ibanez RG770 refinish

Post by ApplePie » 01 Mar 2014, 20:20

Ta boja je originalna, to sto je ispod ljubicastije je podloga za ovu šljokičastu koja je vremenom izbledela a lak požuteo. Znam ovu gitaru, znam i kako radi. Vrat mislim da nije ni bio lakiran nego uljani finiš ... Da se srediti sve :) Pisaću kasnije...

User avatar
alucard_earl
Posts: 251
Joined: 05 Mar 2012, 21:53

Re: Ibanez RG770 refinish

Post by alucard_earl » 02 Mar 2014, 14:20

Baba Slim wrote:Pa originalna je ljubicasta, koju covek voli. :)
:1:
rockozaurus wrote:A,ljubicasti potovi i magneti ti ne smetaju..? :kokice:
Ljubicasta rulzzz :metal: :metal: :metal:
Image
Last edited by alucard_earl on 02 Mar 2014, 14:23, edited 1 time in total.

User avatar
alucard_earl
Posts: 251
Joined: 05 Mar 2012, 21:53

Re: Ibanez RG770 refinish

Post by alucard_earl » 02 Mar 2014, 14:22

ApplePie wrote:Ta boja je originalna, to sto je ispod ljubicastije je podloga za ovu šljokičastu koja je vremenom izbledela a lak požuteo. Znam ovu gitaru, znam i kako radi. Vrat mislim da nije ni bio lakiran nego uljani finiš ... Da se srediti sve :) Pisaću kasnije...
Hvala puno na informacijama,voleo bih saznati sto vise mogu o njoj a samim tim da vidim sta mi je ciniti,jer mi onda ne preostaje drugo nego da vidim da li bi bilo bolje da pragove samo ravnam ili da ih skroz promenim. :ziveli:

User avatar
ApplePie
Posts: 744
Joined: 30 Apr 2009, 02:22
Location: Beograd
Contact:

Re: Ibanez RG770 refinish

Post by ApplePie » 02 Mar 2014, 18:12

To je RG 770 DX VM sto bi značilo Violet Metallic, vremenom su i oni uvideli da je zapravo više pink pa danas ta boja kod njih ima naziv Pink Metallic. Postojao je i model RR Ruby Red sa takodje bojenim kapicama, glavom i inlay-om i kako kažu bio prava noćna mora za proizvodnju. Danas je to kastomizacija a oni su je imali u serijskoj proizvodnji. Tvoja ima Low Profile tremolo što su stavljali od '91. nadalje. Takode je to bio i jedan od top modela pa tu nije bilo zezanja ili kompromisa oko izbora drveta. Ono što tebi stvara nedoumica je originalnost boje. Ta ljubićasta što se vidi je podloga za roze koja je išla preko. Stavljena je da bi "prosijavala" ljubičasto a takve su i bile dok su bile nove. Svaka nijansirana metalik boja bi bilo dobro da ima odgovarajuću podlogu u tom tonu. Nešto slično je i sa candy bojama, metalik srebrna sa krupnim zrnom pa preko transparentni lak u nekoj boji. I razlika izmedju glave i tela ne treba da te brine. Lak na toj gitari je požuteo a time pravi praktično žućkasti filter osnovnoj boji. Da bih lakše opisao zamisli okrečenu prostoriju u belo u kojoj se uživaju duhanske preradjevine tako da cela prostorija dobije tu smedje žutu nijansu (pod uslovom da je bila bela). Ali ako je prostorija bila okrečena u neku lila ljubišastu dodavanje žute će je pretvoriti u sivu, često i posvetleti nijansu. Požuteli lak je u tvom slučaju napravio jednu zasićeniju roze nijansu i to je sasvim normalno. Na glavi je tanji lak i zato to nije toliko primetno i pravi razliku u odnosu na telo. Iskreno ja tu ne bih ništa dirao jedino ako ti estetski smeta uputiću te gde možeš nabaviti te boje ali kao što vidiš to nije samo obično preprskavanje gitare. U slučaju da hoćeš samo da je "popraviš" moguće je i to, pošto ima tih boja i u malim količinama (po 40.50ml) jedino što bih preporučio je jednokomponentni poliuretan jer je već žut i kao i svaka popravka bi se videlo da je radjeno ali tek kad obratiš pažnju. Ako se ne varam vrat je wizard, 17 mm na prvom pragu i tu od nekog poštenog šmirglanja nema ništa. Možeš da ga ujednačiš nekom 400 grit ili vodenom samo umesto vode staviš ulje. Magneti su na njoj najsličniji PAF Pro samo mislim da su na bridge umesto alnico kao kod PAF-a stavili keramički magnet... Nisam siguran u sve što pričam ali mislim da sam pogodio bitne delove ...

i da, čestitam, pre 5-6 god sam je ja video na oglasima za 700 evra, nadam se da si bolje prošao ;) :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest