Napravimo zajedno SD Mag Mic workalike

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Napravimo zajedno SD Mag Mic workalike

Post by andrej] » 03 Mar 2014, 18:13

Jel neko zainteresovan za ovu ideju, da napravimo DIY resenje za akusticne gitare?

Mag mic je super koncept, al je neopravdano preskup. U pitanju je magnet + 2 electret mikrofona + preamp i par kontrola, sve montirano u mat crno plasticno kuciste koje se pricvrscuje u otvor gitare. Kontrole su u vidu tockica.

Ja mislim da bismo lako mogli postici isti ili bolji rezultat na sledeci nacin, ali mi treba pomoc pri izradi:
napravili bi (od drveta) drzac tj. gornji deo magneta i neki vid stipaljki ili slicno za montiranje
namotali bi na bobin (sastavljen od neke plastike gore i parceta stampane ploce dole) sa adjustable polepiecevima (moze mozda i obicna plocka keramickog magneta, ko na EMGevima) mali (ali identican) broj namotaja (da bi induktanca bila sto manja, a samim tim i njen low pass efekat), i to iz 2 kalema (stacked), pa povezali direkt na diferencijalne ulaze operacionog pojacivaca, kao na EMG magnetima (http://revolutiondeux.blogspot.com/2012 ... do-it.html). to bi trebalo da da sto cistiji signal, bez preteranog eq-a (mid hump-a)
na stampanu plocicu (koja cini donji deo magneta) bi zalemili taj opamp, kao i 2 panasonic electret mikrofona (sa modifikacijom za bolju dinamiku) + predpojacalo za oba + roller za vol, mix i ton, da viri sa strane ko na mag mic-u.
na kraju, zalemili bi zice za povezivanje

ja bih rado dizajnirao kolo i plocicu za ovo, i izlemio, ali neko drugi bi morao ovaj drveni deo da odradi, kao i samo namotavanje magneta. ima li zainteresovanih?

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Napravimo zajedno SD Mag Mic workalike

Post by komil » 04 Mar 2014, 14:59

Zainteresovan. Mogu da odradim drveni deo, a i namotavanje (imam motalicu, žicu i ostale delove).

User avatar
jecaisale
Posts: 257
Joined: 13 Mar 2011, 00:33
Location: Bečej
Contact:

Re: Napravimo zajedno SD Mag Mic workalike

Post by jecaisale » 04 Mar 2014, 15:14

I ja se javljam za drveni deo. Samo bi mi trebao nacrt i dimenzije... :ziveli:

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Napravimo zajedno SD Mag Mic workalike

Post by dejankuki » 04 Mar 2014, 15:17

Zainteresovan za probu.... (mada, moralo bi da se salje).... praticu vas...

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Napravimo zajedno SD Mag Mic workalike

Post by andrej] » 04 Mar 2014, 18:15

Ja samo da zavrsim Gonich midi switcher v3 projekat i onda cu izdizajnirati to.

Ima li neko neki pikap lep na oko, da iskopiramo osnovni dizajn spolja i nacin montiranja? samo slike i dimenzije mi trebaju.

User avatar
jecaisale
Posts: 257
Joined: 13 Mar 2011, 00:33
Location: Bečej
Contact:

Re: Napravimo zajedno SD Mag Mic workalike

Post by jecaisale » 04 Mar 2014, 19:12

Nacin montiranja, mislim da, nije problem. Moze nesto ovako da se odradi http://artecsound.com/acou/images/soundhole/wsh12.GIF

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Napravimo zajedno SD Mag Mic workalike

Post by komil » 05 Mar 2014, 00:02

Ja imam Duncan Woody, ima sistem montiranja kao ovaj što je Sale postavio sliku.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest