Telecaster CNC

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
coca
Posts: 395
Joined: 19 Sep 2009, 00:11
Location: Deep South/BGD/HN

Telecaster CNC

Post by coca » 05 Mar 2014, 22:01

Ako ko moze da mi pomogne,potrebno mi je da na telu Telecastera uradim neck pocket,i otvore za magnete i elektroniku na CNC masini u Beogradu???,uradio sam oblik tela na banseku a sad bi da uradim ove otvore,mislio sam da ih radim frejzerom,ali nism siguran da cu to uspeti da uradim sa adekvatnom preciznoscu,pa ako moze ko da mi pomogne,neki savet????pozz.!!!:):):)

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Telecaster CNC

Post by Trooper » 05 Mar 2014, 22:13

Nabavi sablon, tj nek ti neko na cncu isece sabon od pleksija. Uzmes glodalo sa lezajem gore i udri, ne mozes omasiti. Mnogo laksa varijanta nego da se na cncu modifikuje vec iseceno telo (jer je nezgodno postaviti pocetnu tacku itd, CNC je najbolje pustiti da radi od blanko daske)

User avatar
jecaisale
Posts: 257
Joined: 13 Mar 2011, 00:33
Location: Bečej
Contact:

Re: Telecaster CNC

Post by jecaisale » 05 Mar 2014, 22:22

Trooper wrote:Nabavi sablon, tj nek ti neko na cncu isece sabon od pleksija. Uzmes glodalo sa lezajem gore i udri, ne mozes omasiti. Mnogo laksa varijanta nego da se na cncu modifikuje vec iseceno telo (jer je nezgodno postaviti pocetnu tacku itd, CNC je najbolje pustiti da radi od blanko daske)
:1:
:ziveli:

User avatar
coca
Posts: 395
Joined: 19 Sep 2009, 00:11
Location: Deep South/BGD/HN

Re: Telecaster CNC

Post by coca » 06 Mar 2014, 21:37

Mogu da se rade otvori za telo na CNC-u,nikakav nije problem ako se dobro uradi priprema u cadu....,jedini je problem sto sve CNC masine mogu da rade otvore do 20mm,a na telcu je najdublji otvor control plate cavity 38,1mm!!!!pozz.!!!Coca!!!

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Telecaster CNC

Post by Trooper » 07 Mar 2014, 00:24

Nismo mi rekli da ne moze. ali je veooooma kompleksan posao raditi na vec isecenom telu. Lakse je napraviti novog telca na cncu

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Telecaster CNC

Post by majtimika » 07 Mar 2014, 06:55

Nisam mogao da odolim a rekao sam da necu ali sta ces kad me vuces za jezik , to sto troper rece je u pravu, ali nije neizvodljivo, a ti coco gde cu tu glupost , za 20mm da ne moze vise leba ti

User avatar
coca
Posts: 395
Joined: 19 Sep 2009, 00:11
Location: Deep South/BGD/HN

Re: Telecaster CNC

Post by coca » 07 Mar 2014, 21:08

ma nisam ja verziran u CNC masinama,rekao mi je covek da moze da se uradi,i da to sto je vec telo sto se tice kontura iseceno nije problem,a isti on mi je rekao da moze da radi samo do dubine od 20mm,sto se tice njegove CNC masine,(ako imate koga u Bg za preporuku da je dobar i da je ozbiljan posaljite mi kontakt,ovo bi zamolio moderatore da nije reklama nego pomoc!!!),nisam pitao na drugim mestima posto nisu hteli da rade(kazu da im je to sitno i da nemaju vremena,sto je meni cudno,da u ovoj zemlji nece ljudi da uzmu pare....)...
P.S.:ako se neko osetio prozvanim na moj predhodni post,nije mi bila namera da nekoga prozivam,uopste nisam u tom pravcu pisao post...,pogotovo sto se tice Trooper-a posto je covek vise nego korektan i mozda jedan od najdoslednijih ovde na MF likova,samo sam preneo iskustvo koje sam stekao tokom jucerasnjeg dana,pa sam mislio da to podelim ovde sa svima na MF,mislim prevashodno sa onima koji nisu bas toliko verzirani u gradnji gitara,pa da im to bude od ikakve koristi....
pozz.!!!Coca!!!
P.P.S.:uradicu ovog svo prvog Telca,pa kakav god da ispadne,poznat mi je problem,da je najskuplja i najbolja sopstvena skola,ali covek se uci dok je god ziv...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest