Čivije - Potrebne preporuke i iskustva!

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Heavy Jerk
Posts: 17
Joined: 05 Feb 2014, 21:53
Location: Beograd

Re: Čivije - Potrebne preporuke i iskustva!

Post by Heavy Jerk » 03 Aug 2015, 04:44

Cao,

Ja imam 7zicanog Jacksona (MIJ). Pre neki dan mi je pukla civija (ne pitajte kako... :/), pa bih ovu priliku iskoristio da promenim svih 7, ionako sam to imao na umu. Vidim po stranim forumima da bas hvale Schalerove M6 mini locking civije, ali cini mi se da ih kod nas nema (tj. ima ali 6zicani setovi), pa me zanima da neko ne zna da li ih ima kod nas na komad, pa da ih kupim 7? Ili mozda neku drugu alternativu preporucujete?


Pozz

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Čivije - Potrebne preporuke i iskustva!

Post by bancika » 03 Aug 2015, 10:04

Za schaller ne znam, ali ove hipshot koje ja koristim prodaju u custom kompletima, kako god hoces mogu da ga sklope (3+4 ili svih 7 sa iste strane ili kako god). Locking 7 komada su 62$, obicne su malo jeftinije http://www.ebay.com/itm/Genuine-Hipshot ... 460e4c57f1

Heavy Jerk
Posts: 17
Joined: 05 Feb 2014, 21:53
Location: Beograd

Re: Čivije - Potrebne preporuke i iskustva!

Post by Heavy Jerk » 03 Aug 2015, 15:22

Opa, hvala puno! :)

Vidim da su direktna zamena za ove Schallerke, sto znaci da su direktna zamena i za moje Jackson civije. I cena je super, sa sve shipingom (oko 80 dolara).

http://www.ebay.com/itm/Genuine-Hipshot ... 0887594993

Zanima me da nisi mozda porucivao vec preko njih, a ako jesi - kako si zadovoljan ovim civijama i koliko su te ovi nasi odrapili na kraju - ono klasika +10% carina pa na sve to 20% pdv, ili kako?
Hvala puno jos jednom, ovo bi me ispalo dosta jeftinije nego Schallerke, pod uslovom da nasi ne deru.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Čivije - Potrebne preporuke i iskustva!

Post by bancika » 03 Aug 2015, 15:32

imam dva kompleta locking otvorenih i super su. Imaju za 10$ vise i ove UMP plocice kojima mozes da ih montiras na bilo kojoj gitari bez busenja rupica. Ja sam tako stavio na Taylor akusticnoj na kojoj se nisu gadjale rupe. Taman dodas malo tezina na glavu za bolji ton :metal: .

Porucivao jesam od njih, ali ne u Srbiju. Ali jesam porucivao jedno 100 puta do sad sa drugih sajtova...sto se carine tice, trebalo bi da je tako kao sto si rekao, ali nema pravila. Nekad ne naplate nista, nekad naplate i vise.

Image

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Čivije - Potrebne preporuke i iskustva!

Post by Funkomat » 03 Aug 2015, 15:55

ala ovo izgleda dobro jebo mamu

Heavy Jerk
Posts: 17
Joined: 05 Feb 2014, 21:53
Location: Beograd

Re: Čivije - Potrebne preporuke i iskustva!

Post by Heavy Jerk » 03 Aug 2015, 16:33

@bancika:
Jebu stvarno kevu kako dobro izgledaju :metal:

A za te plocice, kako da im to kazem da dodaju u posiljku? Nikad se ne zna, a glupo je da zbog 10$ izvisim za ceo set civija, ako eventualno ne lezu 1 na 1.

Btw ja cu sa ovim polako iscustomizovati celu dzitru - prvo sam joj izvadio stock Emg i izbusio rupu za neck magnet i montirao dva Dankana (59+Distortion), pa sam potom stavio cesljic od kosti, evo pre neki dan pazario TonePros bridge na ebayu (nasao za bagatelu, ovaj stock se malo izjeo ponegde od znoja tokom godina koriscenja), i evo na kraju cu promeniti i tunere :)

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Čivije - Potrebne preporuke i iskustva!

Post by bancika » 03 Aug 2015, 16:59

zovu se UMP, mogu da se kupe posebno...samo trazi da bude za 7 zica. Evo na hipshot stranici kako su metuli bas na jacksona

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 685&type=3

Heavy Jerk
Posts: 17
Joined: 05 Feb 2014, 21:53
Location: Beograd

Re: Čivije - Potrebne preporuke i iskustva!

Post by Heavy Jerk » 03 Aug 2015, 17:05

Da da, to sam malo pre nasao, isti model kao i moja dzitra 8)

Evo upravo sam poslao ovom dileru na ebayu pitanje koliko bi me ispao set sedmica sa tim plocicama. Fala!

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Čivije - Potrebne preporuke i iskustva!

Post by bancika » 03 Aug 2015, 22:30

Np. Provereni su. Kupovao sam od njih hipshot i graphtech proizvode vise puta. Zvanicni distributeri su za oba.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Čivije - Potrebne preporuke i iskustva!

Post by Overdrive » 17 Sep 2015, 17:39

da li je trač ili istina da sa locking tunersima žice češće pucaju?

paziovako..ja imam jednu gitaru gde bih rado stavio nove čivije, ali..

Kod locking mi se NE dopada to što se žica ne navija više krugova.
Mislim, nekako sam navikao na to, i kada bih samo da provučm žicu i okrenem pola kruga, nekako mi to nije to

Nekako mi se čini da ta žica nije dobro "navijena", ako me razumete, već samo nekako zakačena, which is ugly, right..?

A vintage su mi odlične (split shaft), ali teško nalazim na neke sa dijagonalnim rupama za montažu, tj šrafove, već su onako po sredini

Jel neko video vintage split shaft čivije koje se montiraju dijagonalno?

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Čivije - Potrebne preporuke i iskustva!

Post by tommytigh77 » 17 Sep 2015, 19:30

Pazi, ti i na locking čivijama možeš da namotaš 15 krugova žice ako hoćeš, ali ne vidim svrhu toga. Ja se i na vintage split-shaft čivijama trudim da imam od jedan i po, do dva i po kruga žice maksimum, i meni to nije nimalo ugly, čak naprotiv.
E sad, što se pucanja žica tiče, meni su uvek pucale isključivo na kobilici, i kad sam imao kombinaciju Sperzel locking / VS100 tremolo, i kasnije sa vintage Strat tremolom i čivijama, tako da iz ličnog iskustva nisam primetio razliku. (Ako pritom mogu nekako da se pohvalim a da se ne ureknem - otkako sam ugradio Callaham, za godinu i po dana mi je JEDNOM pukla žica, tako da mislim da je kvalitet kobilice presudan). Doduše, moguće je da sa locking čivijama više pucaju žice zato što možda ljudi tad više koriste tremolo ne plašeći se raštimavanja, to je jedini logičan razlog koji mi pada na pamet.
Ovo sa dijagonalnim rupama, šrafovima, dijagonalnim čime god već... ne mogu da dešifrujem uopšte.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Čivije - Potrebne preporuke i iskustva!

Post by bancika » 17 Sep 2015, 21:03

verovatno misli na onaj pipak iza kroz se civija srafi u vrat. Ima ih pod uglom i paralelno sa ivicom vrata.

Inace, da, nema veze locking civija sa pucanjem. I bolje je kad nema namotaja, sta ce ti. Brze namestis zice, brze ih skines i bolje drze stim. What's there not to like?

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Čivije - Potrebne preporuke i iskustva!

Post by Overdrive » 17 Sep 2015, 23:40

tommytigh77 wrote:
Ovo sa dijagonalnim rupama, šrafovima, dijagonalnim čime god već... ne mogu da dešifrujem uopšte.
Image

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Čivije - Potrebne preporuke i iskustva!

Post by Overdrive » 17 Sep 2015, 23:50

bancika wrote:

Inace, da, nema veze locking civija sa pucanjem. I bolje je kad nema namotaja, sta ce ti. Brze namestis zice, brze ih skines i bolje drze stim. What's there not to like?
čitam malo po netu, negde ljudi pričaju kako locking čivije imaju jedinu prednost što se tiče brzine menjanja žica, ali kao.ni te potrebe za brzim menjanjem ne bi bilo da žice na lokingu ne pucaju brže

što reče neki lik "I concur, locking tuners just make it easier to change strings, and break them. "

E sad, verovatno locking ima više smisla kad su u pitanju deblje žice (ko svira 12-tice, 13 tice isl..) jer nema potrebe za mnogo namotaja

Sve zavisi šta ko svira
Gledam npr stratove Eric Johnsosn, Eric Clapton, John Mayer..svi imaju vintage čivije..

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Čivije - Potrebne preporuke i iskustva!

Post by bancika » 18 Sep 2015, 01:22

Sta znam. Musicmani idu cesto sa locking civijama, a to nisu grind core gitare na koje mecu ljudi 13ce. Puno ljudi koristi 9ke pa se ne zale. Ako stegnes civiju klestima, mozda iskida zicu...ovako, ne vidim razlog da pukne. Nikad mi nije pukla zica, na dve gitare sam stavio hipshot i jedna grover locking. 0 pucanja zice. A kidam ih ovako na bending ponekad...samo nikad na civiju i nikad na kobilicu.

Ne mozes da ocekujes na stratovima i LP-ovima mnogo locking civija, oni nerado odstupaju od tradicionalnih featuresa. Stavljaju valjda na usa deluxe strat ako se secam dobro.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest