Čivije - Potrebne preporuke i iskustva!

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Čivije - Potrebne preporuke i iskustva!

Post by tommytigh77 » 18 Sep 2015, 12:19

Pazi, Overdrive, malo šta što si rekao o locking čivijama ima smisla. Pogotovo ono u vezi sa preferiranom debljinom žica. Split-shaft vintage čivije su za ljude koji koliko-toliko pitomije koriste tremolo, i ZNAJU da postave žice na njih kako treba. Za sve ostalo, locking je izum stoleća što se mene tiče.
Ja imam vintage čivije na stratu i čak i kad vrndžam tremolo, ostaju u štimu, ali jednog dana kad bude potrebno menjanje, uzeću locking bez razmišljanja. Prosto, mirnija mi je glava i lakše je. I to je jedina razlika.
Obrati pažnju opet na ono što sam rekao - ljudi koji imaju locking čivije obično više i koriste tremolo, zato i žice češće pucaju. Inače locking najčešće imaju mali konus na rupi kuda prolazi žica tako da je break angle zapravo manji nego na vintage čivijama, ako te to možda plaši.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Čivije - Potrebne preporuke i iskustva!

Post by Funkomat » 18 Sep 2015, 12:27

Ma gde je loking civija izum veka... :)
civija ko civija i zapravo ceo taj koncept namotavanja zica bi trebalo da je davno prevazidjen.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Čivije - Potrebne preporuke i iskustva!

Post by Overdrive » 18 Sep 2015, 20:39

tommytigh77 wrote:Pazi, Overdrive, malo šta što si rekao o locking čivijama ima smisla. Pogotovo ono u vezi sa preferiranom debljinom žica.
reako bih da upravo tvoj iskaz o mom iskazu sada nema mnogo smisla?

http://menga.net/vintage-vs-modern-tune ... ratocaster

"When you attempt to get a string over 50 in size around a vintage tuning post, this will not be easy. It's possible, but it will require the use of a crimper just to get the winding process started after you place the end of the string in the center hole - and you will barely be able to get even a single wrap of string around the post because you're fighting against how short the post is. You basically run out of room on the post for wrap real quick."

"I like my vintage tuner set on my VM Strat as they work well and can fit a 9-42 string set (what I use) easily, but if you're into the metal thing with the heavy gauge bottom strings, stay with modern tuners instead"

itd..

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Čivije - Potrebne preporuke i iskustva!

Post by Kristijan » 18 Sep 2015, 21:32

Хм... само modern није исто што и locking...

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Čivije - Potrebne preporuke i iskustva!

Post by Overdrive » 18 Sep 2015, 21:40

Kristijan wrote:Хм... само modern није исто што и locking...
pa još bolje kad je u pitanuju broj namotaja debljih žica

mogu komotno da budu i kraći od vintage..

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Čivije - Potrebne preporuke i iskustva!

Post by Overdrive » 20 Sep 2015, 00:05

kad smo već kod čivija
verovatno ću da malo modifikujem ovog Squiera, i što se elektronike i ostalog tiče, tu nemam neke dileme, ali kada su čivije u pitanju, ispada malo komplikovanije

Kao prvo: ružne su mi (hteo bih neke vintage like)

Image
Image

Kao drugo: izgleda da su rupe 8mm i treba da se proširuju (što nije neka kacija, al ajde..)
Kao treće: čicija na low E žici je preblizu ivici vrata i tu može da dođe do ovoga

Image

kao četvto:..
nema četvrto, to je to, samo me interesuje šta kažu stručnjaci, da li možda može da pasuje ovako nešto?

http://www.guitarfetish.com/Gotoh-Style ... p_395.html

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Čivije - Potrebne preporuke i iskustva!

Post by tommytigh77 » 21 Sep 2015, 04:46

Overdrive, brate, ti formiras misljenje na osnovu bloga nekog debelog amera koji je smoren od sljake i dodje kuci da falsira SRV-a za svoju dusu, a ljude koji profesionalno sviraju 15+ godina ne zarezujes ni 2%. Ne ocekuj onda nista ni da ukapiras. Ionako si trolcina za medalju, ja mislim da ovde dosad jedino nisi pitao koju vrstu toalet papira treba da koristis.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Čivije - Potrebne preporuke i iskustva!

Post by Overdrive » 24 Sep 2015, 15:02

tommytigh77 wrote:Overdrive, brate, ti formiras misljenje na osnovu bloga nekog debelog amera koji je smoren od sljake i dodje kuci da falsira SRV-a za svoju dusu, a ljude koji profesionalno sviraju 15+ godina ne zarezujes ni 2%. Ne ocekuj onda nista ni da ukapiras. Ionako si trolcina za medalju, ja mislim da ovde dosad jedino nisi pitao koju vrstu toalet papira treba da koristis.
ja formiram mišljenje na osnovu raznih mišljenja, amerikanskih srbijanskih amaterskih i profesionalnih.

A kad smo već kod medalja ti si glup ko kerec.

8)

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Čivije - Potrebne preporuke i iskustva!

Post by Overdrive » 24 Sep 2015, 15:03

dakle, eo ovako nešto mi se svidža..

http://www.customworldguitarparts.com/d ... ttons.html

čekam da mi stigne neki pigard pa da se malo dovatim šrafcigera.. :D

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Čivije - Potrebne preporuke i iskustva!

Post by bancika » 24 Sep 2015, 15:19

a sta hoces da postignes zamenom? Osim sto ce izgledati lepse, tesko da ce da budu nesto preterano bolje :) Onda makar uzmi ove za 10e. I jedne i druge su cheapo genericke kineske civije

http://www.ebay.com/itm/6-in-line-Chrom ... 41761a3136

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Čivije - Potrebne preporuke i iskustva!

Post by Overdrive » 24 Sep 2015, 16:03

bancika wrote:a sta hoces da postignes zamenom? Osim sto ce izgledati lepse, tesko da ce da budu nesto preterano bolje :) Onda makar uzmi ove za 10e. I jedne i druge su cheapo genericke kineske civije

http://www.ebay.com/itm/6-in-line-Chrom ... 41761a3136
prvo, da..izgled im je bulja, zato bih da ih zamenim za neke takve ili slične (nadam se da ta opcija sa šrafljenjem po dijagonali ima da pasuje)

Drugo, hteo bih enke sa većom osetljivošću, npr 15:1, 16..

Ove mi dobro drže štim, ali ja i inače sa štimom nikad nemam problema, samo bih da to malo lepše klizi

Osim toga, planiram da promenim i Volume pot (stavio sam bio za početak neki malo krući, ali mislim da ću sada morati cts ili tako neki od 250)

I pickguard mi se od početka nije dopadao, pa sad čekam da mi stigne jedan za drugog strata i ako bude ok (pošto je i ovaj sa 8 rupa) ondakar ove zime ima da napravim nekog monstruma ;)

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Čivije - Potrebne preporuke i iskustva!

Post by Funkomat » 24 Sep 2015, 16:08

cst nije uopste krut, mada ne znam sto bi hteo da ti volume pot bude krut...

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Čivije - Potrebne preporuke i iskustva!

Post by Overdrive » 24 Sep 2015, 16:15

šta me najviše zanima

da li je ovaj razmak obeležen crveno, nekakav standard pa umesto mojih

Image

mogu da ubacim tako neke slične

Image

i koliko vidim ovde ide samo jedan šraf, a kod mojih 2..jel ima to neke veze

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Čivije - Potrebne preporuke i iskustva!

Post by bancika » 24 Sep 2015, 16:16

hmm, meni se cini da cts (samim tim i fender) jeste dosta krut. Imam na stratu CTS, na ibanezu bourns one fancy i na drugoj gitari alphu. CTS su ubedljivo najkruci.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Čivije - Potrebne preporuke i iskustva!

Post by Overdrive » 24 Sep 2015, 16:18

Funkomat wrote:cst nije uopste krut, mada ne znam sto bi hteo da ti volume pot bude krut...
pa to ti pričam, ja NE BIH hteo, ali je tako ispalo

kada sam menjao, originalni potovi su krčali i reko daj brže da ubacim neke (mislimd asu bili Alfa ili tako nešto), čisto da me služe

Mislio sam da će malo da se razrade, razgaze, ali jok

Za tone pots mi nije važno, ali volume često drndam malim prstom i onda reko daj da ga opet zamenim

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest