Čivije - Potrebne preporuke i iskustva!

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Čivije - Potrebne preporuke i iskustva!

Post by Funkomat » 10 Mar 2015, 11:02

ja sam sa gfsa uzeo tri seta civija i sve su totalno sranje. ne bih nikom preporucio

User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Re: Čivije - Potrebne preporuke i iskustva!

Post by Perce » 10 Mar 2015, 15:03

Uzeo Wilkinsonove vintage civije ala kluson stajl za telca i rastimava mi se gitara svako malo. Za strata sam uzeo Fenderove u mitrosu i rade super sa wilkinsonovim tremolom. Te F civije su valjda Schaller.

User avatar
djoksi
Posts: 160
Joined: 02 Apr 2009, 22:44
Location: Paracin
Contact:

Re: Čivije - Potrebne preporuke i iskustva!

Post by djoksi » 10 Mar 2015, 19:19

Funkomat wrote:ja sam sa gfsa uzeo tri seta civija i sve su totalno sranje. ne bih nikom preporucio
Moguce da je kada sam ih ja kupio pre 5-6 godina bile boljeg kvalitewta nego sada,to stvarno ne mogu da tvrdim ali ja imam samo pozitivno misljenje o GFS locking civijama

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Čivije - Potrebne preporuke i iskustva!

Post by Funkomat » 10 Mar 2015, 19:39

moguce moguce

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Čivije - Potrebne preporuke i iskustva!

Post by tommytigh77 » 10 Mar 2015, 23:47

NikolaGerza wrote:Jel znas mozda da li se wilkinson 6 screws vintage tremolo hvata na Squier?
Trebalo bi da je 52mm string spacing kao na Squieru, ali ne preporučujem taj tremolo, blok je nikakvog kvaliteta i rupe kroz koje prolaze žice iz bloka su drugačije raspoređene. Za te pare bolje uzmi GFS steel block i starinska sedla i ugradi na postojeći tremolo.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Čivije - Potrebne preporuke i iskustva!

Post by bancika » 11 Mar 2015, 00:18

tommytigh77 wrote:
NikolaGerza wrote:Jel znas mozda da li se wilkinson 6 screws vintage tremolo hvata na Squier?
Trebalo bi da je 52mm string spacing kao na Squieru, ali ne preporučujem taj tremolo, blok je nikakvog kvaliteta i rupe kroz koje prolaze žice iz bloka su drugačije raspoređene. Za te pare bolje uzmi GFS steel block i starinska sedla i ugradi na postojeći tremolo.
Da, i ja sam uzeo taj za squiera samo brass block. Super je uradjen za te pare.

neki
Posts: 154
Joined: 18 Mar 2011, 05:05

Re: Čivije - Potrebne preporuke i iskustva!

Post by neki » 18 Mar 2015, 11:56

majtimika wrote:Ok nisam znao za te cene ali realno pored gotoha me bas briga za hipshot zasto bi uzimao nesto skuplje kad vec imas savrsen hardver za manje para i plus izgleda bolje. A i taj locking je cisto uzimanje para potpuno bespotrebna stvar, vintage civija je locking po dizajnu jos od samih pocetaka
Molim vas gledam u mitrosu vintage pure Fender tuners za strat tele oko 5000 din....Da li ih je neko probao,koristio zbog jednostavnosti sam mislio da ih uzmem i zamenim svoje to jest pingove,dve imaju lufta i tako....za moj baja telekaster.ako neko ima nove gotoh vintage za telekaster zainteresovan sam.pozdrav i hvala

User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Re: Čivije - Potrebne preporuke i iskustva!

Post by Perce » 18 Mar 2015, 22:06

Ako su ove civije u pitanju, trebalo bi da su Gotoh.

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Čivije - Potrebne preporuke i iskustva!

Post by majtimika » 19 Mar 2015, 08:07

da trebalo bi , ali nije sto posto sigurno, ako budes uzimao idi licno pa pogledaj sa unutrasnje strane civije mora da pise JAPAN i nista vise ako ne pise japan onda nisu gotoh, imas gotoh na thomannu pod kluson brandom te sam uzimao i to je to na njima samo spolja pise kluson deluxe unutra regularno japan, a imas ljudi koji donose sa thomana za 10% pa se malo raspitaj

neki
Posts: 154
Joined: 18 Mar 2011, 05:05

Re: Čivije - Potrebne preporuke i iskustva!

Post by neki » 20 Mar 2015, 08:23

majtimika wrote:da trebalo bi , ali nije sto posto sigurno, ako budes uzimao idi licno pa pogledaj sa unutrasnje strane civije mora da pise JAPAN i nista vise ako ne pise japan onda nisu gotoh, imas gotoh na thomannu pod kluson brandom te sam uzimao i to je to na njima samo spolja pise kluson deluxe unutra regularno japan, a imas ljudi koji donose sa thomana za 10% pa se malo raspitaj
Hvala

neki
Posts: 154
Joined: 18 Mar 2011, 05:05

Re: Čivije - Potrebne preporuke i iskustva!

Post by neki » 02 Apr 2015, 16:49

[quote="majtimika"]da trebalo bi , ali nije sto posto sigurno, ako budes uzimao idi licno pa pogledaj sa unutrasnje strane civije mora da pise JAPAN i nista vise ako ne pise japan onda nisu gotoh, imas gotoh na thomannu pod kluson brandom te sam uzimao i to je to na njima samo spolja pise kluson deluxe unutra regularno japan, a imas ljudi koji donose sa thomana za 10% pa se malo raspitaj[/quote Pozdrav svima.Bio u mitrosu,pure vintage tuners trenutno nemaju,prodavac kaze da su to saller civije koje se rade za fender.Najvise ljudi imaju poverenja u firmu gotoh i gledam na sajtovima zbrka oko toga...kluson vintage tuners od 30 do 40 eura a onda gotoh sd 510 recimo 60 do 75 eura. jedina razlika je sto na zadnjem delu civije pise gotoh.opet ne verujem da je samo zbog natpisa razlika u ceni tolika.Ako je neko isprobao ove varijante o kojima pisem da li je stvarno taj Gotoh vintage tuners sa kutijom na kojoj pise gotoh jedini pravi i najkvalitetniji proizvod pa sa tim ide i cena...Mislim civije ne kupujes svaki dan pa mi je bitno.hvala unapred i izvinite ako sam dosadan .

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Čivije - Potrebne preporuke i iskustva!

Post by majtimika » 03 Apr 2015, 09:12

gotoh sd91 je 40 eura to je kluson deluxe, 510 serije su skuplje i imaju razne dodatke kao sto je lock i promenjiva visina njih nisam koristio verujem da vrede svaki dinar ali zaista nisam imao potrebe pored sd90-91 posto rade savrseno a iskreno nisam neki fan ni locking ni stagered civija u principu to nikad ne radi posao

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Čivije - Potrebne preporuke i iskustva!

Post by bancika » 03 Apr 2015, 09:16

Nisi fan ni interpunkcijskih znakova, pa ne znaci da ne valjaju :)

(Malo sale, ne zameri) :oops:

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Čivije - Potrebne preporuke i iskustva!

Post by majtimika » 03 Apr 2015, 22:29

burazpisemsatelefonapamasimcestonakinterunkcijetiodjebisadebilnimkomentarimanisamtediraonedirajme

User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Re: Čivije - Potrebne preporuke i iskustva!

Post by Perce » 03 Apr 2015, 22:40

bancika wrote:..
(Malo sale, ne zameri) :oops:
Izgleda da je zamerio :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest