Veslo

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Veslo

Post by Funkomat » 24 Jun 2014, 08:54

majtimika wrote:zavisi kakva ti povrsina ostane posle tozla ako bude grba onda bi ja opicio osnovni da se poravna pa onda sjaj i nemoj da si kreten nego uradi taj finis kako valja ako vec ides na pravo zlato onda moras uraditi to vrhunski


postoji jos jedna stvar ti listovi imaju verovatno neki lepak ili ako nemaju onda moras videti sa cim se lepi a da se slaze sa lakovima bilo bi zesce sranje davti se sve digne kad prelakiras

ako imas viska zlata probaj prvo na nekom otpadu pa da znas
Da, da, neki specijalni lepak. Mikstion se zove.
Kristijan wrote:
Аха, капирам. Само да знаш, ово овде је тако како је силом прилика. Arch top гитара је у питању, и златни листићи нису могли да се уклапају перфектно. Кад није равна површина, полаже се листић од прилике како подлога дозвољава. Онда се узме нешто налик оној баааааш повеликој четки за пудер, за шминкање, или да буде било која четка која је исто тако мекана, а може добру површину да покрије, па се отре све што се нагужвало и није дошло у контакт с лепком. Уме ту да буде комадића свакојаке величине. Од тих комадића онда пробираш згодне који могу да попуне рупе које још нису покривене златом, лепиш и то, па опет отреш четком. Пошто ти имаш потпуно равну површину, онда ће по свој прилици бити потребно да се мало више потрудиш да добијеш овакав ефекат. Мало безвезе звучи, али биће потребно да будеш мало аљкав код првог полагања листића. Пошто су баш танки, довољно је да приликом полагања само дунеш на листић, и намрешкаће се тако да неће целом површином да легне како треба.
Jasno, tako sam i ja mislio. :ziveli:
mada iskreno nije mi nesto narocito bitno da ispadne bas ovako ili onako. Ovi listovi koje imam su 8x8cm, i iako je gitara ravna, svakako nece moci da se odradi da listici ostanu celi zbog vrata, rupa, zakrivljenja... tako da se time necu preterano opterecivati

User avatar
rockozaurus
Posts: 597
Joined: 22 Jan 2009, 14:40
Location: London

Re: Veslo

Post by rockozaurus » 03 Jul 2014, 07:08

Osim mixtiona,treba ti i poseban "filer" koji se zove "poliment",koji moze da bude u razlicitim bojama i od toga posle zavisi kakva ce nijanasa zlata da bude na kraju.Osim sto se polaze specijalnom cetkom,treba da imas i specijalni alat,(moze i obicnom kasikom)kojim da utrljas zlato da moze dobro da zalepi.Vidim da si kupio "transferno" zlato sto dosta olaksava rad,jer ti se nece raspadati listici,prilikom pollaganja istih. .Ako se pocepa neki listic,nije strasno,zato sto te parcice mozes da lepis jedan preko drugog i kasnije se nece primecivati.Na kraju mozes da predjes direktno zavrsnim lakom,nije problem.Sad,za coveka koji nije upoznat sa tehnikom nalaganja zlata i koji nema iskustva u tome,nije preporucljivo da to radi sam.Najbolje da taj posao zavrsi neki ikonopisac ili restaurator. :ziveli:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Veslo

Post by Funkomat » 03 Jul 2014, 11:27

A jel se listici lepe za sami sebe i bez mikstiona, ili bih onda trebao da premazujem ponovo listic pa zalepim drugi?
rockozaurus wrote:Sad,za coveka koji nije upoznat sa tehnikom nalaganja zlata i koji nema iskustva u tome,nije preporucljivo da to radi sam.Najbolje da taj posao zavrsi neki ikonopisac ili restaurator.
Pa naravno da je bolje... ali nije to to. :)

User avatar
rockozaurus
Posts: 597
Joined: 22 Jan 2009, 14:40
Location: London

Re: Veslo

Post by rockozaurus » 03 Jul 2014, 14:59

Listici ne mogu da lepe sami sebe.Kod transfernih listica je dobro to sto kada polozis listic na lepak i utrljas dobro,taj paus ,koji ti dodje sa gornje strane, otpadne a listic zlata ostane ceo...I,da,ne mazes listic lepkom,vec samo povrsinu preko koje lepis(!!)

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Veslo

Post by Funkomat » 04 Jul 2014, 10:04

To mi jasno nego mislio na ovo
rockozaurus wrote:Ako se pocepa neki listic,nije strasno,zato sto te parcice mozes da lepis jedan preko drugog

User avatar
rockozaurus
Posts: 597
Joined: 22 Jan 2009, 14:40
Location: London

Re: Veslo

Post by rockozaurus » 04 Jul 2014, 15:52

Sta nije jasno!?Ako pocepas listic 22-karatovog zlata,verovatno ces da ga bacis u djubre?

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Veslo

Post by Funkomat » 04 Jul 2014, 17:46

samo opusteno

User avatar
rockozaurus
Posts: 597
Joined: 22 Jan 2009, 14:40
Location: London

Re: Veslo

Post by rockozaurus » 04 Jul 2014, 18:01

Ma,j*** se... :fu3:
Last edited by rockozaurus on 04 Jul 2014, 18:06, edited 1 time in total.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Veslo

Post by Funkomat » 04 Jul 2014, 18:04

hahaha

User avatar
rockozaurus
Posts: 597
Joined: 22 Jan 2009, 14:40
Location: London

Re: Veslo

Post by rockozaurus » 05 Jul 2014, 15:23

Ha,ha,ha,ja se ubi da objasnjavam gospodinu Super Funkomatu kako se lepi zlato,isti me podjebava i na kraju ja dobijem upozorenje!?Ali nema ljutnje,treba da se zna "ko ovde pije a ko vodu nosi".Trzalica je u pravu, u celini celosti!! :ziveli:

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Veslo

Post by majtimika » 05 Jul 2014, 15:54

long live trzalica

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Veslo

Post by nemanjavelimirovic » 05 Jul 2014, 15:57

Image

User avatar
rockozaurus
Posts: 597
Joined: 22 Jan 2009, 14:40
Location: London

Re: Veslo

Post by rockozaurus » 05 Jul 2014, 17:43

Ha,ha,ha,ostavljam vas da ga na miru stavljate jedan drugome,do mile volje... :fu1: Ups,drugi zuti,automatski crveni,jbga... :Wackelarsch:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Veslo

Post by Kristijan » 05 Jul 2014, 21:38

Не знам како је могуће да ти није јасно шта се овде догађа.

Хајде реци ти мени озбиљно, да ли се зафркаваш или озбиљно не капираш шта је проблем? Мени је то толико очигледно да ми овај твој коментар делује као чиста зафрканција.

Али хајде да претпоставимо да ти најочигледније ипак измиче. Прво, генерално си много нервозан, и олако улетиш у берзеркер трип. У гомили ситуација само останем збланут и питам се како ли се понашаш уживо, где немаш времена да размислиш, или да прочиташ шта си написао па да се можда предомислиш. Друго, мени је потпуно јасно шта Фанкомату може да буде збуњујуће. Ако никад није радио са златним листићима - његова питања нису неочекивана. Ти си то успео да сконташ као зафркавање. То је као да си у парку кренуо да се дереш на неког клинца који је први пут стао на скејт и није успео одмах да се спусти низ гелендер на скејту. Онда си отишао још корак даље, па си постао вулгаран. Немаш такта и не умеш да бираш речи. Зато си добио упозорење. Ако мислиш да си велики мангуп, и да смеш да идеш наоколо и псујеш људе, онда буди мангуп до краја па немој овако јавно да цмиздриш.

Назад на тему. Фанкомат, повезаћу те с људима који имају обимно искуство у полагању златних листића, да ти детаљно кажу све што те занима.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Veslo

Post by Funkomat » 06 Jul 2014, 09:39

Vazi matori, hvala lepo
:ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest