Kriv vrat na klasicnoj gitari

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Louis
Posts: 4
Joined: 16 Sep 2014, 15:29

Kriv vrat na klasicnoj gitari

Post by Louis » 16 Sep 2014, 15:43

Pozz ekipa, evo ovako... imam neku klasicnu gitaru ali joj je krv vrat :( .. s obzirom da nema truss rod jel se moze ikako ispravit a da je ne ***** :lol: ? hvala

User avatar
coca
Posts: 395
Joined: 19 Sep 2009, 00:11
Location: Deep South/BGD/HN

Re: Kriv vrat na klasicnoj gitari

Post by coca » 17 Sep 2014, 11:32

Moze,naravno...,ali ako nisi verziran u tom poslu bolje nemoj,a cenim da nisi posto pitas!!!,e sada ovako posto nema truss,moram da pitam da li primecujes da ima dole na stikli neki sraf?,ili je samo lepljen vrat,sto predpostavljam da je slucaj kod tebe...(dobro bi bilo da postavis fotke!!!),morao bi to da prepustis nekom majstoru koji zna sta raditi,ili ako imasdovoljno petlje da pokusas i sam to da sredis,samo u tom slucaju ti preporucujem da se dobro pripremis,da goooglas na netu i da procitas i pogledas dovoljan broj tztorijala na tu temu,pa naravno onda da pribavis sav potreban alat za to,pa tek onda da krenes u realizaciju projekta...,naravno da ti s ovim nisam otkrio toplu vodu,ali to bi ti bilo to otprilike....SRECNO!!!
pozz.!!!Coca!!!

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kriv vrat na klasicnoj gitari

Post by Funkomat » 17 Sep 2014, 12:08

Kako je kriv vrat?

Louis
Posts: 4
Joined: 16 Sep 2014, 15:29

Re: Kriv vrat na klasicnoj gitari

Post by Louis » 17 Sep 2014, 19:16

coca wrote:Moze,naravno...,ali ako nisi verziran u tom poslu bolje nemoj,a cenim da nisi posto pitas!!!,e sada ovako posto nema truss,moram da pitam da li primecujes da ima dole na stikli neki sraf?,ili je samo lepljen vrat,sto predpostavljam da je slucaj kod tebe...(dobro bi bilo da postavis fotke!!!),morao bi to da prepustis nekom majstoru koji zna sta raditi,ili ako imasdovoljno petlje da pokusas i sam to da sredis,samo u tom slucaju ti preporucujem da se dobro pripremis,da goooglas na netu i da procitas i pogledas dovoljan broj tztorijala na tu temu,pa naravno onda da pribavis sav potreban alat za to,pa tek onda da krenes u realizaciju projekta...,naravno da ti s ovim nisam otkrio toplu vodu,ali to bi ti bilo to otprilike....SRECNO!!!
pozz.!!!Coca!!!
Nema nista, zaljepljen je.. bas zato i pitam... Cuo sam da se moze ispraviti da stavim neki teret na vrat i drzim neko vrijeme, ali ko zna da li to uspijeva.. opet se bojim da necu polomiti vrat tako zato sto je zaljepljen..

Louis
Posts: 4
Joined: 16 Sep 2014, 15:29

Re: Kriv vrat na klasicnoj gitari

Post by Louis » 17 Sep 2014, 19:17

Funkomat wrote:Kako je kriv vrat?
na dvanaestom polju oko 4 mm.

User avatar
coca
Posts: 395
Joined: 19 Sep 2009, 00:11
Location: Deep South/BGD/HN

Re: Kriv vrat na klasicnoj gitari

Post by coca » 17 Sep 2014, 20:12

Rekoh ti citaj i googlaj pa ces naci neko resenje siguran sam...,a najbolje bi bilo da okacis ovde na MF neke fotke pa da vidimo o cemu se radi,da li mislis 4mm konkavno ili konveksno iskrivljenje...???pozz.!!Coca!!!

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Kriv vrat na klasicnoj gitari

Post by Kristijan » 17 Sep 2014, 22:41

Па да је конвексно крив врат онда би акција била блиска нули, зар не? Неће сигурно жице да се извију у вис зато што је врат кренуо да се криви њима у сусрет.

User avatar
coca
Posts: 395
Joined: 19 Sep 2009, 00:11
Location: Deep South/BGD/HN

Re: Kriv vrat na klasicnoj gitari

Post by coca » 17 Sep 2014, 23:42

Hvala Kristijane na ispravci...,prevideo sam post prilikom kucanja...,ali dobro je da ima ko da ispravi,"ko radi taj i gresi",u svakom slucaju Hvala jos jednom...pozz.!!!Coca!!!

Louis
Posts: 4
Joined: 16 Sep 2014, 15:29

Re: Kriv vrat na klasicnoj gitari

Post by Louis » 18 Sep 2014, 03:18

coca wrote:Rekoh ti citaj i googlaj pa ces naci neko resenje siguran sam...,a najbolje bi bilo da okacis ovde na MF neke fotke pa da vidimo o cemu se radi,da li mislis 4mm konkavno ili konveksno iskrivljenje...???pozz.!!Coca!!!
pazi.. bila je gitara kod druga prije mene, i on je stavio metalne zice(za western) a posto je ovo klasicna gitara ne smiju metalne zice na nju i zato se iskrivio.. a fotke cu zakacit samo da se skontam... bice ovih dana..

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest