Headless mini Kotzen travelcaster

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Headless mini Kotzen travelcaster

Post by bancika » 10 Jun 2015, 13:28

donese postar i plocicu upravo. Odlicno je ispala. Pozlatili mi i srafove za vrat, pa ce taman biti sve uklopljeno lepo. Jbg, iscimao sam se puno sa plocicom. Platio nekom iz nisa 1000din unapred da mi napravi, 5 meseci kasnije nista...onda sam platio nekome u Novom Sadu jos 1000din za plocicu i dobio je za par dana, pa slao u Bg na pozlatu za jos 1000din. Na kraju ispalo 3k, ali dobro :)

Image

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Headless mini Kotzen travelcaster

Post by bancika » 04 Sep 2015, 22:06

Jbg, bruka koliko se otegao projekat, ali sta je tu je. Iskomplikovalo se malo oko finisha, pa ce trebati jos neka nedelja. U medjuvremenu sam se predomislio i ipak cu sibnuti neck magnet. Nadao sam se da moze blize da se simulira neck koristeci active eq sa bridge-om ali ipak ima skroz drugi sadrzaj oktava, nije to to. Tako da ce umesto tone kontrole ici LP-style prekidac. U neck cu staviti dmz Fast Track 1. Push pull jos nisam resio da li da bude split za oba magneta ili blower, videcu vec.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Headless mini Kotzen travelcaster

Post by bancika » 24 Dec 2016, 18:40

napokon neki progres. Godinu dana cekam ovog farbara da se nakani da uradi burst...ostalo da se izlakira, polira pa mozemo da sklapamo :)
Spoiler:
Image

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Headless mini Kotzen travelcaster

Post by bancika » 27 Dec 2016, 16:41

vratila se sa farbanja, sredjen binding i izlakirana...to je to sto se tice finisha, samo da vidim sta cu sa rupama za magnete, verovatno ce u crno. Zaboravio sam da kazem majstoru da ih on uradi zajedno sa burstom.

Zadovoljan sam kako je ispalo. Drugacija je nijansa napred i nazad, ali jbg, alder je dosta crvenkast, a javor napred je bio skroz beo, pa su drugacije primili amber pigment.
Spoiler:
Image

Image

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: Headless mini Kotzen travelcaster

Post by muki17 » 28 Dec 2016, 01:26

To je to 8)

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Headless mini Kotzen travelcaster

Post by tommytigh77 » 28 Dec 2016, 13:35

Mnogo lepo izgleda, svaka čast. Htedoh da dodam u vezi control plate-a, pošto si morao zbog prekidača da izbaciš ton pot, da nisi izgubio mnogo, jer ni original Kotzen nema tone pot - onaj drugi knob služi kao series/parallel prekidač. Tako da bi eventualno uz neki mini prekidač mogao da izvedeš original šemu. Verovatno znaš za to, ali rekoh za svaki slučaj da pomenem.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Headless mini Kotzen travelcaster

Post by bancika » 28 Dec 2016, 14:03

tommytigh77 wrote:Mnogo lepo izgleda, svaka čast. Htedoh da dodam u vezi control plate-a, pošto si morao zbog prekidača da izbaciš ton pot, da nisi izgubio mnogo, jer ni original Kotzen nema tone pot - onaj drugi knob služi kao series/parallel prekidač. Tako da bi eventualno uz neki mini prekidač mogao da izvedeš original šemu. Verovatno znaš za to, ali rekoh za svaki slučaj da pomenem.
Tnx! Da da, znam za njegovu. Uzeo sam push-pull za volume pot pa cu nesto da smutim. Ili split za oba magneta ili da radi kao parallel/series switch. S/P switch je fin, ali dodaje samo jednu boju posto ima smisla samo kad se kombinuju magneti. Ako splitujem, dobijam 3 nove boje, ali 2 od njih nisu noiseless. Hvale choppera da dobro zvuci i splitovan i u parallel modu. Videcu vec.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Headless mini Kotzen travelcaster

Post by bancika » 23 Jan 2017, 15:28

evo jedne telefonske fotke, jos je nisam video uzivo niti imao prilike da uslikam bolje. Nadam se da cu stici za vikend da odem do mojih da povezem elektroniku, pa da je vidimo i cujemo skroz gotovu.

To e to, sto se mene tice...e sad, ima par sitnica. Nije idealno kako smo uradili zatamnjivanje laka na vratu. Da bih iole ubrzao ovog majstora sto je lakirao, hteo sam da izbegnem da mu dajem pigment za lak, pa da on tamo mesa, ebava ale...kontam lakse je ako samo lakira obicnim lakom. Zato smo uzeli da utrljamo malo razblazenog pigmenta direktno u vrat pre lakiranja. To je ok donekle, ali nije bas idealno jer javor drugacije upija na drugacijim mestima, tu gde ima flame sara upija vise, bocno upija vise nego od napred, itd, pa nije bas uniformno zatamnjenje kakvo bi bilo da je pigment dodat laku. Ali dobro, it is what it is, kad vec ne radimo lakiranje sami, neki kompromisi mora da se naprave tu i tamo. I ovi slepci sto su radili lasersko graviranje nisu bas poravnali vrat kako treba pa logo nije savrseno ravno ispao u odnosu na osu. Nadam se da ce se na tome zavrsiti sto se tice nedostataka :)
Spoiler:
Image

User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: Headless mini Kotzen travelcaster

Post by Uncle Moe » 23 Jan 2017, 15:41

Fino izgleda al' ovaj headstock je ispao bas predobro.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Headless mini Kotzen travelcaster

Post by bancika » 23 Jan 2017, 21:44

tnx! Hteo sam da bude osecaj kao kod gitare sa pravim headstock-om, a i da ima prostora iza nut-a da moze da se pritisne zica ako zatreba umesto tremolo :)

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Headless mini Kotzen travelcaster

Post by tommytigh77 » 25 Jan 2017, 03:10

Tri bambija za to. Takvu headless gitaru bih možda i mogao da sviram (veći kompiment za headless od mene nećeš dobiti). :D

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Headless mini Kotzen travelcaster

Post by bancika » 26 Jan 2017, 12:48

Haha, tnx. Kapiram te...iz nekog razloga ljudi polude kad dizajniraju headless gitare i na kraju ispadne nesto sto je u rangu sa muskim tangama :)

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Headless mini Kotzen travelcaster

Post by bancika » 31 Jan 2017, 21:04

napokon sam stigao da povezem sve i uslikam. Moze se reci da je gotova. Treba malo da uradimo setup, podesimo visinu na nutu i slicno, ali moze i ovako da se svira. Za sada sam prilicno zadovoljan. Debeljuskasti soft V mi nije toliko problematican za navikavanje, jeste deblji ali lepo lezi u ruci, pogotovo ako se svira sa palcem na gornjoj strani vrata. Ono sto razmatram da uradim nekad je da oljustim lak sa zadnje strane i stavim ulje. Ovako izgleda bas lepo, ali ne mogu da se otmem utisku da bi bilo bolje da je uljani finish. Magneti su bas negde na pola puta izmedju Strat i modernih humbuckera. Nisu njanjavi kao PAF, nisu previse masni kao sto moderni buckeri znaju da budu, a nisu ni tanki i slabi kao Strat. Bas u otprilike u sredinu po svim kriterijumima, mozda malo vise ka Strat/Tele zvuku. Splitovanjem se otprilike prepolovljuje output ali se karakter nesto ne menja preterano.

Hipshot headless sistem je super za rukovanje, laksi je od Floyda recimo. Stimovanje ide glatko i otprilike je osetljivo otprilike kao obicna civija. Debele zice treba da se bas lagano okrecu. Jedino sto nije idealno (mada ne vidim kako moze bolje) je sto na glavi vire zice. Ono, mogu da ih recnem da ne vire ali ako treba opet da ih namestim bice problem. Ovako je lako ubosti se, a kad se bodes ne bode jedna nego vise zica odjednom. Dok sam slikao sam zaradio par rupa na prstu.

wiring sam uradio tako da moze lako da se eksperimentise sa vezivanjem magneta. Pomocu tri tropolne kleme kacim magnete, izlaz i treble bleed kolo na glavnu plocu. Isto kao na dimarzio solderless varijantama. Ova bordo "bombona" levo je Kinman treble bleed kolo koje sam umocio u ofarbani epoxy...sto da sprecim da nesto prespoji, sto zarad cool factora.
Spoiler:
Image
primetno je manja od full-size gitare i zbog toga je super zgodna za leskaranje na garnituri/fotelji i svirkanje. Za razliku od onih mini LP koje smo radili pre, ova savrseno balansira zbog manje mase na glavi.
Image

i jos par komada. Pokusacu da u narednih par nedelja napravim neki video.
Spoiler:
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Headless mini Kotzen travelcaster

Post by Tenji » 31 Jan 2017, 22:10

Izgleda brutalno dobro. :bravo:

User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: Headless mini Kotzen travelcaster

Post by Uncle Moe » 01 Feb 2017, 10:31

:1:

Zbog nekih detalja me malo asocira na onog Steinbergera sto je tebi bancika preruzan, a meni prelep :>

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest