Mini LP MK2

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Mini LP MK2

Post by bancika » 23 Dec 2014, 12:08

Pre neki dan je zavrsena i poslata vlasniku, pa rekoh da podelim par fotki. Trazio lik iz Italije da mu uradi cale slican mini LP kao moj samo sa malo vecim telom i oversized LP Custom glavom. Osim toga, razlike su i da je kod njega ebony fingerboard, srednji magnet i 6-way LP switch koji je vezan tako da ima 3 pozicije kao LP i 3 kao strat. Inace, magneti su stewmac golden age, hardware je gotoh.

Ispala je prilicno dobro, cak i bolje od moje, i izrada i zvuk. Kao da ebony pomaze malo da se obuzda toplina mahagonija, pa opet ima dovoljno ostrine. Pravi LP zvuk + splitovane pozicije kao bonus. Naravno, splitovan hum ne zvuci kao strat single, ali je dovoljno drugaciji zvuk da bude interesantno. Za sebe verovatno ne bih isao sa srednjim magnetom jer me nervira kad je tu, ali dobro...

Evo par fotki. Jbg, zaboravio sam da je slikam kako treba kad je zavrsena, pa je ostalo na sugavim fotkama telefonom.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Mini LP MK2

Post by Funkomat » 23 Dec 2014, 12:20

Izgleda veoma lepo i pedantno mada bih ja tu drugi finis

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Mini LP MK2

Post by bancika » 23 Dec 2014, 12:31

btw, stewmac su skroz pristojni magneti, pogotovo za pare koje traze za njih. Jedino sto mi smeta je sto su za humbuckere one tanke zice izolovane teflonom ili nekim slicnim materijalom koji se ne topi lako. Previse su tanke zice da bi se koristio onaj wire stripper, pa obicno kod magneta samo rastopim upaljacem ~1cm izolacije i povucem prstom. Kod ovih to ne pije vodu posto se izolacija bas tesko topi i kad se otopi gori prste :)

User avatar
jecaisale
Posts: 257
Joined: 13 Mar 2011, 00:33
Location: Bečej
Contact:

Re: Mini LP MK2

Post by jecaisale » 23 Dec 2014, 23:51

Lepo izgleda. Svidja mi se.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest