Uslužno farbanje tela gitare

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Saint Delicious
Posts: 3
Joined: 11 Jul 2013, 16:08

Uslužno farbanje tela gitare

Post by Saint Delicious » 16 Jan 2015, 13:44

Pozdrav svima,

Drugari, savet. Imam strata kome je odrađen prilično bezveze relic (telo deluje skroz veštački, vrat je začudo odličan), i da gitara ne zvuči kako zvuči, prodao bih je odavno. Međutim, zvuči.

Sad, ne znam koliko je mit ili ne, čini mi se da dobar deo svog zvuka gitara duguje tome što je oguljena (pozadi skoro 50%) mada pošto je fabrički relic, i oni zjapeći drveni delovi su lepo izlakirani, i uopšte, ne mogu sad da gledam u Tarot šta je od svega toga tačno ili ne. Treba mi preporuka za majstora (Beograd ili Kragujevac) koji bi mogao da je sredi; ne trebaju mi nikakve egzibicije, crna farba i visok sjaj. Da je čovek profi, da mu vreme nije opcional, i da duševnu bol leči isključivo evroatlantskim imperijalnim zlatnicima, umesto vapajima tipa "jao, pun sam posla ne stižem evo dođi sledeće subote" i tome slično. :D

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Uslužno farbanje tela gitare

Post by Overdrive » 16 Jan 2015, 14:04

nije mit..opšte je poznato da i kola idu brže dok još nisu ofarbana..(što naravno ne važi za čamce)

Saint Delicious
Posts: 3
Joined: 11 Jul 2013, 16:08

Re: Uslužno farbanje tela gitare

Post by Saint Delicious » 16 Jan 2015, 14:57

Srećom neću da surfujem njome, tako da otpor vazduha i vode ne ulazi u jednačinu. :D

Ne znam, meni *deluje* da nekako slobodnije diše. Barem kad udariš na suvo. Koliko se razlika oseti kad prođeš pikape, kabl, pojačalo i zvučnik, nemam pojma. Na to sam najviše mislio.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest