Blokiranje tremola

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
Gosa
Posts: 300
Joined: 10 Jul 2011, 11:10

Re: Blokiranje tremola

Post by Gosa » 18 Feb 2017, 15:52

Margos wrote:
18 Feb 2017, 15:08
Zato sto je Kramer :) Ne znam,ali po meni spicaste hevi gitare ,sa bilo kakvim tipom tremola, ispod 200e ne vredi uzimati.Ili skupi pare za nesto kvalitetno ili uzmi nesto sa fiksnin bridzom.Taj tremolo je ionako neupotrebljiv.
A zato.. :D ali ova moja je vintidj :P salu na stranu, dok ne uzmem nesto sa fiksnim, sto mi je lepo na oko, zezacu se sa ovom :D

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Blokiranje tremola

Post by bancika » 18 Feb 2017, 16:06

A i mozda je to jedan od razloga sto je Kramer propao :)

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Blokiranje tremola

Post by ProfessorBaltazar » 18 Feb 2017, 20:44

Razlog sto je Kramer propao:

Image

(ovaj levo je dugovao grdne pare ovom desno, ovaj desno ga tuzio i bankrotirao mu firmu)

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Blokiranje tremola

Post by MIKI-DJORDJE » 19 Feb 2017, 20:24

Gosa wrote:
18 Feb 2017, 13:35
Miki-Djordje, da ne citiram ceo tvoj post, hvala ti na ovako opsirnom postu! Probacu sa nekim lubrikantom da podmazem.. Zice jesu sa kp, mozda je i u njima problem, zamenicu ih kvalitetnijim.
nema frke tu smo da pomognemo :D nije mi frka da podelim ako nešto znam...To sa podmazivanjem se mogu u život kladiti da će to rešiti problem ako su žice ok .Te zice sa KP Fender, D Adario, Elixir stvarno su jako loše...ja sam isteo da bih uštedeo naručio par pakovanja na kraju sam ih poklonio, a bio je još 1 oglas gde je čovek poklanjao 10 pakovanja samo da se plati poštarina. Čak ni radnja nije garant da ćeš kupiti original evo tvrdim odgovorno da su u M...su prodali kopiju D Adario žica vidi se po onim bojenim kružićima mutni su a trebalo da su staklasti, skinuli su pakovanje do tančina, samo što su zice katastrofa stavio sam prvu natego i puče nekako su krute ove ostale nisam ni hteo da stavljam...Jedini brend koji još nisu počeli da kopiraju je GHS a nisu ni skupe recimo GHS boomers stvarno dobre žice, moguće da ne kopiraju i Ernie Ball ali nemoj da mi veruješ na reč.

Nemoraju biti skupe da bi bile dobre, kupio sam 8 pakovanja FAME žica i za sad su iznad mojih očekivanja rade skroz ok nije da ja propagiram brend nemam ništa sa njima, nekriju da su iz Kine ono mnoge se danas tamo prave ali cena je 1.30E neki lik je kod nas prodavao za 3 evra...pa možda kupi nekad pa probaj, ono što znam to je da su Nemci stvarno teška zakerala neće oni oceniti nešto sa 4 zvezdice tek tako https://www.musicstore.de/en_RS/EUR/Fam ... 013709-000 a video sam da se ljudi sa foruma snalaze i kupuju od preko pa pitaj možda ima ko da ti bar proda 1 pakovanje... Harly B sam isto kupio nisam probao ako valjaju napisaću :D , video sam neke Peavy za 3 evra - nisam probao mada sam hteo.... ali kako bilo GHS mislim da imaš tu i tamo za 600-700 dinara a one su provereno dobre.

KRAMER- pa ne raštimava se jer koriste grafitni nut (crn je bio na ovom modelu što sam ja probao) npr barem ove što sam ja viđao.
MAISON - ja nisam bio sigurn na šta Bančika misli..ok gitara, video sam je na oglasima nego nisam imao pojma da to još nekog interesuje drug me je pitao za nju, opasna gitarica barem su bile tada kad su rađene ST773E model? Ti si je kupio, super...lepo drvo i znam da nisu štedeli na njima http://www.maisonguitars.co.uk/?page_id=2 ne znam šta je ostalo od orginalnog harvera, iskreno voleo bih da je vidim, volim ja te zaboravljene Korenaske firme :ziveli:

kako bilo imaš takvu gitaru meni sa oko što sam video na oglasu dopala i delovalo mi je vredno ulaganja , što se mene tiče samo napred izvuci maksimum iz nje. :ziveli:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Blokiranje tremola

Post by MIKI-DJORDJE » 19 Feb 2017, 20:44

Razlog sto je Kramer propao:
Hvala za ovu informaciju, ja nisam iskreno istraživao ovu temu ali sam se uvek pitao zašto, nekako mi je bilo dovoljno ono glupo objašnjenje da su upali u poteškoće pa počeli sa morem Korenskih i ovih Čeških Kramera itd pa je sve to navodno dotuklo firmu...I hajde došlo drugo vreme ljudi tražiše nešto drugo osim super stratova u šarenim bojama...Tih Čeških Kramera ima more kod nas i svi ih i dalje valjaju kao Američke :D ...

Opasan im je vlasnik bio, podigao ih je u nebo a praktično su samo koristili tuđe komponete od 82-83 na ovamo ESP, Schaller, SD da ne nabrajam...

znači zli Edi im je zapečatio sudbinu, kakav lik...pa i nečudi me kad je šutnuo dugogodišnjeg prijatelja i basistu na onako ljigav način da bi doveo svog Wulfija u bend šta očekivati drugo... mada sad ko je tu koga prešao tačno nemam pojma , Edi nebi bio to bez Kramera a Kramer sigurno ne to bez Edija , ''Kramer protiv Kramera'' :ziveli:

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Blokiranje tremola

Post by ProfessorBaltazar » 20 Feb 2017, 20:12

Edi je u sredini, nije ni levo ni desno. Onaj levo je mozsereci krimos, a onaj desno, kazem, dugovali mu puno para.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Blokiranje tremola

Post by MIKI-DJORDJE » 20 Feb 2017, 21:17

ProfessorBaltazar wrote:
20 Feb 2017, 20:12
Edi je u sredini, nije ni levo ni desno. Onaj levo je mozsereci krimos, a onaj desno, kazem, dugovali mu puno para.
ProfessorBaltazar wrote:
20 Feb 2017, 20:12
Edi je u sredini, nije ni levo ni desno. Onaj levo je mozsereci krimos, a onaj desno, kazem, dugovali mu puno para.
tacno lepo si ti napisao neo ja pogubih oci, ako sam dobro ukapirao Cika Krimos je dugavo Cika Floydu? a ono i Edislav Van Helenivoc kakav je garant je ostao duzan sto god....Ako sam pogodio o kome je rec ovo za cika Rose-a on voli da tuzi, tuzio je i khaler itd...ruku na srce njega je mogao leo F da tuzi prakticno je samo izbacio 4 srafa i on ovo za zkljucavanje dodao... Rat tremola....

Kad je Washburn bio jak krajem 1 polovine 80ih izbacio je onaj Wonderbar sistem secam se reklama je bila FR ubija ton i sustain, Khaler ima problem sa federom i kao nista bez Wonder bara ...odlican sistem meni se dopadao....mada muka ziva ako rikne nema deolova..Strasno kako propade i Washburn sada se deca segace sa njima, u cenovnom rangu daju dosta, bejahu nekakvi sa sve SD magnetima za nesto 200 i frtalj evara do pre godinu dana na snizenju niko nije kupovao...
e ako sam kiksao za Floyda onda moram pod hitno da ohladim glavu vise ni nevdim dobro :D , LM uzdravlje hvala za info

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Blokiranje tremola

Post by ProfessorBaltazar » 20 Feb 2017, 21:44

Sale Glavicic iz Artista je metno Wonderbar na svog superstrata koji mu je radio Sanika tamo negde krajem 80-tih. Opasna sprava, malo glomazna ali i Sale je velik covek. :bambi:

A Flojdu su kazem ovi prevaranti (sve talijanske mafioze manje vise, to je bilo pranje para cenim) dugovali grdne pare jer mu godinama nisu platili ni cent od hiljada tremoloa sto im je poslao. To je bila neka suluda cifra, mozda desetak milijuncica recimo, pa jos pre 25 godina, nije sala. On je dobio neku kintu sudskom odlukom ali je to razorilo kompaniju. No, te lopurde su prevarile i su-osnivaca firme nekih desetak godina ranije, bez blama. Pri tom firma nosi likovo ime, a ovi ga izjebase samo tako, bila je i tu neka frka, dal tuzba sta li, ali digo covek ruke i posvetio se drugom biznisu.

User avatar
merk
Posts: 389
Joined: 01 Apr 2010, 10:05

Re: Blokiranje tremola

Post by merk » 20 Feb 2017, 23:32

evo, moj Wonderbar iz 82! još i dandanas radi ko majka, ali mi ne treba više - pa se prodaje.
Image
Image
Image

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Blokiranje tremola

Post by MIKI-DJORDJE » 22 Feb 2017, 05:38

sada sam iščitao lepo piše po wikipediji, moguće i da sam ranije pročitao a da nisam nekim čudom upamtio...tako da će pre biti da nisam ☺, hvala...super info. :bambi:

Jeste glomazna naprava, ima ih u stvari više varijanti što je iskreno pravo čudo nije im nedostajalo maštovitosti...a možda su hteli da vide koja će se najbolje pokazati...Na većini ako se sećam nije bilo da se seče kuglica ona na žicama pa to dovodi u pitanje stabilnost, ali dobro ima ona varijanta da se zaleme ovi navoji na žicama ja to radim kada nisam lenj suviše ili ako me zeza neki tremolo eto to je poslednji trik za ''tuning stability'' koji nisam kazao...ako bih već mogao da biram Tremolo po mom ukusu to bio JT6 sa Charvela i klaičan način zaključavanja kao na FR ne iza nuta. Mada ova varijanta iza nuta ima nekih prednosti...

nepoznajem tog Saleta, ali mislim da sam sa njim pričao telefonom par puta i OK je lik skroz :ziveli: , naručivao sam dosta ja iz Artista ranije, pa ispade neka glupost baš oko akustičnog Washburna a direktor je bio šampion skroz ok čak je ponudio neki popust ako kupujem opet što mi je bilo baš onako Zapadnjački i to pozdravljam. mislim da su bitni na našoj sceni prodavnica baš zbog tog washburna, i Rocktron pedala, pa beše Crate, pa Randall itd sve su odlične firme, treba ljudi da imaju izbora.

mnoge gitare nose imena ljudi koji su živi a nemaju više dodira sa njima, Washburn je čak i Grover Jacksona iskoristio onako na finjaka uradio im je par odličnih gitara to im je zadnja onako dobra serija, stavljaji su Schaler tremola ali pisalo je washburn itd...Ono voleo bih ja nekog Telca sa tremolom iz 80ih washburnovog nebih se bunio ☺.
izašao sam iz muzike nije me zanimala 2007-2011 a tada je baš bilo lepo vreme da se kupuju ove gitare sa FR ono i danas je, ljudi beže od tog sistem nema ko da im pokaže ali kada se savlada ok je skroz. Gledao sam neka istraživanja da je ipak bolje da žice prođu koz nut i idu na čivije tj da ih ništa na tom putu neprekida, tako da dobar tremolo neki gotoh, wilkinson ili Schaler sa točkićima i ok čivije na zaključavanje mire 2 sveta odlično. Kada nam je standard truba pa čovek nemože da priušti više od par gitara...Bez obzira bio čovek pro, ili svirao kući, tezgario smatram da treba da ima bar po 1 gitaru od svih klasika. bude mi teško kada vidim ove drugare preko ladno po 100 i kusur gitara..nego to je druga tema :ziveli:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Blokiranje tremola

Post by MIKI-DJORDJE » 22 Feb 2017, 05:47

evo, moj Wonderbar iz 82! još i dandanas radi ko majka, ali mi ne treba više - pa se prodaje.
grehota je to prodavati ☺, sa koje gitare je to skinuto_ po slikama rekao bih g-2v ili g10v one su nee bile MIJ ali posle su počeli sa Korejom, ima baš po neka na oglasima kaže čovek Japan a nije jednoga sam baš pitao ''odakle ti info da je Japan kad nije''? ćuti lik...ima nekak jadnica bela Korenaska g3 mislim da je promenila 4 vlasnika koliko sam ja brojao, kako bilo evo kažu da ovde ima najviše washburna iz G serije na 1 mestu možda ti bude od neke pomoći,https://www.youtube.com/watch?v=cAJnQni8Yws sad glupo je da pitam za cenu te naprave nemam je na šta trenutno..ali ako imaš cenu već smišljenu daj pošalji u privtanim čistmo me kopka :ziveli: LM tu se ne seku žice pre stavljnja?

User avatar
merk
Posts: 389
Joined: 01 Apr 2010, 10:05

Re: Blokiranje tremola

Post by merk » 22 Feb 2017, 10:33

nije skinut od nigde, nego sam ga jedva jedva našao u koelnu 82-ge. bio je montiran na les paul deluxu, što nije baš standardno, da se stavlja na gibsone, ali u 80-tima mi je to trebalo, pa sam ga stavio.
kod montaže nema nikakvih bušenja ili bilo čega drugog osim manjih rupica na vratu odmah iza nuta, gde se stavlja dodatni deo, kroz kojeg prolaze žice.
i ništa se ne seće. žice se stavljaju obično, kao kod svih drugih gitara. fine tune mu je stvarno fenomenalan i neverovatno drži štim.
to je pravi TENK! možda ga je prodavati stvarno šteta, ali pošto sam več godinama na fenderu (strat, nocaster) nema potrebe, da ga držim i dalje u ormaru.
cena nije tajna. prodajem ga za 150 eura.

User avatar
kwiss
Posts: 775
Joined: 13 Sep 2010, 12:25
Location: Gornji Milanovac

Re: Blokiranje tremola

Post by kwiss » 22 Feb 2017, 21:43

merk wrote:
22 Feb 2017, 10:33
nije skinut od nigde, nego sam ga jedva jedva našao u koelnu 82-ge. bio je montiran na les paul deluxu, što nije baš standardno, da se stavlja na gibsone, ali u 80-tima mi je to trebalo, pa sam ga stavio.
kod montaže nema nikakvih bušenja ili bilo čega drugog osim manjih rupica na vratu odmah iza nuta, gde se stavlja dodatni deo, kroz kojeg prolaze žice.
i ništa se ne seće. žice se stavljaju obično, kao kod svih drugih gitara. fine tune mu je stvarno fenomenalan i neverovatno drži štim.
to je pravi TENK! možda ga je prodavati stvarno šteta, ali pošto sam več godinama na fenderu (strat, nocaster) nema potrebe, da ga držim i dalje u ormaru.
cena nije tajna. prodajem ga za 150 eura.



A ti kao ne znaš gde se postavljaju oglasi :o :o

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Blokiranje tremola

Post by MIKI-DJORDJE » 24 Feb 2017, 14:14

zato sam pitao da se sibne u privatnim p. :bambi: anyhow ain't for me, to much :bambi:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Blokiranje tremola

Post by bancika » 24 Feb 2017, 14:25

nema prostora za preprodaju? :)

zezam se...valjda :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest