Blokiranje tremola

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Blokiranje tremola

Post by MIKI-DJORDJE » 24 Feb 2017, 19:46

nema :cry: , ma jok slab sam ja preprodavac to nikada nisam umeo niti pokušavao ono čak ni svoje znanje i rad nisam uspevao da naplatim često... Pa to much mi je jer je već ugrađivano, a delovi su muka em mislim da se žice ne seku tj da je kao na khaleru pa ebiga ...a i ima tih washburna preko od 150 do hajd nek bude 300...Sve u svemu radije bih uyeo za tu lovu novog schallera jest mora da se bushi ali svakako ovu gitaru na kojoj radim sirotinjski strat koji bi trebalo da bude ''vrh vrhova'' to ce stati laganica. Plus ili to dobra strana kod wanderbara je eto ne mora da se buši i ok je sistem da e razumemo nije za đžaba sviđao. :) ... Mada ima jedan interesantan tekst od Wilkinsona gde je on to izdeklamovao kako ubija karakter gitare ako zaključavaš zice mada se svodi samo na njegovo razglabanje i dosta teorijske fizike ili ti bla bla :D tako je on izmislio onaj roller nut beše kratko na Fenderima pa su mu dali šut kartu 8) te napraviše sami svoj a on je svoju inovaciju uvaljao gotoh-u :o . Ali ne leži vraže taj roller nut ima manu za ljude kao što sam ja- ko voli da ''zavrće'' zice hoće da iskoče iste tamo 1 2 3 prag a bogme i 4 kad napneš na stpen i po..a ja volim tako da nije ni to za mene :D evo ga video počinje na 25 sekundi manje više, kako je tremolo u pitanju i stabilnost hajd u temi je valjda...znači za one koji se izivljvaju na đitri kao ja ovo nije rešenje https://www.youtube.com/watch?v=Y2pAyrmZclE žnači ostaje grafit, TUSQ i / ili podmazivanje ili pak duplo zaključavanje. :ziveli:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Blokiranje tremola

Post by MIKI-DJORDJE » 27 Jul 2017, 22:24

Da ne počinjem drugu temu spada pod tremolo i Floyd...Jako mi je žao ali puno viđam uništenih gitara čak i nove u prodavnici gde majstor koji održava ili podešava floyd ili 2 point tremolo totalno iskasapi noževe ''edge'' ili ''base plate edge''... Stvarno ne kapiram...Video sam u poznatoj radnji da lik to radi nakon moje primdebe da je gitari već FR uništen vidi se oštećenje na pivotima - isti mi je kazao ''pa narezaće se to čim okreneš da podesiš žice'' katastrofa :krstise: ...Nije važno da li je strat, super strat i šta već podešavanje visine tremola sa nategnutim žicama + federima je ubijanje istog, jednom istupljeni noževi tu nema popravke...viđao sam kako bruse, trupijaju i slično ali to je tek šou :lol: ...jedini lek je novi base plate i oba pivota ili pak novi tremolo ili FR a naravno preventiva je mama...nađoh ovaj video jeste dečko malo čudno priča ali je baš potrefio srž problema i u komentarima se vidi da je gomila ljudi uništila svoje gitare tako, kažem rade to i majstori, naravno sami gitaroši isto...Lično znam za gitare koje su pojedini ''gurui'' uništili...Isto ovo oko podešavanja važi za Gotoh i Wilkinson tremola i sva slična....
Znači nema veze što je video u ovom slučaju za Floyd tip gitare ovako treba podešavati visinu i na drugim tremolo sistemima 2 point itd..olabaviti skroz žice, odvojiti tremolo od pivota i onda ih tek podizati ili spuštati i nema frke :bambi: ...Videćete i par bisera, baš sa turpijanjima :lol: na žalost takve sam bisere viđao i kod nas..


Nema veze da li je FR licenciran ili OFR ako je koliko toliko pristojan trajaće vam godinama bez problema ako se ispoštuje pravilo oko podešavanja visine žica, to je glavni ''ubica'' floydova i tremolo sistema. :bambi:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest