Ulje za podmazivanje sklopova

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Ulje za podmazivanje sklopova

Post by Cope » 06 Feb 2015, 13:36

Iskustva sa vrstama ulja za podmazivanje sklopova na žičanim i ostalim instrumentima?
Jeste da je potrebno samo par kapi povremeno - sa kojim uljima tretirate čivije, sedla, tremola, ventile na duvačima, itd...?

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Ulje za podmazivanje sklopova

Post by komil » 06 Feb 2015, 14:04

Nešto dovoljno precizno za brave je dovoljno precizno za gitaru. :) Uđeš u dobro opremljenu radnju biciklističke opreme i raspitaš se o tome što imaju i razlikama. Za zatvorene delove (npr. čivije) nije bitno koliko lubrikant masti i privlači prašinu, dok je za otvorene delove bitno.

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Ulje za podmazivanje sklopova

Post by faks » 06 Feb 2015, 14:18

ulje za sivace masine , mislim da se zove sivanol (shivanol)
mada sam ja par puta podmazao i sa onim uljem za zice,od limuna..


ps.
za alat obicno koristim tovat masti i slicne stvari ali na bazi silikona. jel neko probao tako nesto ?

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Ulje za podmazivanje sklopova

Post by Cope » 07 Feb 2015, 10:20

Ja sam uglavnom kapao WD40 pošto pored podmazivanja ima i antikorozivna dejstva ali i deterdžente za štroku, međutim brzo ispari i osuši se...

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Ulje za podmazivanje sklopova

Post by komil » 07 Feb 2015, 12:18

Mislim da ovde zaista treba koristiti modernu tehnologiju, ja sam ovim modernim sprejevima rešio trajno mnoge stvari, a pri tom ne ostavljaju fleke. Ulazna vrata od zgrade su škripala stalno, podmažeš WD-om i efekat traje 2 dana, podmažeš teflonskim lubrikantom i efekat traje godinama. Brava na ulaznim vratima, bicikl, delovi gitare itd. Veoma trajno i precizno.

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Ulje za podmazivanje sklopova

Post by faks » 08 Feb 2015, 23:39

wd jeste majka ali je namenjen za neke druge stvari.

ima silikonski sprej,kad se naprska stegne se malo,bude kao tovat mast. to je za shibere za auto.

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Ulje za podmazivanje sklopova

Post by majtimika » 09 Feb 2015, 00:30

komil wrote:Mislim da ovde zaista treba koristiti modernu tehnologiju, ja sam ovim modernim sprejevima rešio trajno mnoge stvari, a pri tom ne ostavljaju fleke. Ulazna vrata od zgrade su škripala stalno, podmažeš WD-om i efekat traje 2 dana, podmažeš teflonskim lubrikantom i efekat traje godinama. Brava na ulaznim vratima, bicikl, delovi gitare itd. Veoma trajno i precizno.
:1:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest