Produzavanje izvoda na magnetima

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Produzavanje izvoda na magnetima

Post by Perce » 07 Mar 2015, 21:10

Pazario sam dva magneta koji imaju *osakacene* izvode. Neko ih je dobrano prekratio, sto meni nikako ne odgovara, sve i da hocu jedan od njih da stavim u bridge. Koja bi bila procedura za produzavanje zica?
Da li je moguce/dobro, samo ih nastaviti lemljenjem ili moram da raskopavam magnete, kupijem zicu i krecem od baze magneta?

Inace, u pitanju su Sd Sh-1 neck i DiMz "Humbucker from hell"

Image

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Produzavanje izvoda na magnetima

Post by andrej] » 07 Mar 2015, 23:19

Bilo bi bolje da ih 'raskopas', ali mozes i samo nastaviti zicu lemljenjem i izolovati termo-buzirom (heat-shrink tubing), ako se bojis da ces zeznuti nesto jer nisi vican. imace mozda trunku vise shuma, ali to nije problem - jedini problem koji ti se moze javiti je da ti taj lem / spojeni deo ne moze da prodje kroz kanal za zicu - u tom slucaju, moras menjati kabl u celoj duzini - ovim oklopljenim, preporucujem.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Produzavanje izvoda na magnetima

Post by tommytigh77 » 08 Mar 2015, 00:25

Nema potrebe za komplikacijama, samo nastavi žičice od magneta. Jedino vodi računa da ih izoluješ da ne bi došlo do kratkog spoja negde. Ulaz od pojačala ili bilo čega u šta kačiš gitaru se ionako bori sa stotinama hiljada Oma otpora, tako da kvalitet ožićenja u samoj gitari stvarno nije bitan u celoj priči.


User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Produzavanje izvoda na magnetima

Post by fattwang » 08 Mar 2015, 14:07


User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Re: Produzavanje izvoda na magnetima

Post by Perce » 08 Mar 2015, 15:05

Sjajno! Sto je najgore, citao sam ranije ovaj clanak sa Stewarta, ali sam ga skroooz smetnuo sa uma. Hvala na savetima :ziveli:

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Produzavanje izvoda na magnetima

Post by hipihill » 10 Mar 2015, 09:43

Ja to radim malo drukčije. Hladni kraj, masu upletem jedan u drugi deo i onda ih obmotam aluminijumskom ili bakarnom folijom. Onda izolacija preko svega. Lemljenjem se lako ošteti izolacija ispod, a i spoj sa folijom je bolji i pravilniji.

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Produzavanje izvoda na magnetima

Post by fattwang » 10 Mar 2015, 21:08

U konkretnom slučaju, SD magnet sa "push back" mrežicom može da se lemi bez problema, Dimarzio ne.

User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Re: Produzavanje izvoda na magnetima

Post by Perce » 15 Mar 2015, 00:21

Odradio sam DiMarzia. Provalio sam da zica sa nekog USB uredjaja radi posao i po bojama izolacija+ gola zica. Ja sam cepnuo kabel od Logitech G9 misa (koji je bio crko davnih dana) i ispostavilo se da je jos i shieldovan :)

Uglavnom, prvo sam krenuo sa cistim produzavanjem vec postojecih, ali mi se to nije ni svidelo a bogami , nije htela zica da prodke rupu na telu. Ondak sam lepo raskopao magnet i stavio novu zicu celom duzinom. Magnet je montiran na telca i ekstra sam zadovoljan kako radi. Sad cekam zicu sa ebay-a za SD-a pa da vidim kako i on radi.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest