Stari tremolo za novi!

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Stari tremolo za novi!

Post by majtimika » 02 May 2015, 18:33

odnesi to kod nekog majstora za dvadesetak eura da ti uradi setup posto se ocigledno ne razumes

User avatar
Gosa
Posts: 300
Joined: 10 Jul 2011, 11:10

Re: Stari tremolo za novi!

Post by Gosa » 02 May 2015, 19:03

majtimika wrote:odnesi to kod nekog majstora za dvadesetak eura da ti uradi setup posto se ocigledno ne razumes
Videcu kod Illiania posto mi je blizu Sd

User avatar
Stevan Hinic
ex Muzicar koji pije!
Posts: 292
Joined: 19 Sep 2008, 14:22
Location: Beograd

Re: Stari tremolo za novi!

Post by Stevan Hinic » 11 Jun 2015, 18:55

Da ne otvaram novu temu... :D

Trebalo bi da na kopiji strata zamenim tremolo sistem jer je običan krš! :x

Hteo bih da stavim nešto upotrebljivo i pouzdano, kakva su vam iskustva sa

1. http://www.guitarfetish.com/105mm-Chrom ... _1158.html

2. i gotoh varijanta koja se očigledno teško nalazi
http://www.aceguitarparts.aceguitars.co ... TSFE2.html

Ako imate neke predloge, vrlo sam voljan da saslušam!!!! :)

Hvala

User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Re: Stari tremolo za novi!

Post by Perce » 11 Jun 2015, 21:48

Wilkinsoni rade posao takodje. Imam ovakav na Stratu i lepo radi. Mislim da svi Wilkinsonovi bridzevi rade posao jako lepo i napravljeni su prilicno kvalitetno. Gfs kakav je, nemam pojma ali mislim da ga je neko vec pominjao i uzimao.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Stari tremolo za novi!

Post by tommytigh77 » 11 Jun 2015, 22:04

Glasam za GFS, bolji zvuk imaju ova isavijana vintage sedla nego ona kockasta kao na Gotohu. Što se Wilkinsona tiče, blok na GFS je kvalitetniji 100 puta, a to je još bitnije u odnosu na sedla. Vodi samo računa o razmaku žica (string spacing) kad budeš naručivao.
Nego... kako vi ljudi naručujete sa GFS, ja koliko videh ovde na forumu, ne rade shipping više za Srbiju?

User avatar
Stevan Hinic
ex Muzicar koji pije!
Posts: 292
Joined: 19 Sep 2008, 14:22
Location: Beograd

Re: Stari tremolo za novi!

Post by Stevan Hinic » 11 Jun 2015, 22:08

Wilkinsoni jesu dobri ali mislim da ovaj tip ne odgovara zbog dimenzija, rastojanje od E do e žice mora da bude 52.5mm (izmerrio sam, tako je na mojoj gitari) a kod Wilkinson tremola je 54mm, bojim se da neće odgovarati.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Stari tremolo za novi!

Post by Rockatansky » 11 Jun 2015, 22:55

tommytigh77 wrote:Glasam za GFS, bolji zvuk imaju ova isavijana vintage sedla nego ona kockasta kao na Gotohu. Što se Wilkinsona tiče, blok na GFS je kvalitetniji 100 puta, a to je još bitnije u odnosu na sedla. Vodi samo računa o razmaku žica (string spacing) kad budeš naručivao.
Nego... kako vi ljudi naručujete sa GFS, ja koliko videh ovde na forumu, ne rade shipping više za Srbiju?
Da vec je bilo reci o tome :( nekada jesu, vise ne... :(

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Stari tremolo za novi!

Post by Kristijan » 11 Jun 2015, 23:21

tommytigh77 wrote:bolji zvuk imaju ova isavijana vintage sedla nego ona kockasta kao na Gotohu
Има ли ту неко опипљиво објашњење? Слабо сам се бавио Стратовима у животу, па немам баш прецизан увид у тонске варијације које доносе различити делови хардвера.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Stari tremolo za novi!

Post by bancika » 12 Jun 2015, 00:28

dobro pitanje. Ja sam imao 3 razlicite vrste na squieru i cini mi se da sam mogao da primetim razliku. Standardno su bila ona veca sedla, verovatno od cinka ili cega vec sto kitajci koriste. Onda sam zamenio za graphtech istog oblika i cini mi se da je ton postao topliji (ili mutniji, zavisi kako se gleda). Onda sam stavio ova celicna vintage-style i sad je ubedljivo najsvetliji. Dobilo je na jasnoci, ali je na trenutke krestavo u bridge poziciji, pa pozelim da imam neki masniji magnet tu. Doduse, sad je i block mesingan umesto cinka, pa mozda i to menja stvari.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Stari tremolo za novi!

Post by nemanjavelimirovic » 12 Jun 2015, 03:08

Wilkinson! :ziveli:

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Stari tremolo za novi!

Post by tommytigh77 » 12 Jun 2015, 11:02

Kristijan wrote:Има ли ту неко опипљиво објашњење? Слабо сам се бавио Стратовима у животу, па немам баш прецизан увид у тонске варијације које доносе различити делови хардвера.
Bolji transfer vibracija = bolji ton. Da ne pominjem da se većina tih ''blok'' sedala radi od inferiornih materijala, vrlo retko je u igri čelik ili mesing.
bancika wrote:dobro pitanje. Ja sam imao 3 razlicite vrste na squieru i cini mi se da sam mogao da primetim razliku. Standardno su bila ona veca sedla, verovatno od cinka ili cega vec sto kitajci koriste. Onda sam zamenio za graphtech istog oblika i cini mi se da je ton postao topliji (ili mutniji, zavisi kako se gleda). Onda sam stavio ova celicna vintage-style i sad je ubedljivo najsvetliji. Dobilo je na jasnoci, ali je na trenutke krestavo u bridge poziciji, pa pozelim da imam neki masniji magnet tu. Doduse, sad je i block mesingan umesto cinka, pa mozda i to menja stvari.
Vintage sedla primetno daju oštrinu, ali u istoj meri daju i prirodan bas koji je teže primetiti u kućnim uslovima i bez ozbiljnijeg pojačala. Dakle, nije samo da rade svetlije, već šire celu EQ sliku, dajući gitari ravnomerniji, ujednačeniji odziv po svim frekvencijama. To što ti je bridge magnet kreštav, to je zato što nema tone kontrolu, ali je verovatno došlo do izražaja tek sa novim sedlima. Preveži drugi tone pot na bridge i ćao.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Stari tremolo za novi!

Post by tommytigh77 » 12 Jun 2015, 11:02

nemanjavelimirovic wrote:Wilkinson! :ziveli:
Ne troluj. :)

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Stari tremolo za novi!

Post by bancika » 12 Jun 2015, 11:08

tommytigh77 wrote:Preveži drugi tone pot na bridge i ćao.
dobra ideja, probacu. Btw, jel poredio neko celicna blok sedla kao na Am Deluxe Strat sa ovim vintage-style od lima. Ako nista drugo, blok sedla su zgodnija, ova limena nekako grebu desnu ruku.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Stari tremolo za novi!

Post by tommytigh77 » 12 Jun 2015, 11:22

To ako te grebe, grebu te šrafčići koji vire iz sedala, a to će isto da rade i na blok sedlima jer mislim da su im visine iste. Tu kod strata pomoći nema, jedino da staviš onu ''pepeljaru'' koju su pakovali uz stratove pedesetih. :)

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Stari tremolo za novi!

Post by bancika » 12 Jun 2015, 11:38

tommytigh77 wrote:jedino da staviš onu ''pepeljaru'' koju su pakovali uz stratove pedesetih. :)
bljak, bljak :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest