Piezo poceo da bruji... Pomoc majstora:)

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Avlijaner
Posts: 259
Joined: 04 Nov 2010, 21:51
Location: Mladenovac
Contact:

Piezo poceo da bruji... Pomoc majstora:)

Post by Avlijaner » 25 May 2015, 20:15

Ovako,

imam neku staru klasicnu musimu, koju sam kupio pre sto godina polovnu, nije gitara nista specijalno, ali ja bas volim da je sviram... Jos kad sam je uzeo stavio sam kosti na bridge/nut, i pre nekih godina (vise nemam pojma koliko) ugradio Fishman Matrix Infinity...
Sve je to radilo super do skora... poceo je povremeno da se pojavljuje sum (ground loop) nestane kad dodirnem dzek (ili vezem zicu i gurnem u pantalone :)

Guglanjem sam dosao do toga da pritisak na piezo nije dovoljan, i to je u principu tacno, nekada malo mrdanja resi problem, ali ne stalno...
Sad, gitara mi je stigla u Dominikansku republiku pre par meseci, ovde je vruce i vlazno, pa pretpostavljam da se nesto drvo zeznulo od promene temperature, vlage i sta ti ja znam...
Cisto sumnjam da cu ovde naci nekog majstora/graditelja da se pozalim, pa je pitanje da li imam neko rezenje koje bih mogao sam da uradim?

Ajmo! :ziveli:

User avatar
jecaisale
Posts: 257
Joined: 13 Mar 2011, 00:33
Location: Bečej
Contact:

Re: Piezo poceo da bruji... Pomoc majstora:)

Post by jecaisale » 25 May 2015, 23:36

Jedino sto mi pada na pamet je da se neka zicica prekinula, mozda neki lem popustio...

User avatar
Avlijaner
Posts: 259
Joined: 04 Nov 2010, 21:51
Location: Mladenovac
Contact:

Re: Piezo poceo da bruji... Pomoc majstora:)

Post by Avlijaner » 26 May 2015, 01:33

Nije problem u elektronici... Brum se javlja kada piezo nije dobro pritisnut... malo mi se bridge ljulja napred nazad u onom kanalu, to ranije nije bio slucaj...
Stavio sam sad papirnu traku uz bridge, da popuni prostor, pa cu da vidim da li ce pomoci...

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Piezo poceo da bruji... Pomoc majstora:)

Post by parker » 26 May 2015, 10:04

i - kako je u tropskom raju? cuo sam da nije bas sjajno za belce, a ni bezbedno?

User avatar
Avlijaner
Posts: 259
Joined: 04 Nov 2010, 21:51
Location: Mladenovac
Contact:

Re: Piezo poceo da bruji... Pomoc majstora:)

Post by Avlijaner » 26 May 2015, 21:13

Nije bas sjajno za gitarske zice :D

Ma ok je, seru samo... Zivim od svirke, toliko je bolje od srbistana, jedino sto je malo dosadno kad samo tezgaris...

User avatar
jecaisale
Posts: 257
Joined: 13 Mar 2011, 00:33
Location: Bečej
Contact:

Re: Piezo poceo da bruji... Pomoc majstora:)

Post by jecaisale » 26 May 2015, 22:09

Bolje umesto papirne trake da stavis komadic nekog tvrdog drveta... Ako uopste pomogne metoda popunjavanja praznog prostora ne gine ti pravljenje drugog sedla... :)

User avatar
Avlijaner
Posts: 259
Joined: 04 Nov 2010, 21:51
Location: Mladenovac
Contact:

Re: Piezo poceo da bruji... Pomoc majstora:)

Post by Avlijaner » 26 May 2015, 23:43

Ovo je samo proba... I ja se plasim da cu trebati novo sedlo...

Mogu da kupim i postepeno da ga stanjim, uoblicim, sta vec... Nego ne znam da li treba nesto da radim sa kanalom u koji sedlo ide, za to nemam nikakvog alata... :O.o:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest