Headless travel gitara

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
gpguitars
Posts: 302
Joined: 11 Feb 2013, 16:35
Location: Beograd

Headless travel gitara

Post by gpguitars » 28 Jul 2015, 14:18

Pozdrav!

Pravim sebi headless gitaricu da mogu da nosim na more i sviram po kuci i kad klinci spavaju, pa evo i par slika. Sve je radjeno rucno, samo sam izrezao tijelo na banseku i busio rupe na stalku. Hardver je eksperiment, ali zasad dobro radi. Jos treba da napravim bridz, vjerovatno od akrila i to je to. Pravljena je kao elektricna, ali (za sad) nema struju.

Sipke nema, bolt on, tijelo je smreka, vrat 1djelni neko mistery drvo :), max debljina 22mm, radius 12', skala 24.75'. Zasada jedna ruka uljenja, plava je akrilna boja za drvo i metal na vodenoj bazi, ostalo od farbanja tarabe :) Stvarno.

Imageheadless by Goran P, on Flickr

Planiram neke lagane zice na njoj, 008 ili cak najlon...

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Headless travel gitara

Post by majtimika » 28 Jul 2015, 14:58

kul dizajn

gpguitars
Posts: 302
Joined: 11 Feb 2013, 16:35
Location: Beograd

Re: Headless travel gitara

Post by gpguitars » 29 Jul 2015, 12:51

Hvala! I meni se svidja, sigurno cu to ponoviti, mozda i sa glavom. Juce sam zapoceo bridz od akrila, po tuneomatic dimenzijama...bilo bi super da zavrsim sve za vikend, pa da ide sa mnom na more u ponedeljak :ziveli:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Headless travel gitara

Post by bancika » 29 Jul 2015, 14:02

Cool zamisao. Par pitanja

bridge od akrila? jel ima neki razlog osim lakse izvodljivosti?
Sta je ova bela linija na vratu?
Da li ima sipku u vratu?
Cemu ovaj produzetak vata iznad tela?

gpguitars
Posts: 302
Joined: 11 Feb 2013, 16:35
Location: Beograd

Re: Headless travel gitara

Post by gpguitars » 29 Jul 2015, 14:54

Akrilne ploce su jako tvrde, od njih pravim i neke druge stvari (ima da se vidi ponesto na mom flickr-u), pa imam komadica. CA ih savrseno spaja, dobro se masinski obradjuje itd. Gitara je zamisljena kao brza zabava i proba ideje koju sam imao za stimere i top lock iz Srafka :) Sve su otpaci, vrat je neki egzoticni parket koji se super pokazao za vratove, ostala mi je gomila kad sam pomagao rodjaku oko novog stana, tijelo je neki komad od camovog sanka d35mm koji je u garazi vec par godina, sipku nema jer vrat mogu uvijek da zamjenim ako treba...u sustini, samo sam potrosio set pragova. Boja je stvarno za tarabe :)

Bijela linija na vratu, koja dohvata do 12tog praga kao fret marker je design feature koji dodaje vizualni akcenat i ujedno maskira cinjenicu da sam greskom cepnuo vrat na banseku do pola dok nisam ukapirao da vozim po simetrali vrata :oops: :mrgreen: Produzetak je tu da vrat i tijelo imaju malo jacu kontaktnu povrsinu i stabilnost, ne planiram da je ikad ozvucim, prosto sam se malo igrao. Mogu da sviram uvece bez buke, nije velika, lako se skloni itd...uzgred ubo sam oblik jako dobro, super lezi i balansira. 0 fret sirine 44mm.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest