Izrada bass gitare

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
ackocar
Posts: 1
Joined: 05 Aug 2015, 01:47

Izrada bass gitare

Post by ackocar » 05 Aug 2015, 02:05

Poz ljudi!
Napravio sam nalog u nadi da na sajtu ima ljudi koji imaju iskustva u izradi električne gitare.
Elem vec se duže vreme ložim da se upustim u avanturu pravljenja bass gitare i sad je definitivno došlio vreme za to :)
Prvo da se razumem da nemam ama baš nikakvo iskustvo u obradi drveta...najbliže što sam tome došao je cepanje drva za ogrev sa dedom u selu i malo na OTO časovima :)
Imam razne neke testere, bušilice i alate koje su mi ostale od dede ali još treba da naučim da ih koristim ....i još bi dokupio neke stvari.

Plan mi da napravim neck-thru bass, kapirao sam da uzmem jasen za osnovu i dopunim još sa wenge i još nekom vrstom drvetom,ovisno o to šta mogu da nadjem...

Da ne dužim dalje moje prvo i osnovno pitanje je gde bi mi preporučili da nadjem drvo? ...po mogucstvu u BG-u što bliže centru, padalo mi na pamet da odem na viline vode da vidim jel ima čega, rezervni plan mi je da odem do nove pazove u JAF(mislim da se tako zovu).

User avatar
jecaisale
Posts: 257
Joined: 13 Mar 2011, 00:33
Location: Bečej
Contact:

Re: Izrada bass gitare

Post by jecaisale » 07 Aug 2015, 22:31

Ja sto znam u blizini je Drvo Trade u Surcinu. Nije bas blizu ali ne znam za blize centru BG-a. Ako neko zna sigurno ce se oglasiti. Sretno u gradnji i da bude slika, podrazumeva se. :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest