Tupa E žica na akustari

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Tupa E žica na akustari

Post by Kristijan » 14 Oct 2015, 12:45

Мора да буде проблем у тачкама на којима се пресеца вибрација, нема шта друго да буде, тако да је седло или коњић у малеру. Месингани пин не решава проблем, док жица пипне пин већ је савијена 2 пута, тако да то не врши посао.

Да ли си случајно имао прилике да свираш неки други комад истог модела? Да ли и ту чујеш исти проблем? Да ли си одувек имао тај проблем?

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Tupa E žica na akustari

Post by Overdrive » 14 Oct 2015, 16:01

Kristijan wrote:

Да ли си случајно имао прилике да свираш неки други комад истог модела? Да ли и ту чујеш исти проблем? Да ли си одувек имао тај проблем?

ne da i da :)

mislim, evo ga lik na video svira istu džiru, čuo si tupost od tona..to je brte to

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Tupa E žica na akustari

Post by Kristijan » 14 Oct 2015, 16:31

Е па то је онда незгодно. Постоји могућност да је то просто тако, и да из тог модела не може нешто спектакуларно више да се извуче. Пробај мало да се поиграш заменом седла и коњића, и види да ли можеш да направиш на кобилици онај усек од рупе за пин ка седлу, да се на том месту под мање окомитим углом жица извија ка седлу (ваљда сам ово добро објаснио), и мислим да више од тога не може да се изведе.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Tupa E žica na akustari

Post by Overdrive » 16 Oct 2015, 22:00

zamenio sam kobilicu, stavio neku rezervnu koja ima ona dva zareza za prve dve žice isl

Ona je tanja i oštrijih ivica i KAO da je malo bolje, ali..lepo naleže na piezo, piezo mi se ne sviđa koliko je debeo (sigurno 3mm) možda to utiče, nisam se usudio da ga skidam, a nisam imao ni vremena nešto

Sledeće što mi je da pokušam je da malo zategnem šipku u vratu, čini mi se da ima mali, jedva vidiljivi konus da je opušteniji nego što jeste..(ili se meni oko nadulo od čkiljenja pa sad vidi kokkavno.. :lol: )

tanji most, oštrije ivice (prethodni je imao skroz zaobljene i bez ikakvih zareza, valjda tako i treba)
pritegnuti šipku i..možda, posle svega izbaciti fakin piezo i ubaciti pravo neko mirkofonče što nema veze sa sedlom

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest