Nova zvezda na srpskom graditeljskom nebu

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Zebra
Posts: 25
Joined: 03 Jan 2016, 10:21

Re: Nova zvezda na srpskom graditeljskom nebu

Post by Zebra » 03 Jan 2016, 12:43

video nekih mojih radova ima na facebook :) zebra guitars ,pa mozete cuti.

User avatar
merk
Posts: 389
Joined: 01 Apr 2010, 10:05

Re: Nova zvezda na srpskom graditeljskom nebu

Post by merk » 03 Jan 2016, 13:42

zebra, prvo da ti kažem, da rado pogledam sve, šta se novo radi na području gitara. pogotovo na nivou autorskih radova. i tako sam stigao i na tvoju stranicu.
kažeš, da su ovo tvoji poćeci, zato na njih i gledam kao na entuzijazam i početak jednog, nadam se, tvog uspešnog puta u tim vodama.
nisam stručnjak, zato teško pišem o stvarima tako konkretno kao ovca, ali se sa određenim spomenutim stvarima sa njegove strane slažem. ipak želim, da sve što ću napisati shvatiš kao dobronamerno.
oko oblika: kao (dugogodišnji školovani )dizajner, za mene je oduvek bilo i biće: less is more! svakako ti za dizajn treba saradnik, pa da zajedno dođete do nekog tvog prepoznatljivog oblika tela, glave, logotipa, (eventuanog) pickguarda - da ne duljim: svega onoga, šta će tvoju gitaru praviti prepoznatljivom! "maštanje" još ne znači originalnosti u pravom smislu te reći, što se na tvom dosadašnjem radu i tek kako vidi. odabir materijala, profesionalna obrada, kombinacije boje, finiš, hardver, ... svi ti elementi su svaki za sebe jako značajni, da bi celina bila to, šta na kraju mora da bude.
kažeš da si nov u tom poslu. nigde ti se ne žuri. nađi prave saradnike - majstore svog zanata. zajedno stvorite prototip, koji je osnova za sve buduče radove.
posle će da bude sve lakše! i puno uspeha u budučem radu!

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Nova zvezda na srpskom graditeljskom nebu

Post by Rockatansky » 03 Jan 2016, 14:17

OVCA wrote:Od pre par meseci se pojavljuju ove "Zebra"tvorevine izvesnog Danka iz Backe Topole...https://www.kupujemprodajem.com/Zebra-G ... ilter_id=4 Cene su od srednje ozbiljnih do bas ozbiljnih.Ocenjujem entuzijazam istog ali "inovacije" i kombinacije koje unosi u svoje tvorevine me podsecaju na ono "malo soli,malo aleve,malo persuna,vegete..." i nesto mora da ispadne na kraju.E,ovde zaista nesto ispada na kraju ali za mene,rezultat je kriminalan(narocito ova https://www.kupujemprodajem.com/Zebra-T ... d=59041946.Kakvo je vase misljenje?Da li je otvaranje posebne teme prevelika i neopravdana cast za ovog "graditelja" u povoju?

https://www.kupujemprodajem.com/Zebra-G ... d=59041946
https://www.kupujemprodajem.com/ZEBRA-S ... d=59041946

Ona "Zele Lipovaca" je blagi uzas. Ove poslednje dve nisu tako ni lose mozda...

Ali kao sto neko rece, taj Telekaster od 600 evra bi morao mnooogo dobro da zvuci (i mnogo bolje nego sto izgleda uzimajuci u obzir finis) da bih ga izabrao pre neko Fendera MiM tele recimo...

Zebra
Posts: 25
Joined: 03 Jan 2016, 10:21

Re: Nova zvezda na srpskom graditeljskom nebu

Post by Zebra » 03 Jan 2016, 15:09

Rockatansky- kazes ( Ona "Zele Lipovaca" je blagi uzas. Ove poslednje dve nisu tako ni lose mozda...) a koju si ti moju isprobao? :) pa sudis. vizuelno mozes (stvar ukusa) ili si mozda probao ,a ja ne znam :) i kazi mi na koju Zele Mislis ima strat i ovaj tele paul :) :lol:

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Nova zvezda na srpskom graditeljskom nebu

Post by Rockatansky » 03 Jan 2016, 15:54

OK izvinjavam se, trebalo je da napomenem - vizuelno da!

Jako mi je losa kombinacija LP telo i Tele glava sorry :( na tu sam mislio Zele Lipovaca. Drugu nisam video.

Ovaj Telekaster je ofraban, izvini stvarno ali da se ne lazemo, kao cetkicom da je farban... (Ili su sve slike lose) Farbanje je nauka za sebe, i trebalo bi ili pustiti profesionalcu ili nauciti-navezbati, a za to treba vremena i puno probnih primeraka...

Naravno da necu jer ne mogu suditi o zvuku, ali nema tu neke filozofije, malo tek-tek utice drvo, puno magneti koje si ugradio, tako da ona moguce da zvuci sasvim dobro. Svirljivost, akcija, da je prav vrat, da ravno lezi, centrirano itd. to bi svako trebalo probati.

Pozz! :cao:

Zebra
Posts: 25
Joined: 03 Jan 2016, 10:21

Re: Nova zvezda na srpskom graditeljskom nebu

Post by Zebra » 03 Jan 2016, 16:08

kao sto rekoh u prethodnom postu. finish nije ok . kod nekih da. telekaster je farban kod autolakirera . nije kasnije poliran. vrat je nitro i druga prica , njega sam ja lakirao ranije. to stoji da je generalno finis bilo koji drugi zanat :) svakako radim na tome :cao: :D

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Nova zvezda na srpskom graditeljskom nebu

Post by fattwang » 03 Jan 2016, 18:12

Zebra wrote:kao sto rekoh u prethodnom postu. finish nije ok . kod nekih da. telekaster je farban kod autolakirera . nije kasnije poliran. vrat je nitro i druga prica , njega sam ja lakirao ranije. to stoji da je generalno finis bilo koji drugi zanat :) svakako radim na tome :cao: :D
Radiš na tome? Ali ti nije smetalo da zacepiš cenu od 600e?
Gitara izgleda grozno a trebala bi da izgleda duplo bolje od tele standarda ako hoćeš da nekog privučeš.
Povrh svega fotografije za oglas su napravljene nekim bednim mobilnim telefonom.
Na osnovu čega da ti neko veruje da ima savršen zvuk?
Umesto da glancaš tog telca sada ćeš svu energiju potrošiti na svađu sa forumašima.

Zebra
Posts: 25
Joined: 03 Jan 2016, 10:21

Re: Nova zvezda na srpskom graditeljskom nebu

Post by Zebra » 03 Jan 2016, 18:47

Da radim na tome/nije mi smetalo da "zacepim cenu" od 600e. obzirom sta se prodaje i po vecim cenama ,ja iza ovoga stojim,nekima moze da se svidi nekima ne. opet kazem stvar ukusa. a to za fotografije si u pravu trebaju bolje fotografije. gitara se ne kupuje na verovanje sta je neko rekao. gitara se isproba i utvrdi se jel valja ili ne valja. Fender sa izuljanim ili relik finisom radi lose ? i ako je uslikan losim mobilnim telefonom ? :bravo:

Zebra
Posts: 25
Joined: 03 Jan 2016, 10:21

Re: Nova zvezda na srpskom graditeljskom nebu

Post by Zebra » 03 Jan 2016, 18:50

nema sta da se glanca i da se prepire. svako ima pravo da me pljuje ili hvali :) da prica napamet nemam nista protiv :) :mrgreen:

kenozoik
Posts: 1
Joined: 03 Jan 2016, 18:42

Re: Nova zvezda na srpskom graditeljskom nebu

Post by kenozoik » 03 Jan 2016, 19:20

Pozdrav svima, da kazem i ja koju, posto sam vlasnik jedne od njegovih gitara, Danko je momak na mestu, iz mog iskustva sa njim, ja sam mu dao sansu ( nisam se pokajao) i kupio od njega gitaru super strata, koju je on napravio, vizuelno prelepa gitara a i tonski takodje, slazem se da hardver nije neki , ali zadovoljava na prvu, a i to moze da se menja, ja sam menjao magnete po mom ukusu i mogu vam reci da izlazi odlicno, finis je opet prica za sebe, to je citava nauka, ja cu verovatno uraditi refinis u nitro (stvar ukusa) vlasnik sam jos jednog rucnog rada cuvene americke radionice kako vi ovde kazete tvornice gitara Brubacker, to je sam vrh izrade i kosta par hiljada, tako da sam upucen u rucne radove odlicno, Danko je mlad i perspektivan covek u svom poslu,napreduje odlicno u izradi, naravno covek se uci dok je ziv, i verujem da ce njegovo ime stati uz Zana, Gorana, Iliju, Branka. Sto se cene tice ja mislim da je to njegovo pravo da trazi koliko god on hoce a na kupcu je da li ce otici ili ne i ne bih iznosio moje misljenje da li je mnogo ili ne, graditelji ne prodaju samo komad drveta vec i svoj znoj,trud, bar ja to tako gledam i cenim, kod njega na FB profilu mozete cuti jedan moj snimak kada mi je tek stigla njegova gitara super strat, malo je tamniji snimak ali je bitan zvuk, nadam se da cu mu uskoro poslati neki noviji snimak sa drugim magnetima pa mozete poslusati, Pozdrav

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Nova zvezda na srpskom graditeljskom nebu

Post by majtimika » 03 Jan 2016, 20:37

Znam da ne bih trebao da postujem na ovoj temi da se ne bi pogresno protumacilo, ali jednostavno nesto mi ne da mira. Igrom slucaja poznajem doticnog i iako nemam bas nista protiv njega moram objasniti neke stvari gosn Zebic je prvenstveno trgovac u rangu nedje, dzenija, i ostalih i otud njegove cene realno je da sve te gitare na kraju odu za pola ili manje od toga ili najcesce u zameni pa se on vodi davno naucenom metodom zacepi duplo da bi dobio pola. E sad takva logika i potpuno odsustvo samokritike ce mu nazalost jako odmoci u nastojanjima da uspe u poslu kojim zeli da se bavi. Ljudi kao gosn zebra su nazalost i razlog zasto je profesija kod likova kao sto su overdrive i fenderica i njima slicnima( bez uvrede gospodo samo sam vas naveo kao ljude koji cesto blate handmade u srbiji) , dosla na los glas.

Danko, a znam da znas ko sam i ocekujem salvu uvreda i paljbe, sedi i radi i uci i vezbaj i doci ce trenutak kad ces napraviti nesto dovoljno dobro da moze da nosi tu cenu i da moze da izadje iz radionice sa tvojim logom, i da ti sluzi na cast. Na ovaj nacin ces samo napraviti kontra efekat. Ljudi ce te poceti prepoznavati kao skupog i loseg, dok dodje trenutak da to zaista bude kako treba vise te niko nece shvatati ozbiljno i uvek ces praviti gitare koje ce sluziti samo da se tranpis sa ostalim nakupcima sa kp, a nikad za stvarne ljude. Shvati ovo sto ti govorim kako zelis, ali zaista ti pisem ovo iz najbolje namere , jer ako ti budes dobar i svi budu dobri , onda nema zime za handmade scenu, ovako jako tesko.

Sad pljuj

Zebra
Posts: 25
Joined: 03 Jan 2016, 10:21

Re: Nova zvezda na srpskom graditeljskom nebu

Post by Zebra » 03 Jan 2016, 20:50

Tomisica mozemo prepoznati po rukopisu ili nacinu izrazavanja :) ko ga i malo zna. ne zelim ulaziti u raspravu ni ti pljuvati po nekome . vise postujem takav tvoj komentar , nego neki tipa "sve je odlicno samo cepaj" i ako je lose. a sto se tice trgovine ja stojim iza svega sto kazem mojih skoro 100 pozitivnih ocena od razlicitih kupaca govori to da sam jedna licnost. i ovde se pominje Danko Zebra i tako se zovem i ovde i na sajtu kupujem prodajem. a ti imas 5 imena samo na ovom forumu , a i na kupujem prodajem par komada. evo ga DJOLE IZ KANJIZE. http://www.kupujemprodajem.com/Gibson-L ... d=59229487

Zebra
Posts: 25
Joined: 03 Jan 2016, 10:21

Re: Nova zvezda na srpskom graditeljskom nebu

Post by Zebra » 03 Jan 2016, 20:56

lepo cu ti reci na tvom jeziku da ne serendas , vec kao ozbiljan igrac i majstor kazes svoje kritike i sve sto imas a ja da uvazim ili ne. nisam tip kao ti seri po svima i privuci musterije kod sebe. mojih 5 gitara se i te kako svira redovno . a mnoge ce da se sviraju. ne serendam po tvom radu , vec postujem. to ocekujem i od tebe ili bar moj trud. prvih par gitara si radio komplet rucno i znas kako je raditi rucno. sada radis na cnc masini tj. ona radi umesto tebe..i to je ok ,ali nije ok da se tako ponasas bahato i slobodno sa bukvalno svima.

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Nova zvezda na srpskom graditeljskom nebu

Post by majtimika » 03 Jan 2016, 20:57

Upravo ono o cemu i pricam , bolje bi ti bilo da ozbiljno shvatis ono o cemu sam pricao nego na niske fore da pokusavas da me diskreditujes , jer to upravo govori o tome ko si ti a ne ko sam ja. Ako te bas zanima to je nalog od drugara jer mi je na mom nestalo kredita pa mi se nije dalo dopunjavati, a na forumu sam samo jedan jedini prgavo govno kao i uvek.

Sve najbolje zebicu ne daj se promeniti

Zebra
Posts: 25
Joined: 03 Jan 2016, 10:21

Re: Nova zvezda na srpskom graditeljskom nebu

Post by Zebra » 03 Jan 2016, 20:58

lep pozdrav za sve clanove :) ko sta ima neka pita. pitacu i ja vas sta me interesuje.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest