Nova zvezda na srpskom graditeljskom nebu

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Zebra
Posts: 25
Joined: 03 Jan 2016, 10:21

Re: Nova zvezda na srpskom graditeljskom nebu

Post by Zebra » 04 Jan 2016, 14:44

a treba srpski da :)

User avatar
OVCA
Posts: 221
Joined: 26 Jan 2015, 15:04

Re: Nova zvezda na srpskom graditeljskom nebu

Post by OVCA » 04 Jan 2016, 14:48

Reci nam ovaj strat sto si pravio za Zeleta,interesantno mi je kako kako se to desilo,ti napravio pa mu predlozio ili on sam narucio po svojim parametrima?Koliko sam ja upoznat sa njegovim stvaralastvom(ne mnogo),on ne ispusta iz ruke onu svoju budzenu "67-cu?Vrlo retko sam vidjao da svira drugi instrument.Znam da ima nekog famoznog Gibija '59,o kojem se ispredaju bajke i da,video sam jednom da davi nekog Charvela(rat bendova).Interesantno mi je iz koje pobude je pozeleo bas tvoj instrument i sta mu se najvise svidelo na njemu?

Zebra
Posts: 25
Joined: 03 Jan 2016, 10:21

Re: Nova zvezda na srpskom graditeljskom nebu

Post by Zebra » 04 Jan 2016, 15:05

Moj je bio predlog da svira moju gitaru ,a njegov odgovor je bio: " moze ali samo ako mi se gitara svidi " videli smo se , otisli u Oragne studio , isprobao je gitaru i rekao da mu se svidja , da radi bolje od dobrog :) Telo je Jasen bosanksi , vrat je crveni americki orah koji se nekim ljudima i meni licno jako svideo sto po teksturi sto zvucno i po tvrdoci. pikapi su alniko '62 neck i midl u bridgeu je zebra hambaker . http://divlje-jagode.com/u-posjeti-kod-zele-lipovace/ tu mozete videti i moju gitaru. naknadno smo radili nekih izmena ali u principu sad je gitara zgotovljena kako on zaista zeli. prvobitno je bila sss vintage tremolo i generalno varijanta. sada je druga prica. :) ubacio bih slike izrade te gitare i naknadnih izmena,ali ne znam kako . pa molim da mi se objasni. hvala.

Zebra
Posts: 25
Joined: 03 Jan 2016, 10:21

Re: Nova zvezda na srpskom graditeljskom nebu

Post by Zebra » 04 Jan 2016, 15:12

Last edited by Zebra on 04 Jan 2016, 15:12, edited 1 time in total.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Nova zvezda na srpskom graditeljskom nebu

Post by Overdrive » 04 Jan 2016, 15:12

Zebra wrote:Moj je bio predlog da svira moju gitaru ,a njegov odgovor je bio: " moze ali samo ako mi se gitara svidi " videli smo se , otisli u Oragne studio , isprobao je gitaru i rekao da mu se svidja , da radi bolje od dobrog :) Telo je Jasen bosanksi , vrat je crveni americki orah koji se nekim ljudima i meni licno jako svideo sto po teksturi sto zvucno i po tvrdoci. pikapi su alniko '62 neck i midl u bridgeu je zebra hambaker . http://divlje-jagode.com/u-posjeti-kod-zele-lipovace/ tu mozete videti i moju gitaru. naknadno smo radili nekih izmena ali u principu sad je gitara zgotovljena kako on zaista zeli. prvobitno je bila sss vintage tremolo i generalno varijanta. sada je druga prica. :) ubacio bih slike izrade te gitare i naknadnih izmena,ali ne znam kako . pa molim da mi se objasni. hvala.
kakve veze ima kakvo je drvo..pa sad i ptice znaju da puno drvo utiče na zvuk el. gitare kolko i boja automobila na njegovu brzinu..

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Nova zvezda na srpskom graditeljskom nebu

Post by Overdrive » 04 Jan 2016, 15:13

ovo je kapiram tek radna verzija? Mislim, nije završeno telo..?

Zebra
Posts: 25
Joined: 03 Jan 2016, 10:21

Re: Nova zvezda na srpskom graditeljskom nebu

Post by Zebra » 04 Jan 2016, 15:14

ja zaista nemam nameru objasnjavati se sa takvima kao sto si ti :) nemam vremena za gubljenje. rado cu sve objasniti i odgovoriti na sva iskrena pitanja..,a ovakva podjebavacka cisto da bih se nesto pitalo ne. shvati kako hoces.

Zebra
Posts: 25
Joined: 03 Jan 2016, 10:21

Re: Nova zvezda na srpskom graditeljskom nebu

Post by Zebra » 04 Jan 2016, 15:15

nije zavrseno telo. to je samo proba uplouda slike .

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Nova zvezda na srpskom graditeljskom nebu

Post by Overdrive » 04 Jan 2016, 15:17

Zebra wrote:ja zaista nemam nameru objasnjavati se sa takvima kao sto si ti :) nemam vremena za gubljenje. rado cu sve objasniti i odgovoriti na sva iskrena pitanja..,a ovakva podjebavacka cisto da bih se nesto pitalo ne. shvati kako hoces.
a ja svakako neću dozvoliti da se neke cepanice predstavljaju kao gitare.
Iz poštovanja prema gitari kao instrumentu.

Zato i pitam da li je radna verzija. Ako jeste, ok..ako nije, onda ima preeeoštre ivice i onako sam i ja mogao da je izfrezengujem bonsekom.

I šta znači sa "takvima kao što si ti"? Da li shvataš da si krenuo kašikom na bager.. :ziveli:

uozbilji se, ozbiljno pitam

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Nova zvezda na srpskom graditeljskom nebu

Post by Overdrive » 04 Jan 2016, 15:17

Zebra wrote:nije zavrseno telo. to je samo proba uplouda slike .
tako reci..sad mi je lakše

šifeli

Zebra
Posts: 25
Joined: 03 Jan 2016, 10:21

Re: Nova zvezda na srpskom graditeljskom nebu

Post by Zebra » 04 Jan 2016, 15:18

sifilis :ziveli:

Zebra
Posts: 25
Joined: 03 Jan 2016, 10:21

Re: Nova zvezda na srpskom graditeljskom nebu

Post by Zebra » 04 Jan 2016, 15:19

gde i kako mogu da postavim neke radove? da otvorim novi post ili tako nesto?

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Nova zvezda na srpskom graditeljskom nebu

Post by Overdrive » 04 Jan 2016, 15:21

a šta mu je ispod haube?

tri odvojena "cavity" za tri singla, ili ima i prostora za modovanje tipa E.C. pickups sa onom elektronikom..?

Zebra
Posts: 25
Joined: 03 Jan 2016, 10:21

Re: Nova zvezda na srpskom graditeljskom nebu

Post by Zebra » 04 Jan 2016, 15:26

ispod haube su rupe za 2 singla (bilo je sss), naknadno razbuseno bridge mesto za ham.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest