oboss telekaster dugo krckana ideja

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
oboss
Posts: 689
Joined: 16 Mar 2009, 22:47
Location: beograd

oboss telekaster dugo krckana ideja

Post by oboss » 10 Jan 2016, 20:46


User avatar
oboss
Posts: 689
Joined: 16 Mar 2009, 22:47
Location: beograd

Re: oboss telekaster dugo krckana ideja

Post by oboss » 10 Jan 2016, 21:13

Ne necu krenuti od kraja prema napred , mada nije losa ideja. Elem pre par godina krenuh sa projektm gradnje telekastera za licne potrebe. prava inspiracija mi je bilajedna prekrasna gitara koja mi je stigla na sredjivanje i koja me kupila na prvo sviranje. toliko sam se primio na nju da sma smarao vlasnika da mi je proda . To je bio fender korejanac sav od mahagonija sa lepljenim vratom top javor , drugim recima gibson u telu fendera. I boja je bila extra ma ceo dozivljaj .

Image

e to je ta. Taman negde u to vreme me yagolicala i ideja o gradnji lacabronite jer sam pomagao Funkomatu u realiyaciji njegove gitare koja je ispala stvarno extra instrument. Citav projekat je bio tako sexi minimalisticki da mi se veoma dopao i hteo sam nesto slicno da i sam u kompletu realizujem za sebe.

Image

Krckala se ideja jedno vreme i jednom prilikom mi majtimika pomoye da prelomim i krenem u proijekat. Isekli smo kod njega osnovu i sad nema nayad :) .
e da dugujem pricu o drvetu. Tamo negde 2009 kupim ja od cika srdjana jedan javorov kolacsaren do zla boga. Platio sam ga zestoko koliko se secam ali to je jedno od komada drveta bez kojeg jednostavno ne mozes da krenes kuci. I drzao sam ga u stanu u nadi da cu gaupotrebiti za neki fensi projekat ali iskreno svi zainteresovani bi se ili prepali sarenila ovog komada figurativnog javora ili nisu bili spremni da ulazu mnogo novca samo u drvo za vrat. Tako se ja odlucim da sebe pocastim tim sarenim javorom.

Image

E sad za telo se odlucim za johu sa topom od javora rebrasa naravno inspirisan malo onim sarenim crvenim fenderom a malo funkomatovom la cabronitom. Naravno ja se odlucim na johu iz jednog komada i cak sam mislio da kopam komore da je olaksan najvise sto mogu ali se ispostavilo da je komad veoma lagan i da nema potrebe da to radim i da bi smao doveo u disbalans tezinu tela i glave te poslusah majtijev savet i top je otisao na johu bez kopanja komora.

evo johe koju sam nabavio isto kod srdjana i to jos dok je bio dole na vilinim vodama. Camila je ona kod mene par godina malo u podrumu malo u stanu . a evo je kod jednog preselenja iz radionice u radionicu.

Image

i tako mi isekosmo telo i vrat sa tim sto sam ja u poslednjem trenutku odlucio da gitara ipak bude malo varijabilnija i da umesto tvjonesa u bridge stavim jedan majtijev p90 a u neck telekasterov magnet ali takodje custom motani na malo nadrukaniji izlaz.

Image

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: oboss telekaster dugo krckana ideja

Post by Baba Slim » 10 Jan 2016, 21:25

Iako je gore okacen krajnji rezulat, zanima me da procitam ostatak price. :) :ziveli:

User avatar
oboss
Posts: 689
Joined: 16 Mar 2009, 22:47
Location: beograd

Re: oboss telekaster dugo krckana ideja

Post by oboss » 10 Jan 2016, 21:30

Image

Evo ga vrat. Pokayalo se da to sto je saren i prelepe strukture kod reyanja i obrade stvara probleme . KOd reyanja i smirglanja ostajale su jamice i vlakna su se kidala veoma cudno tako da sam se dosta namucio da sve ispadne kako treba. U vrat sam ubacio siplu sa dve ploce ali koja se nateye samo na jednu stranu. Sraf je veliki mesingani a odlucio sam se da u kanal ubacim traku od mahagonija.


Image

Sta vec sledi Smirglanje i priprema tela za farbanje i trebalo je odabrati boje. Tih dana sam radio na nekim LP jevima i nabavio sam vise vodenih bajceva tako da sam se odlucio da i ovu gitaru ne radim prskanjem boje nego da pigmente utrljam a da posle idem sa providnom osnovnom i zavrsnim lakom.

Image

Prvo sam telo natopio crnim bajcem da bi istakao sarenilo javora rebrasa a i yadnja strana gitare ce biti izbajcovana crna ali ipak malo transparentna.

Image

Posle smirglanja topa ponovo je kolorisan i to prvo cela povrsina u crvenu utrljavanjem cisto crvenog vodenog bajca a posle ivice sa crnim razblazenim da bi se na kraju sama ivica presla cisto crnim pigmentom.

Image

na to sam odmah bacio jedan sloj osnovnog laka da mi se nesto nebi poremetilo u bojama

Image

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: oboss telekaster dugo krckana ideja

Post by komil » 10 Jan 2016, 21:39

Lepo, lepo!

tomasz praznoslov
Posts: 40
Joined: 19 Apr 2013, 11:30

Re: oboss telekaster dugo krckana ideja

Post by tomasz praznoslov » 10 Jan 2016, 21:55

Pre no sto gospoda zlostavljana u detinjstvu pocnu da prosipaju fekalije kroz
tastaturu, samo da kazem: bravo majstore!
ovaj p90 tvanguje ljutoo! kao da je tele bridz u solji!
divljenje i postovanje!

User avatar
oboss
Posts: 689
Joined: 16 Mar 2009, 22:47
Location: beograd

Re: oboss telekaster dugo krckana ideja

Post by oboss » 10 Jan 2016, 22:01

Jedno vreme nisam nista radio sa tom gitarom i onda se jedan dan odlucim poigrati sa kolorisanjem vrata. Prvobitna ideja je bila daga posle tamnog bajcovanja izsmirglam i da na njega ide tamno zuti nitro bajc koji inace koristm za vratove ali malo pojacan braon nijansom sto bi mu trebalo dati lepu starinsku atinu koja sa sarama kakve jesu na ovom vratu znaju izgledati bas lepo ali

Image

ali

Image

dopade se meni jako kako to izgleda bas u ovoj tamnoj boji. Pa jos kada sam ga malo osmirglao nekako mi se slozilo da sve pristaje jedno uz drugo. I tamno telo sa onim crvenom sredinom i crni cover p90 i sve nekako lepo mi leze tada.

Image

Image

Poigrao sam se malo sa koriscenjem crvene u logo znaku pa nekom se svidi a nekom ne :)

Image

onda je dosla ona dosadna medjufaza sa nekoliko slojeva osnovnog laka i nekoliko slojeva zavrsnog laka sa smirglanjima izmedju . Evo jedne slicice u sunka slanina fazi izrade

Image

Naravno skupljanje planiranog hardvera je krenulo odmah kada i izrada ali kada gitara pocne da se priblizava kraju realizacije onda i stimulacija da se sve kompletira raste. Evo jedne od proba.

Image

Kobilica je takodje custom made by majtimika a sedla sam uzeo wilkinsonova mesingana. Zice idu kroz telo, pragovi su medijumjumbo stewmacovi civije su skinute sa jednog strata delux, nut je od koske i to je to. Dok sam cekao da mi stigne crni poklopac za p90 montirao sa ovaj krem jer naravno nemadoh strpljenja cekati a da je ne prosviram.

Image

Image

Image

Image

Image

i eto to je prica o oboss dark star telecasteru . Par prijatelja je probalo gitaru i njima se zahvaljujem na sugestijama za najbolji setup kao i za fotke koje su mi slali a ja ih iskoristio .

User avatar
oboss
Posts: 689
Joined: 16 Mar 2009, 22:47
Location: beograd

Re: oboss telekaster dugo krckana ideja

Post by oboss » 10 Jan 2016, 22:06

komil wrote:Lepo, lepo!

hvala, hvala. poziv za probu vazi naravno

User avatar
oboss
Posts: 689
Joined: 16 Mar 2009, 22:47
Location: beograd

Re: oboss telekaster dugo krckana ideja

Post by oboss » 10 Jan 2016, 22:10

tomasz praznoslov wrote:Pre no sto gospoda zlostavljana u detinjstvu pocnu da prosipaju fekalije kroz
tastaturu, samo da kazem: bravo majstore!
ovaj p90 tvanguje ljutoo! kao da je tele bridz u solji!
divljenje i postovanje!
Hvala .Ma ja se odlucih da ipak postavim neku temu mada me nije dugo bilo na forumu , jer moze nekome biti inspiracija za gradnju i ohrabriti ponekoga da i sam proba sa slicnim projektom. Ima li sta lepse nego napraviti gitaru po svojoj meri. Pa ne moze bas svima to da se svidi , a i ne mora.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: oboss telekaster dugo krckana ideja

Post by Baba Slim » 10 Jan 2016, 22:48

Ovo na klipu zvuci odlicno, svidja mi se zaista. :) :ziveli: Bas me zanima kako uzivo izgleda taj tamnije tonirani vrat... Vidjali smo to i na Leo Scala gitarama, i ne mogu da se odlucim da li mi se svidja ili ne. :lol: Ali je definitivno zanimljivo, i gitara izgleda super. Bice prilike daj boze i da se zasvira na njoj nekad... :ziveli:

User avatar
oboss
Posts: 689
Joined: 16 Mar 2009, 22:47
Location: beograd

Re: oboss telekaster dugo krckana ideja

Post by oboss » 10 Jan 2016, 23:21

hvala baba. naravno da ce biti prilike da je sviras. Meni je Muzzy skrenuo paznju na taj finis a vidim da je u zadnje vreme dosta popularan. i PRS ga sada fura kroz blaze toniranje preko tako istaknutih sara

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: oboss telekaster dugo krckana ideja

Post by Baba Slim » 10 Jan 2016, 23:26

Daaa, u pravu si, sad si me podsetio, i oni su ga stavljali na pozadinu vrata od javora kad ima istaknute sare. :ziveli:

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: oboss telekaster dugo krckana ideja

Post by clapton » 10 Jan 2016, 23:34

ovo je vrh, svaka cast!

ocu istu! :D

User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: oboss telekaster dugo krckana ideja

Post by Uncle Moe » 10 Jan 2016, 23:56

Bas je uzivanje pratiti ovakvu temu. Gitara izgleda odlicno.

User avatar
jecaisale
Posts: 257
Joined: 13 Mar 2011, 00:33
Location: Bečej
Contact:

Re: oboss telekaster dugo krckana ideja

Post by jecaisale » 11 Jan 2016, 00:43

Gitara izgleda bruka... ali vrat :bow:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest