Custom SG za mene

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Custom SG za mene

Post by fattwang » 29 Oct 2016, 14:59

gpguitars wrote:....Hvala, gdje to moze da se nadje?
Misliš na UV lampu?

gpguitars
Posts: 302
Joined: 11 Feb 2013, 16:35
Location: Beograd

Re: Custom SG za mene

Post by gpguitars » 01 Nov 2016, 08:05

Da, jel to moze da se nadje u slobodnoj prodaji? Izvini sto nisam odgovorio, ali klinci donijeli neki grip i nacisto me polomio...

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Custom SG za mene

Post by fattwang » 01 Nov 2016, 10:28

gpguitars wrote:jel to moze da se nadje u slobodnoj prodaji
Može, Nemoj da kupuješ celu lampu kao medicinski uređej. Kupi posebno UV-C cev i kupi fluo svetiljku sa standardnom cevi i u nju ubaci UV-C cev.
Pogledaj -DEZINFEKCIONE / BAKTERICIDNE FLUORESCENTNE SIJALICE (Philips TUV xxx)- na
http://www.sijalice.com/product/philips-neonke/
Tekodje (sa neta)
http://www.elektrotehna-sistem.co.rs/philips.html
http://www.fet.rs/kategorije/proizvodi/ ... bne-namene

Ostaje ti da se malo pomučiš da izabereš veličinu cevi (zavisi šta ćeš da relikuješ) i da nađeš odgovarajuću armaturu.
:jedi_fight:

gpguitars
Posts: 302
Joined: 11 Feb 2013, 16:35
Location: Beograd

Re: Custom SG za mene

Post by gpguitars » 04 Nov 2016, 13:23

Hvala! Mislim da imam neku armaturu, vidicemo... U medjuvremenu ide ruka za rukom clear-a, nema bogzna sta da se slika, ali stizu djelici pomalo. Uzeo sam i jedan LP bracket, ali sumnjam da cu da ga stavim.

Imam ove piezo diskove za cigarbox guitar pa sam se juce igrao sa klincima da ih testiramo - bio sam siguran da to nista ne valja, ali i daska od stola postaje mikrofon sa ovima :) Razmisljam da ih montiram u rupe za magnete, a potove na pickguard...mozda i mini switch da moze zajedno i odvojeno sa klasicnom elektronikom. Mikrofonija!!! :twisted: :D
Spoiler:

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Custom SG za mene

Post by Rockatansky » 04 Nov 2016, 18:02

Gde nabavljas te piezo diskove? Jel to isto kao ono nekad na video-igricama? :)

gpguitars
Posts: 302
Joined: 11 Feb 2013, 16:35
Location: Beograd

Re: Custom SG za mene

Post by gpguitars » 04 Nov 2016, 19:05

Sa Aliexpressa, skroz jeftino...sta si mislio sa igricama?

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Custom SG za mene

Post by Rockatansky » 04 Nov 2016, 19:17

Ma one stare video igrice, prastare, od pre 30 godina, su imale takav zvucnik. :)

gpguitars
Posts: 302
Joined: 11 Feb 2013, 16:35
Location: Beograd

Re: Custom SG za mene

Post by gpguitars » 13 Nov 2016, 22:45

Ispolirano, a stavio sam i hardver, samo cekam potove i hambakere za ostatak montaze. Jednom u sto puta se desi da gitara iz prve ima dobru akciju i tonira, i to je bilo ovaj put :ziveli: stavio zice i vozi :)

Isprobao sam pieza, samo po sebi nije bogzna sta ali na drajvu ima interesantan zvuk - kao vah bez klackanja, onaj boxy zvuk. Probacu i sa klasicnom elektronikom zajedno, pa odluciti da li ide ili ostaje. Pravi mikrofoniju lako, okretom naspram pojacala.

I par slicica kako sam pravio TR cover...to i nije moralo, ali malo sam lijecio zivce, trebalo mi je par min tisine :) Neki pomalo moj oblik...
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:

gpguitars
Posts: 302
Joined: 11 Feb 2013, 16:35
Location: Beograd

Re: Custom SG za mene

Post by gpguitars » 28 Nov 2016, 10:06

Magneti vise na carini...samo je to ostalo da se uradi...

Evo jos par gitarica: PRS, tijelo 1 komad sapele, vrat 1kom mahagoni, standardna struja, za magnete jos ne znam...P90 mozda. Fretless bas, tijelo 1 kom korjen oraha, fboard orah, vrat isto kao 335, nesto kao javor i jos jedan LP, javor + tresnja, chambered, fboard rosewood. Magneti vjerovatno standardni, ili minihumovi u coverima P90, 2v + master tone + mini switch za treble booster koji sam sinoc sklepao da cujem kako zvuci. Probacu da stane u standardni prostor za elektroniku.
Spoiler:
Spoiler:

gpguitars
Posts: 302
Joined: 11 Feb 2013, 16:35
Location: Beograd

Re: Custom SG za mene

Post by gpguitars » 08 Feb 2017, 11:53

Za sviranje pred TV-om...stari zvucnik 8', imam 2 LM386 pojacalca, single i bridged, vidicemo koje ce ostati unutra. Dodacu i booster i buffer u buducnosti. Pot naravno spojen naopako, u skladu sa ovim plinskim dugmicem :)
Spoiler:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Custom SG za mene

Post by bancika » 08 Feb 2017, 12:00

ha cool, ne ubija li mu teksas previse visokih? Mada, ako si stavio full range zvucnik mozda je tako i bolje.

gpguitars
Posts: 302
Joined: 11 Feb 2013, 16:35
Location: Beograd

Re: Custom SG za mene

Post by gpguitars » 08 Feb 2017, 12:11

Mislim da ne, prednja ploca je jako tanka, a i farmerke su bile stare :) Ovaj single je sa 10uf, tj gain 200, zvuci OK ali bas rezi, vidicu na bridged da stavim switch i pot na jedan 386 da ima malo vise prostora.

gpguitars
Posts: 302
Joined: 11 Feb 2013, 16:35
Location: Beograd

Re: Custom SG za mene

Post by gpguitars » 14 Feb 2017, 11:36

Evo cime se igram vec par dana, izmedju epizoda popravke jedne akustike sa bridzom koji se dosta ruzno odvojio od top-a... ::ranting:: pa je neko lijepio ...necim... ::ranting:: neopisivim...

Ovo mi je super da ne brinem stalno o detaljima od kojih se coravi...malo necega neobaveznog za promjenu. Druga polovina talpe od koje sam vec napravio BillyBo. Vrat sa zero fretom i nekakvim cesljem za string spaceing...
Spoiler:
Imagebird001 by Goran P, on Flickr
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Headstock smisljam, prva varijanta:
Spoiler:
Imageheadstock by Goran P, on Flickr

gpguitars
Posts: 302
Joined: 11 Feb 2013, 16:35
Location: Beograd

Re: Custom SG za mene

Post by gpguitars » 17 Feb 2017, 12:40

Trazim neki pamtljivo ruznjikav headstock :) Tailpiece je ugrubo gotov, bice dosta fine tuninga, materijal je 3mm mesing, rucno nagovoren u ovaj oblik.
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Imageversions by Goran P, on Flickr

gpguitars
Posts: 302
Joined: 11 Feb 2013, 16:35
Location: Beograd

Re: Custom SG za mene

Post by gpguitars » 26 Feb 2017, 08:58

Vrat iz jednog dijela, 24 in menzura, 22 praga, 12 in radius, 43mm zero fret sa vodjicama, bice do 22mm debeo profilno.
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest