Boss CE-2 problem

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Boss CE-2 problem

Post by tommytigh77 » 18 Feb 2016, 04:36

Imam CE-2 chorus koji je počeo da pokazuje znake starosti, dakle, prestao da radi kako treba. 'Rate' potenciometar ne reaguje i rezultat je neki jedva čujni chorus/flange zvuk kako god da se pedala podesi. Rasklopio sam pedalu, premerio pot, on funkcioniše. Prelemio ponovo sve sumnjive kontakte na pcb-u, i i dalje isto. Pretpostavljam da kvar ima neke veze sa LFO kolom jer 'Depth' pot funkcioniše i dalje, i to se čuje u zvuku dok isprobavam otvorenu pedalu. Ponekad se dešava da proradi, ali i tad kad radi, 'Rate' na maksimum setingu zvuči mnogo sporije nego što je slučaj kad je pedala bila ispravna. Pomagajte, drugovi (Oliver Mandić). Ako ne znate šta bi moglo da bude rešenje, dajte bar broj od nekoga ko zna, ali stvarno ZNA. Ne bih da MIJ spravu iz 85. godine, koja se više ne proizvodi, dajem tek tako bilo kome na pregled. Hvala svima unapred!

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Boss CE-2 problem

Post by komil » 18 Feb 2016, 10:39

Elektroliti su tu glavni sumnjivci za starenje. Menjaj kondenzatore jedan po jedan. Mogu ti ja pozajmiti spravu za premeravanje kondenzatora, pa kad izvadiš svaki premeriš vrednost, ako je dobra, vratiš ga.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Boss CE-2 problem

Post by tommytigh77 » 18 Feb 2016, 18:16

:1: Vrlo moguće. Sad kad se setim, kad sam cimao jedan od većih elektrolita (mislim da je 100uF), efekat je na momente proradio. Nego sam ja pretpostavio da su hladni lemovi u pitanju.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Boss CE-2 problem

Post by tommytigh77 » 13 Apr 2016, 12:45

komil wrote:Elektroliti su tu glavni sumnjivci za starenje. Menjaj kondenzatore jedan po jedan. Mogu ti ja pozajmiti spravu za premeravanje kondenzatora, pa kad izvadiš svaki premeriš vrednost, ako je dobra, vratiš ga.
Samo da javim da je popravljen chorus, ima ćale instrument za merenje kondenzatora, zamenio je par komada i to je to. Hvala puno na predlogu. :ziveli:

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Boss CE-2 problem

Post by komil » 13 Apr 2016, 12:59

:ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest