Ispravljanje vrata bez sipke

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
sandokan00
Posts: 1
Joined: 21 May 2016, 02:09

Ispravljanje vrata bez sipke

Post by sandokan00 » 15 Jun 2016, 13:19

Kako da ispravim vrat bez sipke,dali neko zna neku metodu?Imam gitaru muzicke naklade zagreb na kojoj je akcija zica veca nego sto treba pre svega zato sto je bila predvidjena za najlonske zice a koriscene su one kao za western gitaru.Imam ja i drugu akusticnu koja je ok,ali mi je ovo prva pa bi da je vratim u neko normalnije sviracko stanje ako je moguce.Da ima trussrod to bi lako resio ali nema.

Negde sam naisao na metodu da se gitara zakaci na zid da visi a u rezonator se ubaci neki teret i da tako stoji dok se ne ispravi,kao i da se na sredinu vrata sa zadnje strane stavi neki teret ali ne prevelik da ne vrat pukao,koliko je ovo tacno?

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Ispravljanje vrata bez sipke

Post by Rockatansky » 15 Jun 2016, 14:06

Istu takvu ja imam, mislim isti proizvodjac...
I isto mi se iskrivio vrat iz istog razloga.

Metoda koju sam ja cuo i isprobao je: uzmes neku posudicu sa vodom i stavis unutra, kao voda isparava i drvo upije i postane mekse... S druge strane, nategao sam vrat onako solidno unazad - gitara je bila polozena, ali sam neku jacu motku stavio ispod i privizao je nekako na telo, a sa druge strane na vrat, i bio je nategnut unazad, mislim nemoj preterati da ne pukne :D ali onako, da ima neku tenziju... I s vremena na vreme menjas tu vodu, to jest dolivas, jer ona ispari. Naravno, za to vreme je rupa necim zalepljena da, odlepis samo s vemena na vreme kada dolivas vodu, i onda opet zalepis necim. Neki najlon i selotejp itd. Meni je to dosta tako stajalo mozda i mesec, dva, mozda i tri... I onda sam se smorio, poskidao to sve i uzeo da prekontrolisem. Davno je to bilo, ali kako se secam ispravio se vrat. E sada da li je od toga sto je bio nategnut, da li je voda pomogla ili nije... Ne znam. Ali vrat se ispravio u neki normalan polozaj...

Jedino sto mislim da to nece dugo trajati, ta gitara mi stoji negde bzvz ne svira se, pa morad da vidim kakvo je stanje sada. Od tada sam drzao samo najlonske zice, pa je mozda i ostala dobra, ali ako budu metalne zice na njoj, sigurno ce se opet iskriviti jako brzo... :) ;)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest