Novi bridj za telekaster

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
neki
Posts: 154
Joined: 18 Mar 2011, 05:05

Novi bridj za telekaster

Post by neki » 20 Jun 2016, 07:10

Pozdrav svima.Zeleo bih na baja telekaster da stavim bridj sa sirim razmakom zica.Kao sto je na stratocaster 1979 gitari..u celoj prici je bitan siri razmak zica ,to jest sa 52mm preci na 54,5mm ako se ne varam.Pitanje je za vas da li ce to uticati na ton gitare,mislim zbog magneta..Ako je neko eksperimentisao sa ovim molim za savet.Ova originalna solja kako je zovu mi smeta tj. u donji deo kacim trzalicom kad sviram.Ujedno ako neko ima kao visak opreme....trazim da kupim.pozdrav svima

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Novi bridj za telekaster

Post by fattwang » 20 Jun 2016, 08:25

Proširenje razmaka žica na bridžu mi deluje kao nemoguća misija.
Treba ti novi bridž, ne znam da li takav i postoji. Magnet bi trebalo da bude manje ukošen, da se poklapa sa žicama.
Još gore, morao bi da napraviš nove ferules rupe. Možda bi to mogao da izbegneš ako bi išao na top loader tip bridža.

Problem sa zapinjanjem trzalice rešava ovakva "šolja"
Image

neki
Posts: 154
Joined: 18 Mar 2011, 05:05

Re: Novi bridj za telekaster

Post by neki » 20 Jun 2016, 08:53

Da,mislio sam na taj top loader brige.Nasao sam callaham mislim ili graph tech ima taj tip, sa razmakom od 54,5 to bi bilo 2 3 16 ako se ne varam.Ali da li ce taj razmak uticati na ton gitare odnosno da li ce signal sa magneta biti slabiji.ako je neko to radio molim za savet,ujedno ako ima za prodaju.pozdrav i hvala

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Novi bridj za telekaster

Post by fattwang » 20 Jun 2016, 17:31

Treba ti originalni tele bridge.

http://www.guitarpartsresource.com/gbri ... ertele.htm
Prvi na spisku:
99-0806-100
Genuine Fender Original Series Telecaster bridge. Nickel plated steel with brass saddles. Stamped "FENDER" on the bridge plate. 2-3/16" string spacing. Includes mounting screws.

Imam takav, premerio sam razmak, iznosi 54,5mm. Polovi magneta su tačno ispod žica.
Još samo da izbušiš rupe za top-loader opciju.
Kako top-loader utiče na zvuk, ne znam.
Pejdžu nije smetlo.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Novi bridj za telekaster

Post by bancika » 21 Jun 2016, 12:33

pazi samo na sirinu vrata. Ako stavis siri bridge, zice dolaze blize ivici vrata pa ce tanka E dosta lakse da sklizne sa praga. 2.5mm sira kobilica znaci da na kobilici imas po 1.25mm veci razmak zica sa svake strane. Na 12tom pragu ce biti polovina toga, tj ~0.6mm. Da li ce da ti smeta tesko je reci. Normalno je da imas oko 3.5mm do ivice. Ako padne ispod 3mm moze, ali ne mora da ti smeta. Premeri koliki je razmak i da li imas prostora za manevrisanje.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Novi bridj za telekaster

Post by Rockatansky » 21 Jun 2016, 13:00

bancika wrote:pazi samo na sirinu vrata. Ako stavis siri bridge, zice dolaze blize ivici vrata pa ce tanka E dosta lakse da sklizne sa praga. 2.5mm sira kobilica znaci da na kobilici imas po 1.25mm veci razmak zica sa svake strane. Na 12tom pragu ce biti polovina toga, tj ~0.6mm. Da li ce da ti smeta tesko je reci. Normalno je da imas oko 3.5mm do ivice. Ako padne ispod 3mm moze, ali ne mora da ti smeta. Premeri koliki je razmak i da li imas prostora za manevrisanje.
Da li to onda znaci da se razlikuje sirina vrata recimo za strat meksicki i americki? Posto se bridz razlikuje u sirini.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Novi bridj za telekaster

Post by bancika » 21 Jun 2016, 13:02

Ne znam za meksickog, treba proveriti. Znam da je na mom squieru uzi i vrat i bridge, pa sam morao da pazim kad sam menjao bridge da ne preteram u sirinu.

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Novi bridj za telekaster

Post by majtimika » 21 Jun 2016, 21:06

Ne razlikuje se meksicki i americki su identicni, siri raster je nekad bio koriscen pa je ukinut bas zbog spadanja zica sa strane. Danas vintage spacing od 11.3mm imaju samo reizdanja iz odredjenih godina, sve moderne verzije imaju 10.8

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest