Moj DIY Monterey Pop strat

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Moj DIY Monterey Pop strat

Post by MIKI-DJORDJE » 27 Feb 2017, 23:00

Meni je ovo totalno OK, josh da mu zvekneš barem barem veći tremolo blok bilo bi super...

Daj malo pojasni ovaj proces ja o tome nemam blage veze a umem da slikam šta hoćeš....pa bih iskoristio taj umetnički poriv...pogledao sam ovaj brzi video, kada si poskidao sve samo si letimično obrusio poliueretan? šta si tačno poslije nanio ovo bijelo, to primarna neka boja, lak ili što već?

i meni važno ovaj flomaster to je akrilni ili.....kakvo ti je iskustvo sa tim sprejevima, skapirao sam da je problem oko susešenja ali ovako sprej kao sprej samo raspršivanje može da prođe ili ne?, kontam naručiti nitro lak u spreju od preko nisam siguran ni da li ima ovdje....mada moguće je.

pištolj koji si kupio, i koliko košta to u HR čisto da bih imao neko poređenje da li da tražim što slično ovdje, vjerujem da su cjene bliske...

Vi tu imate Gužvana on je po meni Afa i Omega za magnete-pickupe čovjek je genije totalni....Hvala u naprjed. sve najbolje, cao. :ziveli:

PS nemislim ništa slično raditi mislim na motiv, već nešto svoje ali bi mi proces kako šta ide bio više nego koristan :ziveli:

Bluesmannus
Posts: 93
Joined: 08 Aug 2011, 14:01
Contact:

Re: Moj DIY Monterey Pop strat

Post by Bluesmannus » 27 Feb 2017, 23:58

MIKI-DJORDJE wrote:
27 Feb 2017, 23:00
Meni je ovo totalno OK, josh da mu zvekneš barem barem veći tremolo blok bilo bi super...

Daj malo pojasni ovaj proces ja o tome nemam blage veze a umem da slikam šta hoćeš....pa bih iskoristio taj umetnički poriv...pogledao sam ovaj brzi video, kada si poskidao sve samo si letimično obrusio poliueretan? šta si tačno poslije nanio ovo bijelo, to primarna neka boja, lak ili što već?

i meni važno ovaj flomaster to je akrilni ili.....kakvo ti je iskustvo sa tim sprejevima, skapirao sam da je problem oko susešenja ali ovako sprej kao sprej samo raspršivanje može da prođe ili ne?, kontam naručiti nitro lak u spreju od preko nisam siguran ni da li ima ovdje....mada moguće je.

pištolj koji si kupio, i koliko košta to u HR čisto da bih imao neko poređenje da li da tražim što slično ovdje, vjerujem da su cjene bliske...

Vi tu imate Gužvana on je po meni Afa i Omega za magnete-pickupe čovjek je genije totalni....Hvala u naprjed. sve najbolje, cao. :ziveli:

PS nemislim ništa slično raditi mislim na motiv, već nešto svoje ali bi mi proces kako šta ide bio više nego koristan :ziveli:
Samo naprijed.
Ja sam tijelo gitare radio sa akrilnim sprejevima i iskreno cu ti reci sad mi je zao sto jesam. Spricano je u 10tom mjesecu, a jos uvijek ga mozes noktom udubiti. Da ne kazem da ispoliras ko ogledalo i ono se nakon par dana smezura, tako da na mirror finish mos zaboraviti s akrilom. Za razliku od toga, vrat sam napravio s kompresorom i nitro lakom kupljenim kod vas u Bogojevu, i vidis na snimci da je ko staklo. Pistolj koji sam uzeo je najjeftiniji sto postoji, platio sam 100kn cijeli nekakav set u kojem je bio i pistolj za farbanje i pistolj za gume pumpat, jedan za pjeskarenje i obicni sto samo ispiruje. To sam uzeo na stranici ekupi. Bez obzira na to, to radi puno bolje od limenki jer mozes podesiti mlaz, sirinu mlaza, kolicinu boje, sve...
Flomaster koji sam uzeo sa e-bay zove se POSCA pen. Ne znam tocno sto je unutri ali da se oprati s vodom. Razlog sto sam s tim radio je jer je pisalo da na to ide akrilni prozirni lak.
Ovu sam radio starom na poklon, a planiram napraviti i sebi jednu ali ovaj put s nitrom, samo ne znam kakav flomaster da koristim da ga nitro ne otopi, a nemam bas mirne ruke da bi radio sa kistom. Pokusao sam sa sablonom i spricanjem ali nije islo za te tanke crne linije.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Moj DIY Monterey Pop strat

Post by MIKI-DJORDJE » 28 Feb 2017, 03:34

Samo naprijed.
Ja sam tijelo gitare radio sa akrilnim sprejevima i iskreno cu ti reci sad mi je zao sto jesam. Spricano je u 10tom mjesecu, a jos uvijek ga mozes noktom udubiti. Da ne kazem da ispoliras ko ogledalo i ono se nakon par dana smezura, tako da na mirror finish mos zaboraviti s akrilom. Za razliku od toga, vrat sam napravio s kompresorom i nitro lakom kupljenim kod vas u Bogojevu, i vidis na snimci da je ko staklo. Pistolj koji sam uzeo je najjeftiniji sto postoji, platio sam 100kn cijeli nekakav set u kojem je bio i pistolj za farbanje i pistolj za gume pumpat, jedan za pjeskarenje i obicni sto samo ispiruje. To sam uzeo na stranici ekupi. Bez obzira na to, to radi puno bolje od limenki jer mozes podesiti mlaz, sirinu mlaza, kolicinu boje, sve...
Flomaster koji sam uzeo sa e-bay zove se POSCA pen. Ne znam tocno sto je unutri ali da se oprati s vodom. Razlog sto sam s tim radio je jer je pisalo da na to ide akrilni prozirni lak.
Ovu sam radio starom na poklon, a planiram napraviti i sebi jednu ali ovaj put s nitrom, samo ne znam kakav flomaster da koristim da ga nitro ne otopi, a nemam bas mirne ruke da bi radio sa kistom. Pokusao sam sa sablonom i spricanjem ali nije islo za te tanke crne linije.
Ej super čovjek hvala ti na brzom odgovoru :ziveli: ..pogledao sam pa ti imaš još opasnih gitara, ovaj So Cal je baš nabrijan to maxa :) sviđa mi se, a i oprema ti je dobar ovo studio itd...Ja sam bacao pare na pojačala, pedale i gitare i totalno sam zapostavio opremu za snimanje sada učim o tome...ovaj Focisrite što ti koristiš mi je preporučio jedan Britanac isto...

Super pitaću pošto su ti poštolji ovdje, vidio sam koristiš ovu ''zidarsku letvu'' za fret leveling ja sam kupio libelu isto mu dodje tj slično, i nemogu vjerovati ovaj predlog za dijamntske oštrače prekjuče gledam sav oduševljen misleći da sam izmislio toplu vodu hahaha a vidiš ljudi to odavno rade , našao sam taknu pločiću 1mm dijamnsk na korenskom sajtu smješno kosta 3 $ pa sam je mislio iseći parče od 6 mm te napraviti neku svoju varijaciju fret crowning turpije, vidjeću mislim da će ići pri lako..

Vidiš ja sam slikao par stvari sa akrilnim bojama u tubi i reklamiraju ih da se brzo suše i da su postojane, to moram i da potvrdim, sada za lakove nisam imao pojma da su takvi...i dobro je znati to, thx za info

pitam se kako su majstori ranije radili bez pištolja, mora da postoji neki način četom ili već kako su se dovijali...no vidiš pištolj za gume, pa pokušaću nešto....

čuo sam POSCA i vidio da ga dosta koriste no ja sam mislio da je postojan tj da se ne rastvara :lol: baš bi se prešao da sam kupio.
blago tvom starom, to je super poklon.
Što se tiče kista, ono što može pomoći je da radiš sa sto tanjom pljosnatom četkom ravnom pa je odesečeš kako bi aličice bile kratke i onda sliči flomasteru malko...Uljane boje su super ali se mora baš polako inače se sve izmješa..ja sam mislio raditi sa akvrel bojama u olovci, super su mekane imaš ogroman izbor boja, a dabijaš onaj izgled kao da je odavno rađeno npr ako radiš sa drvenim..probao sam mazati nitro preko četkom i ništa stoje, naravno eksperimentišem na parčetu drveta...tako da sa tim bojicama bih preporučio zaista su super precizne i cjena je ok, ada firma nije toliko važana, ja sam kupovao dok sam živio u Swiss u 2nd hand shopovima izvesne Caran D'ache prismalo kao najbolje :lol: jesu super no preskupe ali meni je i Staedtler ili Koh-i-Noor, Stabilo isto tako dobar, Stabilo..tako da ako su Nemačke, Asutrija, Češka nemaš greške......kako bilo možeš probat..na kraju ako umeš preslikati nije loše uzet 2-3 crteža pa bukvano iskomponirati djelove u jedan...vidjevši kako držiš flomasker i radiš mislim da ćeš to moći lagano.

Odlično kod drvenih je što možeš da obrišeš ako pogrešiš, a mogućnosti mešanja boja tu nema kraja i super je što se ništa ne umrlja možeš nanositi sloj preko sloja dok ne dobiješ nijansu koju želiš...ne mora čovjek biti ovako dobar ali čisto ideja...https://www.youtube.com/watch?v=fR4tiZIoCDs i dopala mi se pirografija puno opet sve sa drvenim preko... http://www.lsirish.com/tutorials/pyrogr ... d-pencils/
odje ima jedan PDF baš sa naj jeftinijim drvenim iz knjižare i super ispada, kada se izgugla može se naći ko sa čim zaštiti.https://www.google.rs/url?sa=t&rct=j&q= ... 5gGVDWXQvA ..nisam još pokušao šta bi bilo ko nanesem šelak preko ali vjerujem da se neće razmazati, ono ima fikastor za boje u spreju koji nabaci super tanak sloj i štiti od nanosa preko , a lak im daje dodatno živost..eto kad uradim javiću ti sigurno da se zahvalim dodatno...hvala puno na brzom odgovoru sad sam naložio da što prije proverim za taj pištolj za lakiranje :ziveli:


User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Moj DIY Monterey Pop strat

Post by Rockatansky » 23 Aug 2017, 23:50

Pa nije im jos mnogo ostalo od inspiracije... ;) Mada posle 60 godina pravljenja skoro iste gitare i jos je popularna ne mozemo ni traziti vise, a i ne trazimo... :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest