Moj DIY Monterey Pop strat

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Bluesmannus
Posts: 93
Joined: 08 Aug 2011, 14:01
Contact:

Moj DIY Monterey Pop strat

Post by Bluesmannus » 19 Oct 2016, 14:16

Pozdrav svima,
ovo je projekt na kojem trenutno radim pa da pokažem dokle sam stigo :-)
Nadam se da ce neko lajkat ideju ;-)
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... zdkkqKGEEL
Image

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Moj DIY Monterey Pop strat

Post by Rockatansky » 19 Oct 2016, 20:51

Super izgleda :)

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Moj DIY Monterey Pop strat

Post by bancika » 19 Oct 2016, 22:17

Odlicno, vidi se da je bas projekat iz ljubavi i da si se potrudio. Svaka cast i za video, znam da je jako korisno, ali mene uvek mrzi da snimam, cak i slikam fazu izgradnje bilo cega. U pauzama kad ne radim uzmem da uslikam dokle je stiglo i to je to...a ovo je bas dobro i potencijalno korisno.

Par predloga: kad pravis thumbnail za video, treba uzeti u obzir da ce biti dosta smanjen, pa se jedva vide ova sitnija slova. Npr ovo

Image

Izgubio se glavni subjekat videa, pa svi thumbnails izgledaju manje vise isto. Slika toga o cemu je video bi trebalo da bude veca, par reci o tome sta je i to je to. Ovako se jedino vidi ime kanala, posto su to veca slova. Mozda si to hteo, ali cini mi se da je malo teze da se covek snadje na kanalu kad sve izgleda isto. Evo jedne od mojih novijih...ne kazem da je nesto fancy, ruzna je ko djavo, ali vidi se sta je glavni subjekat i ukratko je objasnjeno o cemu se radi, pa ko 'oce neka klikne :)

Image

ili primer iz svjeta...na istu foru, samo kvalitetnije :)

Image

PS i dalje ne mogu da smetnem sa uma da imas "anus" u imenu, sorry :)

Bluesmannus
Posts: 93
Joined: 08 Aug 2011, 14:01
Contact:

Re: Moj DIY Monterey Pop strat

Post by Bluesmannus » 19 Oct 2016, 23:06

Hey hvala za savjete i kritike, da, ni meni se cesto ne da snimati proces, ali kasnije mi bude zao sto nisam, pa si sad dajem truda dokumentirati proces :-)
PS pseudonim je nastao kao bluesman-NUS (Nuspojava je bilo ime mog prvog benda) i tako je i ostalo :-) Sad nakon toliko godina i pogleda i subscribera mi glupo mjenjat, a u medjuvremenu je i domena zakupljena pa ce tako i ostati ;-)

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Moj DIY Monterey Pop strat

Post by alfonso » 20 Oct 2016, 06:33

bancika wrote:Odlicno, vidi se da je bas projekat iz ljubavi i da si se potrudio. Svaka cast i za video, znam da je jako korisno, ali mene uvek mrzi da snimam, cak i slikam fazu izgradnje bilo cega. U pauzama kad ne radim uzmem da uslikam dokle je stiglo i to je to...a ovo je bas dobro i potencijalno korisno.

Par predloga: kad pravis thumbnail za video, treba uzeti u obzir da ce biti dosta smanjen, pa se jedva vide ova sitnija slova. Npr ovo

Image

Izgubio se glavni subjekat videa, pa svi thumbnails izgledaju manje vise isto. Slika toga o cemu je video bi trebalo da bude veca, par reci o tome sta je i to je to. Ovako se jedino vidi ime kanala, posto su to veca slova. Mozda si to hteo, ali cini mi se da je malo teze da se covek snadje na kanalu kad sve izgleda isto. Evo jedne od mojih novijih...ne kazem da je nesto fancy, ruzna je ko djavo, ali vidi se sta je glavni subjekat i ukratko je objasnjeno o cemu se radi, pa ko 'oce neka klikne :)

Image

ili primer iz svjeta...na istu foru, samo kvalitetnije :)

Image

PS i dalje ne mogu da smetnem sa uma da imas "anus" u imenu, sorry :)
Samo mislis na one stvari :lol:

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Moj DIY Monterey Pop strat

Post by alfonso » 20 Oct 2016, 06:36

Bluesmannus wrote:Pozdrav svima,
ovo je projekt na kojem trenutno radim pa da pokažem dokle sam stigo :-)
Nadam se da ce neko lajkat ideju ;-)
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... zdkkqKGEEL
Image
Mogu da ti kazem da je ovo osvezenje. Sve u poslednje vreme sta sam video (ovako po slikama) nesto crno,mat,ne vidi se u mraku,sa munjama ili lobanjama itd
Svaka cast! :)
P.s. sad cu zbog Bancike da se ceo dan smejem za anus. Ulepsali ste mi ovo radno jutro :)

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Moj DIY Monterey Pop strat

Post by Rockatansky » 16 Nov 2016, 22:07

Par pitanja, vezano za deo 4:
https://www.youtube.com/watch?v=NRRpA0I ... EL&index=4

Posto imam jednu ovakvu jako slicnu gitaru, isti model, ista boja, ista fabrika, slicno godiste, i hocu malo da se zezam da je "renoviram".

Dakle, cime si tretirao vrat, i glavu... Meni se svidja finis na vratu, ali galava je totalno gola... Pa bih ja voleo da uradim bas nesto ovako kako si ti.
Sta je to sto nanosis krpom na drvo? Jel imas neki savet oko toga, koliko se susi itd?
Kakav je ono sprej sto si posle prskao? Proizvodjac, naziv...? Ja recimo imam neki takav providan sprej, lak, ali mi deluje kao njesra, pa zato pitam... I da li taj sprej mora ili moze i bez toga?
Jel moze par detalja oko postavljanja dekala? Zasto ga posle smirglas, i zar ga to nece ostetiti i tako to... Jel komplikovano odstampati ga? Mislim kakav ide papir, stampac...?

Nadam se da ne trazim previse? :cao:

Bluesmannus
Posts: 93
Joined: 08 Aug 2011, 14:01
Contact:

Re: Moj DIY Monterey Pop strat

Post by Bluesmannus » 04 Dec 2016, 13:30

Rockatansky wrote:Par pitanja, vezano za deo 4:
https://www.youtube.com/watch?v=NRRpA0I ... EL&index=4

Posto imam jednu ovakvu jako slicnu gitaru, isti model, ista boja, ista fabrika, slicno godiste, i hocu malo da se zezam da je "renoviram".

Dakle, cime si tretirao vrat, i glavu... Meni se svidja finis na vratu, ali galava je totalno gola... Pa bih ja voleo da uradim bas nesto ovako kako si ti.
Sta je to sto nanosis krpom na drvo? Jel imas neki savet oko toga, koliko se susi itd?
Kakav je ono sprej sto si posle prskao? Proizvodjac, naziv...? Ja recimo imam neki takav providan sprej, lak, ali mi deluje kao njesra, pa zato pitam... I da li taj sprej mora ili moze i bez toga?
Jel moze par detalja oko postavljanja dekala? Zasto ga posle smirglas, i zar ga to nece ostetiti i tako to... Jel komplikovano odstampati ga? Mislim kakav ide papir, stampac...?

Nadam se da ne trazim previse? :cao:
Pozz i sorry na kasnom javljanju, imao sam operaciju kicme...
Ovo s krpom je samo bajc, a poslje toga je lak.
Papir za naljepnice je s ebay-a i zove se inkjet water decal paper. Ima i za laser ako imas laserski printer.
Naljepnice moras prelakirati da se ne bi skinula tinta od printera. Smirglanje nakon toga sluzi da se ne vide rubovi naljepnice, nije obavezno ali ako ne zelis da se vidi da je naljepnica onda prelakiras par puta i osmirglas mokro i ispoliras.
Proizvodjac spreja je happycolor, ali nista ne valja, ja sam sad ponovno sve osmirglao i sad cu raditi sa nitro lakom. Ovaj se nikad potpuno ne osusi i lako ga je usrat jer ostane mekan. Zato cu sad sa nitrom, pa ce bit tvrd ko kamen. Jedino u Hr nema limenki sa nitro lakom pa sam kupio kompresor i pistolj za farbanje da odsad mogu raditi kako spada.
Kad smirglas naljepnicu, moras biti jako pazljiv jer se vrlo lako osteti iako su to jako fini smirglovi od 1000 do 3000, ali svejedno...

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Moj DIY Monterey Pop strat

Post by Rockatansky » 05 Dec 2016, 08:07

Super, hvala ti!

Bluesmannus
Posts: 93
Joined: 08 Aug 2011, 14:01
Contact:

Re: Moj DIY Monterey Pop strat

Post by Bluesmannus » 09 Jan 2017, 16:46

Evo konacno je zavrsena:

a tu su fotke:
https://www.facebook.com/pg/Bluesmannus ... 7156820320

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Moj DIY Monterey Pop strat

Post by pisac » 09 Jan 2017, 20:43

Bas si vest.Dobro je uradjena gitara,no gledajuci video,dosao sam do zakljucka da ovaj fazon ukrasavanja gitare moze da bude izrazeniji ako je cela gitara bele boje,ili tako neka svetla nijansa plave,bilo koja pastelna boja,ili Daphne Blue kao Bancikina,pa se uradi samo crtez, i spreda i pozadi,bez crvene boje.Samo idejaza ubuduce,naravno da si ti hteo ovde bas Monterey fazon,i sledio si svoj projekat.
Kad mi bude trebao savet u vezi farbanja i lakiranja gitara,moracu da se setim tebe,radi saveta.Pozdrav.

Bluesmannus
Posts: 93
Joined: 08 Aug 2011, 14:01
Contact:

Re: Moj DIY Monterey Pop strat

Post by Bluesmannus » 21 Jan 2017, 13:28

Hvala Pisac,
sto se tice farbanja preporucujem kompresor i nitro lak, ovo sa limenkama je prevelika zahebancija i ne da se tako fino ispolirati kao nitro ;-)

Bluesmannus
Posts: 93
Joined: 08 Aug 2011, 14:01
Contact:

Re: Moj DIY Monterey Pop strat

Post by Bluesmannus » 27 Feb 2017, 01:33

Evo konacno sam ju uspio i zasvirati malo :-)

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Moj DIY Monterey Pop strat

Post by pisac » 27 Feb 2017, 08:59

Dorbo si ga uradio,plus-zabavio si se,plus imas iskustvo vise,to jest,vise njih...Dobro kao ideja,i navodi me da razmisljam kako bi sve to izgledalo na beloj gitari sa maple vratom,po mogucnosti 70's headstock.
Kako dobijas ovaj zvuk na snimku?Svidja mi se ,vidim tvoje inspiracije kroz njega.To je tvoj muzicki izraz,tvoj znak.Gitara je koja,koje pojacalo,pedale,ili Guitar pro,Guitar rig,Amplitube,interface VHCT DAC i ostale virtualije?

Bluesmannus
Posts: 93
Joined: 08 Aug 2011, 14:01
Contact:

Re: Moj DIY Monterey Pop strat

Post by Bluesmannus » 27 Feb 2017, 12:59

Hvala Pisac,
Ovo ti je najjeftiniji Bullet strat, samo je Texas special pickup u njemu. Na ovoj snimci ide kroz Focusrite 2i4 u komp, Amplitube je za pojacalo, Sonar je DAW, iza amplitube-a je jos Kramer tape plugin od Waves, onda SSL channel strip plugin, i to je to na gitarskom kanalu. Kolko sam ja skuzio da bi od onog Amplitube digitalnog zvuka malo pobjegao, najvaznije je staviti lowpass filter iza njega da se skinu malo oni ostri visoki koji izadju iz Amplitube. Ako te jos sta zanima vici :-D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest