Izrada ozvučene klasične gitare

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
nemampojacalo011
Posts: 15
Joined: 05 Mar 2015, 13:46

Izrada ozvučene klasične gitare

Post by nemampojacalo011 » 09 Dec 2016, 19:43

Da li neko zna nekog ko je već pravio ozvučenu klasičnu gitaru?

Sama gitara bi bila veoma uobičajena, je generalno više volim nemačke majstore/proizvodjače klasičnih gitara, tamniji zvuk, što rezonantnije.
Spruce, indian rosewood, cedar vrat, ebony bez cutaway-a (ne znam na srpskom...).
Elektronika bi verovatno bila fishman, možda takamine ili tako nešto....

Mogao bih da platim, nadam se, između 1500-1800e.

E sad razmišljam da li bi za te pare možda bilo bolje da kupim ne ozvučenu klasičnu gitaru (sa obzirom da njih ima dosta koje mi se sviđaju, za razliku od ozvučenih)
i odvojeno neku ozvuku koja se ne ugrađuje u gitaru, npr Schertler Dyn-G P-48?

Mikrofon ne dolazi u obzir, feedback će i ovako biti problem...
hvala unapred :D

User avatar
jecaisale
Posts: 257
Joined: 13 Mar 2011, 00:33
Location: Bečej
Contact:

Re: Izrada ozvučene klasične gitare

Post by jecaisale » 10 Dec 2016, 00:19

Ja sam radio klasicne gitare i nema veze da li se pravi ozvucena ili ne. Gitara mora na suvo da zvuci dobro a ozvuka treba da kupi ono sto gitara proizvodi.
Proizvodjaci ozvucenih gitara u srednjoj klasi cesto nisu stavili akcenat na suv zvuk(barem sam ja stekao takav utisak) nego su kakvim takvim preampom "poboljsali" taj zvuk...
Ako ces kupovati gitaru u radnji isprobaj vise komada i kad pronadjes onu koja ti se svidi nemoj gledati da li je ozvucena ili ne, to svakako mozes naknadno odraditi, ozvuka ti nece pokvariti zvuk. A jos bolje ako vec imas neku u vidu koja ti se svidja.
A ako se odlucis za pravljenje(rucni rad) onda mozes da prilagodis gitaru sebi, od izbora materijala, duzine skale, sirine i debljine vrata, oblik headstocka....
Ehh ovo ispade da reklamiram da se obrati nekom graditelju... CCC... :oops:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest