Nepoznata gitara, pomoć

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Fica_4
Posts: 6
Joined: 14 Feb 2017, 00:07

Nepoznata gitara, pomoć

Post by Fica_4 » 14 Feb 2017, 01:09

Pozdrav svima.

Pre par godina sam dobio jako staru električnu gitaru koja je stojala na tavanu, kako lik reče 15ak godina, on je hteo da je menja za flašu rakije (težak je alkos). Gitara je radila par dana (za divno čudo s obzirom da je bila na tavanu 15ak godina :D ) i naravno crkla je elektronika, koga god sam pitao niko nema pojma od kog proizvođača je gitara, saznao sam za ovaj forum pa hajde da probam ovde. Zanima me ako neko zna i od kog je drveta pravljena gitara? Znacii pomagajte...sta je ovo?

U nastavku slike..
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Na prvoj slici je prvobitan izgled gitare, a onda sam kasnije resio da skinem lak i farbu zato sto je bila dosta oguljena i olubljena i da je okačim na zid sobe, nije mi bilo u planu da je restauiram pošto planiram da napravim jednu u skorije vreme. Kao što može da se vidi fretboard je izrezbaren dosta i neko je očigledno pokušavao da napravi 22. prag :ma bravo: vrat je malo kriv ali se ne vidi na slikama i čini mi se kao da ovde ima vise vrsta drveta koja su nalepljivana jedno preko drugog, i da, drvo je dosta mekano.

Eto, toliko, izvinite na malo dužem postu, nadam se da će mi neko pomoći da saznam od kakvog drveta je pravljena ova gitara, da li je ručni rad (pretpostavljam da jeste) ili je ipak od nekog proizvođača, čisto onako informativno, baš me zanima. Inače imala je jako loš zvuk...

mohikanac u magli
Posts: 10
Joined: 11 Sep 2016, 22:14

Re: Nepoznata gitara, pomoć

Post by mohikanac u magli » 14 Feb 2017, 01:42

Није ручни рад то је сигурно.Готово сам сигуран да је у питању јапански теиско или сакаи или неки други стари јапанац.Имао сам сличну гитару готово иста глава и магнети,код мене су била само 2.


https://www.google.rs/search?q=teisco&c ... H9wyawS53M:
Last edited by mohikanac u magli on 14 Feb 2017, 01:46, edited 1 time in total.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Nepoznata gitara, pomoć

Post by komil » 14 Feb 2017, 01:46

To je valda Jolana, dakle, u Češkoj je pravljena. Ima minimum 25 god. verovatno više, tako da je realno da je mogla biti 15 na tavanu.
Mrzi me da tražim koji je tačno model, liči mi na Hurricane, ali on valda ima drugu glavu. Ova glava kod tebe je isto tipična za Jolane, nema sumnje.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Nepoznata gitara, pomoć

Post by komil » 14 Feb 2017, 01:48

Ha, onda ipak Teisco.

Fica_4
Posts: 6
Joined: 14 Feb 2017, 00:07

Re: Nepoznata gitara, pomoć

Post by Fica_4 » 14 Feb 2017, 01:53

Hvala vam na brzom odgovoru. Je l' sam pogrešio sto sam je unakazio ovako?

mohikanac u magli
Posts: 10
Joined: 11 Sep 2016, 22:14

Re: Nepoznata gitara, pomoć

Post by mohikanac u magli » 14 Feb 2017, 02:15

Ниси требао да је гулиш безвезе онако је била добра по мени,то што је била мало чукнута ту и тамо то му је природан релик и скроз је ок.

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Nepoznata gitara, pomoć

Post by majtimika » 14 Feb 2017, 11:07

teisco da

inace moja prva elektricna gitara

krs

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Nepoznata gitara, pomoć

Post by dejankuki » 14 Feb 2017, 11:13

Jolana nije 99% (znaci postoji 1% da jeste, ali vrat, tj. headstok nije Jolanin...)
Teisco.. cini mi se takodje nije... mada opet, ali...

Kada smo pocinjali muzicku avanturu, moj drug je svirao na apsolutno identicnoj gitari. Znam jer smo lemili ove prekidace koji su jedan za drugim otkazivali... a magneti si jos malo pa kao mikrofoni. Hvatali su nas razgovor, pistali su kao ludi, a radio stanice ne zna im se broj... odjednom..

Jedino ne mogu da se setim da li bese GDR ili Japan... ali mi naginje ka GDR... opet nije Musima, jer bih se setio... tako da cu da ga pitam ovih dana i mooozda se i on seti.
.

Fica_4
Posts: 6
Joined: 14 Feb 2017, 00:07

Re: Nepoznata gitara, pomoć

Post by Fica_4 » 14 Feb 2017, 12:16

majtimika wrote:
14 Feb 2017, 11:07
teisco da

inace moja prva elektricna gitara

krs
Takođe, moja prva električna gitara tako da samo iz tog razloga nije prodata ili poklonjena nego je završila na zidu

Fica_4
Posts: 6
Joined: 14 Feb 2017, 00:07

Re: Nepoznata gitara, pomoć

Post by Fica_4 » 14 Feb 2017, 12:29

dejankuki wrote:
14 Feb 2017, 11:13
Jolana nije 99% (znaci postoji 1% da jeste, ali vrat, tj. headstok nije Jolanin...)
Teisco.. cini mi se takodje nije... mada opet, ali...

Kada smo pocinjali muzicku avanturu, moj drug je svirao na apsolutno identicnoj gitari. Znam jer smo lemili ove prekidace koji su jedan za drugim otkazivali... a magneti si jos malo pa kao mikrofoni. Hvatali su nas razgovor, pistali su kao ludi, a radio stanice ne zna im se broj... odjednom..

Jedino ne mogu da se setim da li bese GDR ili Japan... ali mi naginje ka GDR... opet nije Musima, jer bih se setio... tako da cu da ga pitam ovih dana i mooozda se i on seti.
.
Evo uspeo sam da izguglam nesto

https://www.google.rs/search?q=hertieca ... Sfd1Qyuk0M:

e sad da ne ispadnem glup, ne znam da li je hertiecaster u stvari Nemački naziv za stratokaster ili je to naziv proizvođača ali je identična kao ova moja

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Nepoznata gitara, pomoć

Post by dejankuki » 14 Feb 2017, 14:00

Hah.. Za Azijsko trziste je Teisco, a za evropsko (sudeci po ovom clanku, i sa mojim veoma skromnim znanjem nemackog) kada se uvezu/ili kada ih pravi neka evropska firma. A pominju se Hofner, Framus.. i tako nesto... ili ovaj Hertie... otud i Hertiecaster...????


https://www.musiker-board.de/threads/di ... re.370158/

Destisthebest
Posts: 58
Joined: 24 Dec 2012, 14:58

Re: Nepoznata gitara, pomoć

Post by Destisthebest » 14 Feb 2017, 16:35

Hertie je bio lanac robnih kuća u Nemačkoj u kojima su se pored ostalog prodavali i jeftini muzički instrumenti.


User avatar
OVCA
Posts: 221
Joined: 26 Jan 2015, 15:04

Re: Nepoznata gitara, pomoć

Post by OVCA » 15 Feb 2017, 11:33

Sakai,definitivno,imao sam istu.Vredi samo na zidu ili u sporetu.Krs! :ziveli:

p.s.Nisi trebao,svakako,da joj radis sve ovo,jer sada opcija zid vise ne vazi.:mrgreen:

Fica_4
Posts: 6
Joined: 14 Feb 2017, 00:07

Re: Nepoznata gitara, pomoć

Post by Fica_4 » 15 Feb 2017, 11:59

OVCA wrote:
15 Feb 2017, 11:33
Sakai,definitivno,imao sam istu.Vredi samo na zidu ili u sporetu.Krs! :ziveli:

p.s.Nisi trebao,svakako,da joj radis sve ovo,jer sada opcija zid vise ne vazi.:mrgreen:
A meni se više sviđa ovako, al' dobro, to je već stvar ukusa :D

p.s. znaš li možda koje je drvo u pitanju? deluje mi kao da je od topole pošto je baš mekano drvo

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest