Bijax ili ti čeona bušilica koju kupiti?

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Bijax ili ti čeona bušilica koju kupiti?

Post by MIKI-DJORDJE » 05 Mar 2017, 11:40

Videh da mnogi koriste Bijax-e razno razne za svređivanje gitara, tj čeone brusilice/bušilice u stvari mutli alat , interesujeme ima li ko šta da preporuči a da nije baš onaj Dremel od 200 evra,
video sam neki Einhell a i Womax oni su pri 40 ak evra i deluju mi slično, ima i Dremel malčice skuplji 50 ak ali nema sve te dodatke....

Takođe me zanima produžni bakel/sajla - nastavak na koji se montira na brusilicu da mi se izvodili finiji radovi koliko dugo traje, ynam da je nekada davno to bio problem i da su se trošili mada je to bilo pre 20+godina....

ako je ko imao iskustva sa bilo kojim pa i nekim manjim bijaxom bio bi zahvalan da mi kaže koji i da li valja....

razlog kupovine je taj pošto imam sve glomazne alate Black and D. i tome slično , klasične bušilice, brusilice itd a kako živim u stanu treba mi nešto malih dimenzija za sitne popravkice na gitarama,

hvala u napred

User avatar
Lucky82
Posts: 99
Joined: 11 Aug 2013, 12:58

Re: Bijax ili ti čeona bušilica koju kupiti?

Post by Lucky82 » 05 Mar 2017, 19:24

Womax-ova ceona brusilica je sasvim korektan hobi alat. Uz masinu se dobija i sajla, kao i nesto nastavaka. Kosta 3.500 Din., sto je relativno jeftino u odnosu na Dremel.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Bijax ili ti čeona bušilica koju kupiti?

Post by MIKI-DJORDJE » 06 Mar 2017, 15:04

Lucky82 wrote:
05 Mar 2017, 19:24
Womax-ova ceona brusilica je sasvim korektan hobi alat. Uz masinu se dobija i sajla, kao i nesto nastavaka. Kosta 3.500 Din., sto je relativno jeftino u odnosu na Dremel.
super. ima je ovde u komšiluku, išao sam da je pogledam u wobby haousu nisam siguran kako se piše ime firme. Pitao sam ih šta misle za ostale firme, radnik mi reče da neke pravi ista fabrika, ne znam jel' to tačno...Da koristio bih za pri hobi sitne opravke, npr poliranje pragova, po nešto da obrusim, evo slomio mi se nut od kosti na jednoj od gitara koji je ko zna čim ulepljen i živa je muka to da skidam ručnom turpijum,probao sam ide sporo..... sada bi brusilica bila super jer nema šanse da se izbije ovo parče nuta koje je ostalo tj ja ne znam za neki trik...Jel' ti imaš tu Womax brusilicu, mislim koristio si je ? Hvala puno u svakom slučaju :ziveli:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Bijax ili ti čeona bušilica koju kupiti?

Post by Kristijan » 06 Mar 2017, 16:46

Моја ћерка је јувелир, чеона брусилица јој је врло битан алат. Нема добрих за мале паре, испробали смо. Оно, коме треба сад за неку ситницу па ко зна код - можда и може да прође са јефтином справом, а за било какав иоле озбиљан рад није употребљиво.

User avatar
Lucky82
Posts: 99
Joined: 11 Aug 2013, 12:58

Re: Bijax ili ti čeona bušilica koju kupiti?

Post by Lucky82 » 06 Mar 2017, 17:18

Imam masinu, a plus i radim u prodavnici alata :D
Tako da mogu iz vise razloga da je preporucim kao sasvim dobro resenje za rekreativnu upotrebu.
Nije profi alat, ali kao sto rekoh, za rekreativnu upotrebu je odlicna.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Bijax ili ti čeona bušilica koju kupiti?

Post by MIKI-DJORDJE » 07 Mar 2017, 15:06

Laki hvala, znači mi da znam da je neko koristio i da je OK. Razumem šta je jeftin alat, ali ja to gledam po kvaliteti cena po nekad nije merilo, dešavalo mi se da kupim sadašnji Unior alat tačnije sečice i nisam se obradovao, loše su se pokazale, a sekao sam samo žice na gitari...Isto sam pak kupovao jeftina klešta za nešto niže od 300 dinara, zaista profesionalna električarska klešta Hurricaine služe me već ima godinu dana, nemaju nikakve tragove na sebi na metalnom delu... beše neka rasprodaja ili je firma koja ih je zastupala propade, alat je odličan te mi je žao što nisam uzeo još.
Nisam u stanju da kupim nešto preskupo za moje uslove, a i nerealno mi je da mala brusilica košta 10 hiljada a jedan velika i može se reći profesionalna manje. Moguće da su manje skuplje, ne znam.
Hvala još jednom Laki, otići ću još koliko sutra da pogledam i eventualno uzmem, bukvalno sam se razmišljao između Einhell i Womax, Einhell ima više tih dodataka ima sajlu ali nema stalak, Womax ima beše i stalak i sajlu i dobro manje dodataka...ali imaju da se kupe. Znam da je Dremel ime i da ga reklamiraju, ali za početak će ovo nadam se završti posao.
Imam krupniji alat no ova mala će dobro doći, ne popravljam ja toliko puno gitara više za sebe i po nekog druga, pa sada ako to krene nekim drugim tokom odvojiću više novca.
Hval još jednom na pomoći.

Laki možda malo neuko pitanje ne zameri, video sam da je prihvatna glava najveća 3.2 mm da li se na tu Womax brusilicu kojim slučajem može staviti neka veća prihvatna glava? ne zameri stvarno mi je to nepoznanica ☺. Hvala u napred :ziveli:

User avatar
Lucky82
Posts: 99
Joined: 11 Aug 2013, 12:58

Re: Bijax ili ti čeona bušilica koju kupiti?

Post by Lucky82 » 07 Mar 2017, 19:15

Za Dremel postoji mali futer koji se navija direktno na osovinu, i on je prihvata do 3,4mm. E sad, problem je sto taj futer ne odgovara za Womax. Korak navoja nije isti.
Tako da je za Womax masinu max 3,2mm prihvat.
E sad, postoje neki futeri na Ebay-u, za neke kineske izvedbe ceonih brusilica, ali nisam siguran koji je navoj.


MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Bijax ili ti čeona bušilica koju kupiti?

Post by MIKI-DJORDJE » 08 Mar 2017, 17:45

Lucky82 wrote:
07 Mar 2017, 19:15
Za Dremel postoji mali futer koji se navija direktno na osovinu, i on je prihvata do 3,4mm. E sad, problem je sto taj futer ne odgovara za Womax. Korak navoja nije isti.
Tako da je za Womax masinu max 3,2mm prihvat.
E sad, postoje neki futeri na Ebay-u, za neke kineske izvedbe ceonih brusilica, ali nisam siguran koji je navoj.
Hvala puno na ogovoru drug. Gledao sam juče nekoliko video zapisa tako da hvala i za preporuku...Dremel koliko sam video živi od neke stare slave, našao sam 3 zapisa gde se veoma iskusni majstori žale na kvalitet te da je plastičan i preterano skup, puno hvale izvesni Proxxon koji je negde i duplo jeftniji a kako kažu daleko bolji..Onda kada sam prekopao koliko vidim sve je to Kina, motori su manje više isti i u Womaxu, Einhellu i ovom Proxxu a i Dremelu ostalo se svodi na dizajn..naravno to je moj laički zaključak..

uzeću 90% baš taj Womax

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Bijax ili ti čeona bušilica koju kupiti?

Post by MIKI-DJORDJE » 08 Mar 2017, 17:45

Hvala drug, kasno sam video, prodalo se...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest