nova radnja

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: nova radnja

Post by tommytigh77 » 31 Mar 2017, 21:52

'Aj da okačim ovde, ionako ne znam gde bih drugde, a već smo i hvalili druge na ovoj temi... Samo da prenesem pozitivno iskustvo koje sam imao ove nedelje sa prodavnicom Lyra Style. Preko vikenda mi je crkla volume pedala koju sam kod njih kupio zimus (začudjujuće za Boss, nije u pitanju pot već mehanički kvar). Poslao sam im pedalu iz Gornjeg Milanovca u ponedeljak popodne, u petak prepodne je stigla nazad servisirana. Svaka čast za Vedrana i ostatak ekipe.

User avatar
MarkoG
Posts: 28
Joined: 14 Mar 2017, 22:19

Re: nova radnja

Post by MarkoG » 17 May 2017, 22:11

hteo sam samo kolegama da kažem, bio sam u onom novom servisu na Zrenjanincu, odneo sam pojačalo na popravku.... Čovek je vrlo stručan i vrlo ljubazan... odaje takav utisak.... samo toliko

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: nova radnja

Post by alfonso » 22 May 2017, 19:52

tommytigh77 wrote:
31 Mar 2017, 21:52
'Aj da okačim ovde, ionako ne znam gde bih drugde, a već smo i hvalili druge na ovoj temi... Samo da prenesem pozitivno iskustvo koje sam imao ove nedelje sa prodavnicom Lyra Style. Preko vikenda mi je crkla volume pedala koju sam kod njih kupio zimus (začudjujuće za Boss, nije u pitanju pot već mehanički kvar). Poslao sam im pedalu iz Gornjeg Milanovca u ponedeljak popodne, u petak prepodne je stigla nazad servisirana. Svaka čast za Vedrana i ostatak ekipe.
U Srbiji nisam naisao na firmu koja tako profesionalno radi svoj posao. Milion puta sam bio, uvek sam dobio informaciju/stvar ili nasao nesto sto nisam ni znao da mi treba uz izuzetnu ljubaznost. 5+

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: nova radnja

Post by MIKI-DJORDJE » 23 May 2017, 15:00

Frostensen wrote:
29 Mar 2017, 02:21
Ja s Apolo servisom imam lose iskustvo. Zaobisao bih u sirokom krugu...
šta se desilo? Ako nije ne adekvatno da pitam, ne mora u detalje da ne bi odavao identitet naravno....Kažem ja čoveka ne poznajem, samo vidim da je u temi i ta ponuda pomoći oko pedale mi se dopala... Meni je struka elektrotehničar elektronike bio sam ono što se kaže ''super đak'' ali nisam sebe video da radim sa tim jer nekako čudno gledam za naše uslove na servisiranja, smatram da mušterija mora da bude zadovoljna pa makar to značilo i da ja potrošim X vremena i na kraju ako opet nije srećan/sretna iskreno ja bih vratio novac...Koliko bi takav vid poslovanja bio isplativ kod nas ne znam...

ne sudim o nikome jer ne znam o čemu se radi....zato sam se ogradio da ne znam, nisam imao dodira .....

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: nova radnja

Post by MIKI-DJORDJE » 23 May 2017, 15:25

što se tiče koliko ovlašćenih servisa znam kod nas?

pa iskeno ni jedan ☺

Ima servisa koji sklope deal sa radnjom ali tu sam se puno puta opekao, tipa ž i ž znači nikad više ni pod razno.....

Od muke i glavobolja sa raznim serviserima sam počeo sam da sređujem svoje gitare dok sam ovde to uključuje bukvalno sve osim lakiranja, pragove zamena, nivelisanje..elektroniku odavno radim...Tako da svakom iskreno preporučujem umesto 30-100e što će dati za neko brušenje ili zamenu pragova bolje da kupe alat pa sami, ako su namajstoričavi....Čudno najbolje iskustvo imam sa onima za koje mi niko ništa nije hteo reči a recimo rade ljudi po 10 godina...

Kažem da ne znam jer bi valjda ovlašteni servis trebao da ima ovlaštenje od samog proizvođača a to podrazumeva neki workshop i edukaciju, možda sam nešto tu pogrešno razumeo ali mi se čini da toga nem kod nas....

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: nova radnja

Post by Frostensen » 24 May 2017, 04:52

Trebalo je nesto da se uradi na pojacalu. Vise puta sam pitao je l' moze da uradi to sto mi treba (uz potvrdan odgovor), na kraju ga pitavsi je li siguran i ako nije siguran nek mi kaze iskreno pa da probamo, jer jako cenim iskrenost. On odgovara "Ne,ne, znam tacno o cemu pricas". Long story short, promenjeni neki delovi da bi mogao da uradi sta sam trazio. Vratio mi 2-3 puta pojacalo onako kako sam ga doneo, da bi na kraju rekao da ne moze nista da uradi i da mu dodjem 80e....

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: nova radnja

Post by MIKI-DJORDJE » 25 May 2017, 01:09

Forstensen žao mi je što si tako prošao..........

User avatar
MarkoG
Posts: 28
Joined: 14 Mar 2017, 22:19

Re: nova radnja

Post by MarkoG » 25 May 2017, 08:45

kolega MIKI-DJORDJE mislim da nije rešenje da čovek sve sam radi u životu... ne može sve da zna i nije svako talentovan za sve... saradnja sa ljudima je neophodna, nekada sa manje ili više uspeha... lepo je poznavati svoj instrument, u cilju održavanja, ali vać ozbiljnije intervencije treba da uradi neko ko je stručan i ima iskustvo, jer ako sami mislimo da sve možemo, onda nas to kasnije više košta... svako treba da radi svoj posao... kod nas Srba i jeste taj problem što mislimo da se u sve razumemo, i u politiku i u sport i u .... nismo u pravu... u Nemačkoj ljudima ne pada napamet da SAMI popravljaju svoj instrument, ili auto... jeste, imaju para da plate, ali to tamo MNOGO više košta nego ovde... treba verovati servisima i podržati ih u poslu, jer oni nama trebaju a ne mi njima... oni su deo naše priče

User avatar
Driver
Posts: 453
Joined: 24 Aug 2010, 17:31
Location: Brdovita Shumadija

Re: nova radnja

Post by Driver » 25 May 2017, 08:51

Servis-fetiš ili reklama? :?:

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: nova radnja

Post by hipihill » 25 May 2017, 10:55

Frostensen wrote:
24 May 2017, 04:52
Trebalo je nesto da se uradi na pojacalu...
Sve nesto izokola. Sta si konkretno trazio od majstora i sta to konkretno nije uradio? Nadam se da nisi trazio da ti od KIneza napravi boutique pojacalo za 80 e :D!? Ako nekoga kritikujes onda moras kritiku razumno i cinjenicno da potkrepis inace ne sluzi nicemu. Mene bas zanima jer sam o strucnosti tog coveka cuo sve najbolje, a i licno sam se uverio u to. Uostalom tu je na forumu pa ce mozda i sam da reaguje.

User avatar
MarkoG
Posts: 28
Joined: 14 Mar 2017, 22:19

Re: nova radnja

Post by MarkoG » 25 May 2017, 21:21

kolega driver (ako smo kolege, jer ja sam muzičar a ne vozač), da li je reklama ili ne, uverićeš se sam kad ti servis bude zatrebao... ja sam navikao da poštujem servise i kolege kojima je muzika u srcu... a ti si verovatno priučeni muzikant čim ti smeta pohvala nekome ko je korektan i stručan

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: nova radnja

Post by Frostensen » 25 May 2017, 21:59

hipihill wrote:
25 May 2017, 10:55
Frostensen wrote:
24 May 2017, 04:52
Trebalo je nesto da se uradi na pojacalu...
Sve nesto izokola. Sta si konkretno trazio od majstora i sta to konkretno nije uradio? Nadam se da nisi trazio da ti od KIneza napravi boutique pojacalo za 80 e :D!? Ako nekoga kritikujes onda moras kritiku razumno i cinjenicno da potkrepis inace ne sluzi nicemu. Mene bas zanima jer sam o strucnosti tog coveka cuo sve najbolje, a i licno sam se uverio u to. Uostalom tu je na forumu pa ce mozda i sam da reaguje.
Nije izokola, nego su detalji nebitni jer predstavljaju bespotrebno sirenje price. Bio sam vrlo koncizan kod dela da je majstor vise puta pitan da li je siguran da moze da uradi to sto hocu, da je svaki put odgovorio potvrdno, da to nije uradio, da je vracao pojacalo kako mu je doneto i da je naplatio. Da li ce da se javi, uopste me ne interesuje. Ima tema negde na forumu ali me mrzi da kopam stvarno.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: nova radnja

Post by MIKI-DJORDJE » 26 May 2017, 00:33

Meni su Marko iskustva drugačija, nisam živeo u Nemačkoj ali jesam u Švajcarskoj dugo a školovao sam se pri kratko u Austriji, igrom slučaja znam nekolicinu majstora.

Oko koštanja da košta više prividno , dok u odnosu na plate manje i to puno nego kod nas, neko iz unutrašnjosti treba dati celu platu za zamenu pragova tipa 100ak evra, dok preko ako sam platio recimo 200e u Austriji on dobar deo daje na dadžbine. Pragovi i alat isto koštaju i naše i njihove u ovom slučaju.

Oko poštovanja, ja tamo za sada nisam doživeo neprijatnost , na računu jasno stoji šta i kada je urađeno, koliko šta košta i garancija. Poštuje se moj novac i moje vreme.

Generalna zamerka ovde mi je oko poštovanja vremena i dogovora , da ne ulazim oko cena VS kvalitet to je dosta šareno kod nas. Naravno imam i dobra iskustava.

Što se tiče uradi sam varijante, ne teram i ne nagovoram nikoga taman posla. Problem je literature i to što ne znamo svi strane jezike.
Ja znam više stranaca koji sviraju i sređuju sebi gitare nego li ovde baš jer imaju dobre magazine i knjige.

Naravno da treba sarađivati ako je to na obostranu korist. Kada je poštovanje uzajamno verujem biće sve OK. Slažem se da ima neg i poz iskustava, moguće baš ti koji su meni bili OK nekome su bili loši - ili obrnuto.

ima opštih el. servisera , stolara koji mogu uraditi isti posao bolje a za manje novca. Imam i takva iskustva pozitivna od skorije.
Verovatno se ta Gitar servis scena gradi kod nas pa će se za koju godinu izbistriti a nadam se biće valjda neki časpois i na Srpskom mislim da zaslužujemo.

User avatar
Driver
Posts: 453
Joined: 24 Aug 2010, 17:31
Location: Brdovita Shumadija

Re: nova radnja

Post by Driver » 26 May 2017, 10:45

MarkoG wrote:
25 May 2017, 21:21
kolega driver (ako smo kolege, jer ja sam muzičar a ne vozač), da li je reklama ili ne, uverićeš se sam kad ti servis bude zatrebao... ja sam navikao da poštujem servise i kolege kojima je muzika u srcu... a ti si verovatno priučeni muzikant čim ti smeta pohvala nekome ko je korektan i stručan
Izvin'te Mr Hendrix :bravo:

Driver će gitaristu pre podsetiti na drajv, pa čak i na zvučnik, a ne na vozača. Vaš nickname mene recimo podseća na G-point investigator-a :XD:

Stručne ljude vrlo cenim, u svim oblastima, tako da moj komentar nije upućen servisu, jer sa njim nemam nikakvo iskustvo, već Vašem nastupu ovde na forumu,

Srdačno,

Priučeni taNburaš

User avatar
MarkoG
Posts: 28
Joined: 14 Mar 2017, 22:19

Re: nova radnja

Post by MarkoG » 26 May 2017, 18:52

Mr Tamburica,
a to sto sam konstatovao da je majstor ljubazan i cini mi se strucan, zbog toga sam fetish? ako je sve sto kazem ovde na forumu reklama za nekoga, onda bolje da ga napustim... Imam pametnija posla nego da se zamajavam i objasnjavam sa "kolegama" koji za sve imaju vise vremena nego da se bave svojim instrumentom i muzikom ((( Nije ovo za mene... Klinci ste vi jos, ne znate sta je odnos prema kolegi i majstoru... Naucicete

Pozdrav svima.... samo ne znam kako da odem sa foruma((

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest