Wiring iliti lemljenje

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Wiring iliti lemljenje

Post by MIKI-DJORDJE » 27 May 2017, 17:22

Andrija989 wrote:
24 May 2017, 21:11
Drugari neka pomoc?Neki link gde bih mogao da vidim bi takodje dobrodosao.
Ako sam ja to ukapirao ti hoćeš da imaš 2 prekidača kao nekadašnje hot rod giteare iz 80ih, mada je 2 ređe viđao sam 3 za HSS kombinaciju baš često, ja volim te fore imam gitaru sa 3 mini hum., malo je to teško za mene da objasnim rečima, ali potraži šemu od nekog Charvela recimo evo ovaj ima 3 za HSS a tebi treba 2 jedan ćeš izbaciti i mala izmenaumesto S dolazi H. Šemu ćeš naći lako za te Japanske modele pa možda podeli sliku pa ovi što mogu da kače slike neka ti označe šta da izbaciš iz šeme. A možeš i sam nije to neka glabolja pre nego li lemiš samo onako što se kaže pripoji zice na bilo koji način pa probaj...https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/or ... b70df8.jpg

mrzi me da tražim al ukucaj tipa ''hot rod guitar 2 humbackers'' . ozbijno traži po ESP/LTD i Charvel forumu ili sajtovima, moguće da ima i na Mighty Might sajtu ili tako nekome tipa Warmoth gde su opcije da kupuješ tela i sve pa onda ljudi imaju razne zahteve pa se pomažu na forumima, al kažem probaj 2-3 varijante ubošćeš pravu.http://www.kailuamusicschool.com/wp-con ... wiring.png pozdrav.

PS opcija u slučaju da ne znaš za nju a možda ti se svidi a šemu ćeš lakše naći
ako već voliš da šaltaš magnete da sve lepo spojiš na jedan push pull :) i da on razdvaja humbakere, nemaš ton recimo ali imaš volume, na kraju lepo reče EVH da je volume ton jel više menjaš zvuk jel...tipa po šemi George Lynch Kamikaze samo umesto HS ti češ HH mala izmena, a verujem da ima nečiji model Charvela sa HH push pulom https://www.youtube.com/watch?v=C8YcGtAFPrs

srećno :ziveli:

Andrija989
Posts: 16
Joined: 25 Jan 2017, 18:47

Re: Wiring iliti lemljenje

Post by Andrija989 » 28 May 2017, 23:35

MIKI-DJORDJE wrote:
27 May 2017, 17:22
Andrija989 wrote:
24 May 2017, 21:11
Drugari neka pomoc?Neki link gde bih mogao da vidim bi takodje dobrodosao.
Ako sam ja to ukapirao ti hoćeš da imaš 2 prekidača kao nekadašnje hot rod giteare iz 80ih, mada je 2 ređe viđao sam 3 za HSS kombinaciju baš često, ja volim te fore imam gitaru sa 3 mini hum., malo je to teško za mene da objasnim rečima, ali potraži šemu od nekog Charvela recimo evo ovaj ima 3 za HSS a tebi treba 2 jedan ćeš izbaciti i mala izmenaumesto S dolazi H. Šemu ćeš naći lako za te Japanske modele pa možda podeli sliku pa ovi što mogu da kače slike neka ti označe šta da izbaciš iz šeme. A možeš i sam nije to neka glabolja pre nego li lemiš samo onako što se kaže pripoji zice na bilo koji način pa probaj...https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/or ... b70df8.jpg

mrzi me da tražim al ukucaj tipa ''hot rod guitar 2 humbackers'' . ozbijno traži po ESP/LTD i Charvel forumu ili sajtovima, moguće da ima i na Mighty Might sajtu ili tako nekome tipa Warmoth gde su opcije da kupuješ tela i sve pa onda ljudi imaju razne zahteve pa se pomažu na forumima, al kažem probaj 2-3 varijante ubošćeš pravu.http://www.kailuamusicschool.com/wp-con ... wiring.png pozdrav.

PS opcija u slučaju da ne znaš za nju a možda ti se svidi a šemu ćeš lakše naći
ako već voliš da šaltaš magnete da sve lepo spojiš na jedan push pull :) i da on razdvaja humbakere, nemaš ton recimo ali imaš volume, na kraju lepo reče EVH da je volume ton jel više menjaš zvuk jel...tipa po šemi George Lynch Kamikaze samo umesto HS ti češ HH mala izmena, a verujem da ima nečiji model Charvela sa HH push pulom https://www.youtube.com/watch?v=C8YcGtAFPrs

srećno :ziveli:
To je to sto sam zamislio. Hvala druze.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Wiring iliti lemljenje

Post by MIKI-DJORDJE » 29 May 2017, 02:20

[/quote]
To je to sto sam zamislio. Hvala druze.
[/quote]

nema na čemu i drugi put drug, sve najbolje,pozz

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Wiring iliti lemljenje

Post by tommytigh77 » 08 Sep 2017, 05:22

Negde sam pročitao da Bogotac vezuje svog telca tako da je ton kontrola aktivna samo na bridge magnetu, a druge dve pozicije su oslobodjene ton kontrole. Je l' to moguće sa običnim tropoložajnim prekidačem i dva obična pota? Meni deluje u fazonu ''kolač u tiganju? nemoguće'' al' ajd' da se ipak raspitam...

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Wiring iliti lemljenje

Post by hipihill » 08 Sep 2017, 11:44

Po logici stvari mislim da to tako ne ide. Trebalo bi da sednem i nacrtam, ali i ovako mislim da ne moze. Bez obzira sto taj preklopnik ima dve sekcije u poziciji kada rade oba magneta cim je tonska kontrola vezana u paraleli prenosi se i na drugi magnet. Znaci da mora da postoji preklopnik (poseban switch) koji ce da je iskljuci u srednjoj poziciji.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Wiring iliti lemljenje

Post by tommytigh77 » 09 Sep 2017, 14:02

Šta znam, jedan stari član foruma, Andrej, mi je rekao da može i da ima šemu, ali ga odavno nema na MF... Rekoh da možda još neko ne zna.

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Wiring iliti lemljenje

Post by hipihill » 09 Sep 2017, 17:20

Vidi, nemam ni vremena ni volje da se bavim tim problemom (a i nemam Telca vise :D). Pretpostavljam da si vec pretresao net i ako tu nisi nasao resenje onda ga nema ni taj Andrej. Mislim da sam dobro razumeo da je neck no tone jedna pozicija, neck/bridge no tone druga, a bridge with tone treca. U srednjoj poziciju su magneti kratkospojeni i samim tim radi tone na oba. To znaci da bi trebalo da postoji i treca sekcija koja ce da ukljuci tone u toj trecoj poziciji. Treba shemu nacrtati na papiru pa mozgati. Ja sam svojevremeno mikrofon za radiostanicu vezivao sa kontaktom manje uz pomoc preklapajuce diode, ali mislim da to ne pije vodu kao ni elektronsko preklapanje u gitarskoj tehnici i da mora biti mehanicko.

User avatar
apollomusicservice
Posts: 193
Joined: 25 Oct 2014, 16:00
Location: Beograd

Re: Wiring iliti lemljenje

Post by apollomusicservice » 09 Sep 2017, 17:59

tommytigh77 wrote:
08 Sep 2017, 05:22
Negde sam pročitao da Bogotac vezuje svog telca tako da je ton kontrola aktivna samo na bridge magnetu, a druge dve pozicije su oslobodjene ton kontrole. Je l' to moguće sa običnim tropoložajnim prekidačem i dva obična pota? Meni deluje u fazonu ''kolač u tiganju? nemoguće'' al' ajd' da se ipak raspitam...
Ne vidim sta je tu problem povezati ton samo na bridge magnetu na telcu.

Image

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Wiring iliti lemljenje

Post by hipihill » 09 Sep 2017, 18:16

Cekaj, cekaj, ako nisam obnevideo drugu poziciju si vezao na tone pot.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Wiring iliti lemljenje

Post by bancika » 09 Sep 2017, 18:38

dobro mi izgleda. Desni gornji pin je common izlaz, tako da je ovaj na koji je vezan tone pot zapravo zaduzen za prvu poziciju.

PS bravo za DIYLC :) :metal:

User avatar
apollomusicservice
Posts: 193
Joined: 25 Oct 2014, 16:00
Location: Beograd

Re: Wiring iliti lemljenje

Post by apollomusicservice » 09 Sep 2017, 18:46

bancika wrote:
09 Sep 2017, 18:38
dobro mi izgleda. Desni gornji pin je common izlaz, tako da je ovaj na koji je vezan tone pot zapravo zaduzen za prvu poziciju.

PS bravo za DIYLC :) :metal:
Ha, ha, moram priznati da prvi put koristim DIYLC, dobar program. Bravo Bancika. Malo mi nedostaje neka vrsta auto resize radne povrsine nego mi je ostalo dosta sa strane pa sam to kropovao u drugom programu.

User avatar
apollomusicservice
Posts: 193
Joined: 25 Oct 2014, 16:00
Location: Beograd

Re: Wiring iliti lemljenje

Post by apollomusicservice » 09 Sep 2017, 19:43

hipihill wrote:
09 Sep 2017, 18:16
Cekaj, cekaj, ako nisam obnevideo drugu poziciju si vezao na tone pot.
Samo polako, razmisli. Sada sam ja tu i sve je pod kontrolom. Nemoj ovu decu da zbunjuješ.

Image

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Wiring iliti lemljenje

Post by hipihill » 10 Sep 2017, 09:25

apollomusicservice wrote:
09 Sep 2017, 19:43
hipihill wrote:
09 Sep 2017, 18:16
Cekaj, cekaj, ako nisam obnevideo drugu poziciju si vezao na tone pot.
Samo polako, razmisli. Sada sam ja tu i sve je pod kontrolom. Nemoj ovu decu da zbunjuješ.
Ma kakvu decu, sam sam bio zbunjen! Zaboravio sam da su polovi u opoziciji zato mi nije išlo u glavu. Sada vidim da je druga pozicija ok.

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Wiring iliti lemljenje

Post by alfonso » 14 Sep 2017, 07:18

Ok, sve je povezano po ovoj semi
https://goo.gl/images/LVwj7q
Sve radi kako treba sem tone pota, koji ne reaguje. Pot je ispravan. Da li postoji mogucnost da kondenzator ne valja? Je l problem u semi?
Vidim da za telce ima i neki drugaciji nacin da se lemi tone pot, ali nema takvih sema sa push pull volume potom

User avatar
apollomusicservice
Posts: 193
Joined: 25 Oct 2014, 16:00
Location: Beograd

Re: Wiring iliti lemljenje

Post by apollomusicservice » 14 Sep 2017, 09:09

alfonso wrote:
14 Sep 2017, 07:18
Ok, sve je povezano po ovoj semi
https://goo.gl/images/LVwj7q
Sve radi kako treba sem tone pota, koji ne reaguje. Pot je ispravan. Da li postoji mogucnost da kondenzator ne valja? Je l problem u semi?
Vidim da za telce ima i neki drugaciji nacin da se lemi tone pot, ali nema takvih sema sa push pull volume potom
Sema je ispravna. Koja je vrednost kondenzatora i da li je prilikom lemljenja pregrejan kondenzator i ostecen?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest