Stratocaster

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Stratocaster

Post by metalstringer » 20 Oct 2017, 21:13

Kao prvo, Hendrix, Clapton, SRV, Blackmore, Malmsteen... sve u svemu svojstven ton koji, iskreno volim vise od Gipsona, ali, da ne bude zabune, volim i ton Gipsona :) ali kao svoju prvu gitaru bih uvek prvo kupio fendera a posle neku drugu.
Kao drugo, dugo sam razmisljao i imao zelju da sam izradim gitaru, vise puta odustajao od svega, ali dobro, eto pocinjem, da kazem :D
Eto, prvi put mi je sve to. Za pocetak sam trazio plan i projekat, pa to kasnije stampao (uze mi covek 1000 din :) ), pa onda trazio materijal za template, kupio medijapan itd pa onda vezbao sa ubodnom testerom, pa kupio glodalicu pa sad trenutno trazim da kupim glodala koja ce mi trebati pa tako polako skupljam alat koji mi je potreban za sve to, nesto vec imam i tako to. Drvo za telo sam obezbedio, od johe dobar komad, treba jos javor za vrat da kupim pa onda dalje itd.
I da ne pisem mnogo, eto par slika, malo losijeg kvaliteta jbg, kao neki pocetak svega, uz Boziju pomoc :D
Image
Image
Image

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Stratocaster

Post by Rockatansky » 20 Oct 2017, 22:25

metalstringer wrote:
20 Oct 2017, 21:13
Za pocetak sam trazio plan i projekat, pa to kasnije stampao (uze mi covek 1000 din :) )
:(

Ako tako nastavis skupo ce te kostati do kraja... :(
Ja sam za moju prvu gitaru recimo platio oko 1000 dinara za konpletno drvo...

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Stratocaster

Post by metalstringer » 21 Oct 2017, 15:47

a jbg :D negde lutas, negde se zajebes, negde ubodes dobro

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Stratocaster

Post by MIKI-DJORDJE » 25 Oct 2017, 11:35

mogao si sve na A4 da da ih spojiš, mnogi rade tako. Vrat imaš gotov pitao si za Kineze i slično u drugoj temi, vratovi koji su kupljeni po EU koje videh su super naravno da su sa dalekog istoga , ima i na amazonu možeš da potražiš da ti donesu ovi ili sam da naručiš eventualno....čisto ako ti je račinica tako bolja ili ti odgovara...Meni barem vrat izgleda kao veći izazov nego li telo..
srećno sa radom.

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Stratocaster

Post by metalstringer » 25 Oct 2017, 12:04

hvala :) pa sa A4 sam i radio,jedino sam original ostavio na hameru i to cuvam.pa taj vrat mislim da je ok,onaj kinez. samo je veci merak da ga covek sam napravi. videcu jos sta i kako.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Stratocaster

Post by tommytigh77 » 25 Oct 2017, 13:56

Sa srećom!

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Stratocaster

Post by metalstringer » 25 Oct 2017, 15:27

tommytigh77 wrote:
25 Oct 2017, 13:56
Sa srećom!
Hvala! :D

gpguitars
Posts: 302
Joined: 11 Feb 2013, 16:35
Location: Beograd

Re: Stratocaster

Post by gpguitars » 26 Oct 2017, 13:49

Sta imas od alata osim ubodne i glodala? Imas neki radni sto ili nesto slicno? To puno pomaze.

Srecan rad, kaci slike i sve pitaj sto nisi siguran! Ako ti je moguce, nabavi jos jedan blank za tijelo od npr smreke ili bora, to moze neki stolar u lokalu lako da ti obezbjedi, pa svaku radnju najprije uradi na tome, a onda na pravom drvetu. Imaces vise prakse, manje nervoze, manje gresaka i ako sve uradis OK, dva tijela ;) I smreka i bor su osjetljivi na gnjecenje, ali imaju OK zvuk, a mogu i da se povrsinski ojacaju sa CA prije lakiranja.

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Stratocaster

Post by metalstringer » 05 Dec 2017, 12:37

Hvala :)
Polako pocinjem i skupljam jos od alata sto mi treba. Dobra je ideja za neko drugo blanko drvo da vezbam :)
I radni sto moram da resim, takodje i sablon za izradu kanala za sipku kasnije. Sve je ovo novina za mene ali polako, nadam se da cu uspeti nesto da odradim da valja i, naravno, svaka pomoc i savet su dobrodosli.
Gledam da zavrsim sablon sto sam poceo da radim i gledam sa bude tight i tacan a narocito neck pocket, iseko sam i za telo i za vrat, ostalo mi je da dovedem turpijom i smirglom kako treba.

gpguitars
Posts: 302
Joined: 11 Feb 2013, 16:35
Location: Beograd

Re: Stratocaster

Post by gpguitars » 05 Dec 2017, 15:25

Nisam znao gdje da otpisem, pa ajde ovdje :)

Hvala za bass, dobro sam se zabavio, a i ispalo je dobro! Sto se izgleda tice, ja malo bjezim od uobicajenih stvari, vazno mi je da mi je interesantno, napravim ja i normalnu gitaru :) ali ove usinute ti daju puno slobode. Pratim pazljivo trud oko radija, cekam da vidim i kako ces uraditi kutiju. Koje su ti dimenzije sasije, jel staje u nesto standardno?

Sto se tice kanala za sipku, kakvu planiras da koristis? preporucio bih za prvi put svakako savremenu 2-way sipku, a za njen kanal ti treba samo frezer sa bocnom vodjicom i noz 6.35mm koji ima u npr Woby-ju za +/-200 din. Pod uslovom da je blanko vrata jos ravan, tj da se ne suzava. Ubodnom bi trebalo da mozes da isjeces 45mm, ne bas lako, ali sa odgovarajucom testericom (oko 80mm, dvoredna, mogu ti uslikati kasnije) nije nemoguce. Mozes i sa frezerom zavrsiti, ja to bas i ne volim jer prevari pa osteti vrhove rogova i sl, ali moze i tako. Stolar ti moze pomoci jedino ako ima tracnu, ali to skoro niko nema. Mozes izbusiti par rupa duz reza kao pit stops.

Kod nas nema da se kupe kopirna glodala sa lagerom gore bas svuda, ali mozes naci bar glatko, npr fi8 spiralno, pa da lagano pratis sablone bez puno pritiskanja da ne pali.

Ja sam dugo radio u podrumu, bolje nego terasa ili stan, samo izvedi struju sa sijalice na utikac i koristi produzni sa prekidacem za sigurnost.

Samo napred, fotkaj, pitaj i sve ce biti u redu.

Pozdrav!

User avatar
NikolaGerza
Posts: 122
Joined: 05 Feb 2015, 21:20

Re: Stratocaster

Post by NikolaGerza » 03 Feb 2018, 04:20

gpguitars wrote:
05 Dec 2017, 15:25
Kod nas nema da se kupe kopirna glodala sa lagerom gore bas svuda, ali mozes naci bar glatko, npr fi8 spiralno, pa da lagano pratis sablone bez puno pritiskanja da ne pali.
Ee ovo mene zanima. Jel zaista nema da se kupe glodala sa lagerom iznad seciva? Ja sve pretrazio i nigde nisam nasao.

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Stratocaster

Post by metalstringer » 03 Feb 2018, 11:18

NikolaGerza wrote:
03 Feb 2018, 04:20
gpguitars wrote:
05 Dec 2017, 15:25
Kod nas nema da se kupe kopirna glodala sa lagerom gore bas svuda, ali mozes naci bar glatko, npr fi8 spiralno, pa da lagano pratis sablone bez puno pritiskanja da ne pali.
Ee ovo mene zanima. Jel zaista nema da se kupe glodala sa lagerom iznad seciva? Ja sve pretrazio i nigde nisam nasao.
Imas pp

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest