Nova gitara

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

gpguitars
Posts: 302
Joined: 11 Feb 2013, 16:35
Location: Beograd

Re: Nova gitara

Post by gpguitars » 14 Jan 2018, 20:32

Ledeno u radnji za PVA :)
Image138 by Goran P, on Flickr

gpguitars
Posts: 302
Joined: 11 Feb 2013, 16:35
Location: Beograd

Re: Nova gitara

Post by gpguitars » 15 Jan 2018, 13:56

Luda krava = lud zvuk :mrgreen:

Image110 by Goran P, on Flickr

Bas dobri komadi, vec su odmasceni, necu ih izbjeljivati. Sad bi trebalo da ih pocnem rezati, sreca pa jako slabo osjecam mirise :)

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Nova gitara

Post by Rockatansky » 15 Jan 2018, 21:56

Odlicni bas, debeli i ravni :)

Kako ih kasnije ravnas da dobies pravilan paralelopiped? Ima ona dobra masinica kod StewMac (nut and saddle sander), ali skupa brale... Ja sam poceo da pravim neku imitaciju od drveta, pa nikako da zavrsim...

gpguitars
Posts: 302
Joined: 11 Feb 2013, 16:35
Location: Beograd

Re: Nova gitara

Post by gpguitars » 16 Jan 2018, 11:28

:)

Kao i sa plexijem kad nesto radim, koristim veliku stolnu stegu. Uhvatim komad do linije i sjecem bansekom za metal, pa onda bez diranja materijala preko toga veeelikom turpijom za metal. Stega je kao granicnik, i tako u krug do kvadra. Onda ga porubim na krajevima, opet ravnam duzu stranu sa gornjom ivicom stege, a sa strane rezem do linije i opet stega vodi rez, sad pod 90 stepeni. Tu vec moze i manja i preciznija stega, ima je po slikama mislim. Na kraju dobijem kvadar, pa obaram ivicu turpijom za ono zakosenje (mislim na LP varijante), tek onda skidam radius, pa malim turpijama za metal sva zaobljenja. Valjda sam objasnio, okacicu vise slika bas toga kad budem radio, ovako sam poceo da kacim pokoju, ustvari sve fotkam al da ne davim...

Stew Mac ima super ideja, ali su preskupi, pretpostavljam zato sto je to sve njihov R&D, plus male serije i puno sati na strugu/cnc u proizvodnji tih alata. Ovo je OK spravica, mozda ne bi bila losa i od plexija, nacrtati, dati na laser, malo CA i par sarafa i lagera...?

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Nova gitara

Post by Rockatansky » 16 Jan 2018, 11:51

Aha kontam, stega je granicnik. Ma samo mi je bitno da budu paralelne povrsine,.... Ja sam to rucno radio na neki nacin, i bude do kraja stvarno precizno, ali ceo dan posla...

Ma da ja kontao od drveta da napravim, princip je dobar, mozes da napraviti na 100 nacina.

gpguitars
Posts: 302
Joined: 11 Feb 2013, 16:35
Location: Beograd

Re: Nova gitara

Post by gpguitars » 17 Jan 2018, 10:32

Moze i da se napravi drveni ugao od nekog plocastog materijala, iverica je Ok, pa smirgl zalijepiti na jednu povrsinu, ispadne ko abrihter sa granicnikom pod 90 stepeni. Imam jedan za fine tuning drvenih komada pred lijepljenje.

gpguitars
Posts: 302
Joined: 11 Feb 2013, 16:35
Location: Beograd

Re: Nova gitara

Post by gpguitars » 29 Jan 2018, 09:53

Jos malo...

Image149 by Goran P, on Flickr
Image150 by Goran P, on Flickr
Image151 by Goran P, on Flickr

User avatar
merk
Posts: 389
Joined: 01 Apr 2010, 10:05

Re: Nova gitara

Post by merk » 29 Jan 2018, 13:43

ljudi vi ste čarobnjaci!!!
ja sam dizajner i puno toga znam, ali ovako nešto mogu samo da sanjam!
respect! :bow: :bow: :bow:

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Nova gitara

Post by metalstringer » 29 Jan 2018, 13:55

Odlicno, svaka cast. Sa zicama ce izgledati jos lepse a voleo bih da cujem i zvuk kad bude finis :)

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Nova gitara

Post by bancika » 29 Jan 2018, 14:01

Cool, super izgleda i odlican izbor boje. Kako radis zlatni finish?

Ono sto mi je cudno, a mozda je samo do kvaliteta fotki...ali izgleda kao da ni u jednom trenutku nista nije smirglano finije od smirgle #80 ili #100. Cak i top. Nekako sve izgleda grubo, nista nije mazno. Jel to neka fora ili se samo ne vidi lepo na slikama?

gpguitars
Posts: 302
Joined: 11 Feb 2013, 16:35
Location: Beograd

Re: Nova gitara

Post by gpguitars » 29 Jan 2018, 15:41

Hvala puno! :ziveli: :ziveli: :ziveli:

Ovdje ne kacim mnogo slika, a filling i smirglanje nisam ni kacio. Ovo sto moze da se vidi na slikama ovdje je mislim bilo 100max ili cak samo cikling, tako da jeste grubo, dobro si vidio. Ustvari idem do 800-1000, rotosander i ruke po coskovima, malo dremel gdje bas ne mogu da se zavucem. Bice neka fotka i toga kad okacim bajcovanje u smedje. Top je vec izglancan do 1000, samo je ova boja sad sve izbrazdala zbog nacina nanosenja.

Ovo je zlatna pasta, akrilna na vodenoj bazi i nanosi se spatlom ili sundjerom. Ja koristim sundjer i to ostavlja milion ovih neravnina sa slike, ima i par nepravilnosti. Kad poravnam ide i treca ruka zlata, pa onda smirglanje do bar 800, mozda ostavim malo teksture jer malo lici na goldleaf izbliza. Pasta je Marabuova, moze se naci u radnjama za rucni rad. Susi se bukvalno za minut. I ne ostaje predugo na rukama :mrgreen:

Nasao sam neke varijante za poliuretanski lak u spreju, to mi je mnogo lakse nego da gnjavim nekog, posto vise nemam kompresor...jeli neko vec probao?

Btw planiram da uzmem oscilating rotary sander, to ce biti kvantni skok za ovo kako sam to do sada rjesavao...

Bice malo rada i sa metalom, zamjenicu kandzu za sada, a kad uzmem materijal vjerovatno i trem blok, ovaj je od one otuzne sivkaste legure...

gpguitars
Posts: 302
Joined: 11 Feb 2013, 16:35
Location: Beograd

Re: Nova gitara

Post by gpguitars » 30 Jan 2018, 09:55

Evo i kandzice, 20x10mm mesing
Image156 by Goran P, on Flickr

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Nova gitara

Post by Overdrive » 30 Jan 2018, 10:06

džitra izgleda kao avion :ziveli:

Evo i predlog sa moje strane:

Ono što bih ja uradio ( i što sve nove gitare nekako odvaja od onih usviranih, a što me redovno odbije) je da bih GDE GOD MOŽE, malo zaoblio ivice drveta.

Dakle, fretboard, headstock, nut (pragovi naravno) i sl..

KAde vidim gitaru sa oštrim ivicama, tačno znam da je samo izašla ispod nekog CNC-a, a kada ima oble, makar i najmanje ivice, ona izgleda kao usviran i skuplji isntrument.
ovo su primeri za strata, ali..ju gat d pojnt ;)

gpguitars
Posts: 302
Joined: 11 Feb 2013, 16:35
Location: Beograd

Re: Nova gitara

Post by gpguitars » 30 Jan 2018, 10:54

:ziveli: hvala! Oborene su ivice, ja se trudim da ispoliram rubove fborda i smirglom i platnom na kraju.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Nova gitara

Post by Overdrive » 30 Jan 2018, 11:00

gpguitars wrote:
30 Jan 2018, 10:54
:ziveli: hvala! Oborene su ivice, ja se trudim da ispoliram rubove fborda i smirglom i platnom na kraju.
too..!

Gde god vidiš oštro, samo ga uobli i ko car :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest