Circuit grounding

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Circuit grounding

Post by Rockatansky » 13 Dec 2017, 12:46

Prosto ne znam da li je pravilno da napisem "uzemljenje kola/plocice".

Kada radite neku pedalu sa true bypass-om, da li stavljate da je u iskljucenom polozaju povezana na minus ili ne?
Vidim da ima par varijanti.
Da li je to uopste potrebno? Prednosti i mane...?

Image
Spoiler:
Eto malo neka konstruktivnija tema, a ne da li mi imamo ili nemamo dobro "tonsko" drvo i da li su gitare nasih majstora bolje ili nisu od stranih fabrika... :)

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Circuit grounding

Post by bancika » 13 Dec 2017, 13:16

ja obicno povezujem input na masu kad je pedala bypassovana. Ne znam koliko je realno da ce da se desi kod pedala gde su manji naponi i manji nivo signala, ali u teoriji...ako imas high gain pedalu koja je bypassovana i ulaz joj "pliva", kolo ce da se ponasa otprilike kao kad ne ubodes gitaru u pedalu, moze da zuji, bruji i sl. Ako uhvati neki sum, ima da ga pojaca mnogo puta. E sad, ti nemas nigde direktnu vezu sa kolom posto prekidac otkaci i ulaz i izlaz. Ali ako ti zice koje vode bypassovani signal izmedju prekidaca i jackova prolaze blizu komponenti ili zica koje nose sav taj sum, moze da se desi da pokupe i one malo. I onda sto rizikovati. Ne vidim sto bi se izlaz povezivao na masu...mozda u nekom specijalnom slucaju, bemliga. Iz istog razloga koristim koaks zicu za povezivanje jacka sa prekidacem.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Circuit grounding

Post by Rockatansky » 13 Dec 2017, 14:49

Aha kapiram. Hvala, dobro da znam.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest