Od kasetofona pojačalo

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
kwiss
Posts: 775
Joined: 13 Sep 2010, 12:25
Location: Gornji Milanovac

Od kasetofona pojačalo

Post by kwiss » 02 Jan 2018, 14:13

Image[/img]

Danas sam dobio francuski kasetofon(barthe edumini) pa se razmišljam dali je isplativo preraditi u mikro gitarsko pojačalo.Dobra je kutija,ima sopstveno mono pojačalo prilično glasno :ziveli:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Od kasetofona pojačalo

Post by bancika » 02 Jan 2018, 16:57

Pa sto da ne, kao clean snagas moze da radi. Ne treba ti nista posebno, obicno pojacalo krece od pota za glasnocu, pa tu negde mozes da umetnes jack i to je to

User avatar
kwiss
Posts: 775
Joined: 13 Sep 2010, 12:25
Location: Gornji Milanovac

Re: Od kasetofona pojačalo

Post by kwiss » 02 Jan 2018, 17:02

bancika wrote:
02 Jan 2018, 16:57
Pa sto da ne, kao clean snagas moze da radi. Ne treba ti nista posebno, obicno pojacalo krece od pota za glasnocu, pa tu negde mozes da umetnes jack i to je to
Pomislio sam na tu varijantu,ima vol i tone pot,sasvim dovoljno

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Od kasetofona pojačalo

Post by Rockatansky » 02 Jan 2018, 20:53

bancika wrote:
02 Jan 2018, 16:57
Pa sto da ne, kao clean snagas moze da radi. Ne treba ti nista posebno, obicno pojacalo krece od pota za glasnocu, pa tu negde mozes da umetnes jack i to je to
A zar nije ono varijanta od glave da je "ulaz" tako sam ja radio kada sam prepravljao kasetofone i vokmene :)

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Od kasetofona pojačalo

Post by bancika » 02 Jan 2018, 20:57

Moze i tako, onda se iskoristi i ceo preamp. Nego mozda bude previse drive-a...bilo bi dobro probati oba, pa koje bolje radi.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Od kasetofona pojačalo

Post by Rockatansky » 02 Jan 2018, 22:12

bancika wrote:
02 Jan 2018, 20:57
Moze i tako, onda se iskoristi i ceo preamp. Nego mozda bude previse drive-a...bilo bi dobro probati oba, pa koje bolje radi.
E da, to objasnjava neke stvari... :) Nisam tada razmisljao o tome.

User avatar
kwiss
Posts: 775
Joined: 13 Sep 2010, 12:25
Location: Gornji Milanovac

Re: Od kasetofona pojačalo

Post by kwiss » 02 Jan 2018, 22:24

Napraviću klin pojačalo pošto imam brdo pedala . Imam peavey bravo koji ima dosta drajva ,tako da će mi ovo pojačalce služiti za sviranje u sobi

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Od kasetofona pojačalo

Post by metalstringer » 03 Jan 2018, 09:30

Lepo izgleda pojacalce. Jel ima lampe u sebi il' jok? Ja sam od onog Niskog izveo jedan klin kanal gde koristim samo jednu polovinu ecc83, volume i presence i drugi kanal mi je drajv gde idu dve lampe i ton kontrole. Taj klin kanal bih mozda mogao da koristim i za slusanje muzike al jos nemam pojma kako najbolje da to izvedem, imam line out koji sam napravio ali ne znam kako bi moglo dalje preko muzicke kartice pa na 2.0 sistem. Na scarlett imam line in a prekidac direct monitor ako se stavi na ON ne znam da li bi radilo kao stereo. Nisam probao jos. Da li line out na pojacalu treba uraditi kao stereo?

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Od kasetofona pojačalo

Post by bancika » 03 Jan 2018, 10:40

Ne treba ti stereo izlaz posto pojacalo nije stereo. Direct monitor samo sluzi da ulaz u karticu direktno posalje na slusalice bez efekata koje dodajes u vst. Jedino mozes da slusas mono mix preko jednog pojacala.. Ili kanibalizuj jos jedan radio i eto ti stereo :)

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Od kasetofona pojačalo

Post by MIKI-DJORDJE » 03 Jan 2018, 18:11

Ja to ne bi diro :bambi: , šalim se a to pojačalo iznad? to crno lepo šta je to?

Za francuza slučajno izguglah pa lep ti je poklon vidim da mu se cena vrti oko 100 evara :D - nravno preko UK, Francuska, Germanija i tako to....
Ko što ti reče samo ubodi kabl i vozi...Ali ja stvarno ne bih to kasapio jer ako mu je sada 100 evara ići će to na gore...Ono što sam naučio da bezvredne stvari tipa neki kasetofon ona ljoljne sa cenom to je to možeš da baciti ili kasapiti, tipa bit boxovi ja sam nedavno provalio da postoji pomama za njima ali opet ne svim neki lupam npr Panasonic levi ništa ne vredi ali neki Sharp ili JVC još bolje ide to preko 500$, ja sam moj otpisao beše to skuo nekada mislio sam da ne vredi ništa pa ispade da bih ispakasapio baš 500$ :D min....

Moje prvo ''pojačalo'' je bio Ei Niš HSR 48 de lux ali hajd ima 4 linerna i samo sam boc pozadi izvukao stari činč i tu zveknuo kabel i pravo da ti kažem to mi je bila zabava jedno god dvije, super clean OD nisam imao šanse da probam...I on je danas zapakovan isto sam hteo da to zafrljačim -poklonim nekome kada vidim Zmajčeki ih baš cene tipa 200+evara a i ovde onako...al me mrzi da se mlatim nemam mesta po stanu tako da ću ga garant šibnuti za par 10 evara sa kutijama, neka se neko raduje... :bambi:

User avatar
kwiss
Posts: 775
Joined: 13 Sep 2010, 12:25
Location: Gornji Milanovac

Re: Od kasetofona pojačalo

Post by kwiss » 03 Jan 2018, 18:58

Čim sam postavio temu pokajah se pa se izvinjavam svima što su pisali i čitali,kasapljenje neće biti jer za 100-120e mogu korisniju stvar da kupim.Ne odustajem od neke prepravke,tražim Uherov magnetofon da njega prepravim jer sam ga nekad koristio kao drajv,mikrofonski ulaz,linearni izlaz u pojačalo,jbg dobro radilo.
Ovo crno pojačalo je sansui 20000 :ziveli:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Od kasetofona pojačalo

Post by bancika » 03 Jan 2018, 19:14

Imas tonu dobrih magnetofona na oglasima za sitne pare...i starih lampasa, germanijumci iz 60ih i silicijumski iz 70ih. Mozes da ubacis u pretragu i philips, telefunken, aiwa (blackmore je koristio aiwa trakas kao preamp na istu foru)...model iz circa 70te sa siliciumskim tranzistorima.

User avatar
kwiss
Posts: 775
Joined: 13 Sep 2010, 12:25
Location: Gornji Milanovac

Re: Od kasetofona pojačalo

Post by kwiss » 03 Jan 2018, 19:21

bancika wrote:
03 Jan 2018, 19:14
Imas tonu dobrih magnetofona na oglasima za sitne pare...i starih lampasa, germanijumci iz 60ih i silicijumski iz 70ih. Mozes da ubacis u pretragu i philips, telefunken, aiwa (blackmore je koristio aiwa trakas kao preamp na istu foru)...model iz circa 70te sa siliciumskim tranzistorima.
Tad sam imao uher,77 godine i on je imao strašan ton doduše bio je iza lampaš neki italijanski od 15w.Ma da sad ima i revox a55 za sitne pare,nekad je koštao kao bolji auto.

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Od kasetofona pojačalo

Post by ProfessorBaltazar » 03 Jan 2018, 19:55

Ja se lozio na Sansui ko mladi majmun. Obrno par komada. Nikad se nisam docepao nekog SC5330 (ili tako nesto) kasetasa, koji mi je bio opsesija jedno vreme, al izvan mogucnosti. Danas za ekvivalentni kvalitet zvuka (ako kupujes novo) moras da uletis 5-6 $omitja. A ondak si mogo za $omitja i po (dobro plus inflaciju) da sklopis sistem da hebe dadaije. Cak i manje, do 400 funti (bez CD/DVD).

Serem im se u napredak. :bambi:

User avatar
Driver
Posts: 453
Joined: 24 Aug 2010, 17:31
Location: Brdovita Shumadija

Re: Od kasetofona pojačalo

Post by Driver » 05 Jan 2018, 07:57

ProfessorBaltazar wrote:
03 Jan 2018, 19:55
Ja se lozio na Sansui ko mladi majmun. Obrno par komada. Nikad se nisam docepao nekog SC5330 (ili tako nesto) kasetasa, koji mi je bio opsesija jedno vreme, al izvan mogucnosti. Danas za ekvivalentni kvalitet zvuka (ako kupujes novo) moras da uletis 5-6 $omitja. A ondak si mogo za $omitja i po (dobro plus inflaciju) da sklopis sistem da hebe dadaije. Cak i manje, do 400 funti (bez CD/DVD).

Serem im se u napredak. :bambi:
Serem vam se u ton-film :XD:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest