Moj prvi projekat - Telecaster

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
NikolaGerza
Posts: 122
Joined: 05 Feb 2015, 21:20

Moj prvi projekat - Telecaster

Post by NikolaGerza » 02 Feb 2018, 12:45

Pozdrav drustvo. Zadnjih par godina razmisljam o izradi elektricne gitare i evo tek sad sam konacno resio da zapocnem nesto. Izabrao sam telecaster zbog neke jednostavnosti, mozda gresim. :D Bice mozda neki model kao Cabronita ili klasican telac ali bez neck magneta. Nemam sad dovoljno para za oba magneta. :?

Vec sam odradio telo od lipe, cisto kao test da vidim kako sve to izgleda i slicno. Nabavio sam i javor za vrat, trenutno sam u potrazi za javorom ili rosewoodom za fingerboard. Paralelno sa ovim sam uzeo i jedno parce jasena, ali sam greskom porucio sa sirinom od 18cm, tako da mi je trenutno neupotrebljivo. Razmisljam da ovaj jasen stavim u sredini, a sa obe strane da dolepim neko drvo. Mozda divlja tresnja ili tako nesto. Mogu da nadjem orah, ali mislim da ce biti jako tesko. Ako imate neki predlog, uvazavam sve. :D Eto to je to za sad.
Last edited by NikolaGerza on 02 Feb 2018, 12:51, edited 1 time in total.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Moj prvi projekat - Telecaster

Post by bancika » 02 Feb 2018, 12:48

Ako ne nadjes kod nas, mozes da probas od ovih iz Portugala https://guitarsandwoods.com/fretboard-blanks
Uzimao cale par puta, ok su i ne kosta postarina previse kao iz USA (6-7e valjda).

User avatar
NikolaGerza
Posts: 122
Joined: 05 Feb 2015, 21:20

Re: Moj prvi projekat - Telecaster

Post by NikolaGerza » 02 Feb 2018, 12:53

Uuu hvala. Ovo je super, skoro tri puta jeftinije nego kod Stewmaca. :D

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Moj prvi projekat - Telecaster

Post by bancika » 02 Feb 2018, 12:57

Np. Mada nesto im zeza sajt u zadnje vreme kad se izabere Srbija..al trebalo bi da moze da se dogovori sve i mailom.
Dobar deal im je ovaj grade B ebony sto ima svetlije sare (vecina ebonyja je takva). Meni su te sare ok, a kome nisu uvek moze da zatamni bajcom i da ima dobar ebony board za male pare.

User avatar
NikolaGerza
Posts: 122
Joined: 05 Feb 2015, 21:20

Re: Moj prvi projekat - Telecaster

Post by NikolaGerza » 02 Feb 2018, 13:05

Ja gledam da prodjem sto jeftinije, jer sam dosta slab sa budzetom. Vidim ova bubinga kosta 7$, tako da mi je to i vise nego povoljno. Mada ipak cu prvo ovde potraziti neki javor, ako ne nadjem kupicu jos jedan ovakav kao za vrat pa cu iseci na debljinu fingerboarda.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest