Problem ... mada i nije (pomozite vasem adminu :) )

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Problem ... mada i nije (pomozite vasem adminu :) )

Post by KnightOfDoom » 18 Dec 2006, 16:59

Kao sto mozete videti na slici izrez na telu gitare u koji ide vrat je malo siri nego sto treba (oko 1mm recimo). Da bi popunili rupu u fabrici su tutnuli jedan karton unutra, i to tako lepo i elegantno da mi je trebalo mesec dana da provalim. E danas sam provalio :D .
Gitara je Ibanez SRX355 i nije tako jeftina da bi imala ovakve propuste (kada uporedim sa gsa60 koji je dva puta jeftiniji i nema taj problem), ali za ovih mesec dana mi je neverovatno prirasla srcu... da ne pricam o tome da zvuci SAVRSENO.
Sada ne znam da li da odem u prodavnicu da (probam da) zamenim gitaru...tj nisam nacisto da li ovo moze da napravi neki problem u buducnosti.
Ajde da je akusticna pa bi bila frka jer se na njima lepi vrat, ali ovo cudo drze srafovi...

Sta da radim jbt.... :)

Image

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 19 Dec 2006, 00:23

NI SLUČAJNO je ne menjaj kada zvuči savršeno!

Problem? Ni slučajno.

Mi Fenderoholici smo toga do sada videli 100000 primera, čak i na Custom Shopovima. Drvo "radi" sa godišnjim dobima, pa se uvek ostavi malo prostora za leto kada telo nabrekne a vrat se proširi (delići milimetra, ali ipak). Na zvuk ApSoLuTnO ne utiče, pošto kontakt vrata i tela jeste donja strana vrata ("peta") i tamo se prenose vibracije. Inače je vrlo teško toliko precizno iseći i vrat i telo da taj spoj bude bez greške - i na gibsonolikim dizajnima ima isto toliko "šetanja", ali to popunjava lepak.

Uostalom, pokazaću ti mog Fendera koji takođe nije jeftin, pa da vidiš šta je "zev" :) A tek kakve sam sve fotografije video... I niko se nije brinuo, osim estetski, a onda je odgovor - "Ništa nije savršeno".

Image

Image

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 19 Dec 2006, 01:07

Pa fora je sto ja nikad nisam video to.Imam jos (a znas i sam) dve gitare od kojih je jedna jeftina a druga ultra jeftina i vrat savrseno pase u rupu :) .
Bar necu da idem do radnje i smaram coveka bez veze. A i kad bi otisao, i kad bi mozda hteo da mi zameni dzitru ne znam da li bi uzeo tu drugu...Hteo sam danas da odem ali sam odustao :) .

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 19 Dec 2006, 01:17

Eto šta ti je ljubav na prvi pogled. Naprosto ti natera suze na oči. :mrgreen:

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 19 Dec 2006, 15:27

Nije bas na prvi pogled, jeste mi se svidela ali je bilo potrebno nedelju dana da se zaljubim :D .

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest